Jump to content

Intalnire de gradul....2


Tytus

Recommended Posts

Toti comentati de compact dar nu aud pe nimeni sa zica ceva de seria 1 si practic sunt in aceeasi oala...care-i faza cu compactul?!? :blink: Este o masina mai rara care are toata caracteristicile unui BMW in ceea ce priveste motorizarile, fiabilitate, calitatea finisajelor...La cati bani am dat pe masina si cat am mai bagat in modificari, puteam sa-mi iau un 3-ar limuzina lejer...dar nu eram decat inca un om cu un seria 3 limuzina...
Link to comment
Share on other sites

Toti comentati de compact dar nu aud pe nimeni sa zica ceva de seria 1 si practic sunt in aceeasi oala...care-i faza cu compactul?!?  :blink:  Este o masina mai rara care are toata caracteristicile unui BMW in ceea ce priveste motorizarile, fiabilitate, calitatea finisajelor...La cati bani am dat pe masina si cat am mai bagat in modificari, puteam sa-mi iau un 3-ar limuzina lejer...dar nu eram decat inca un om cu un seria 3 limuzina...

288742[/snapback]

Si seria 1 este identic si la fel de mascota... :) oricum putin mai stilata

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit pe forum!

Si eu tot compact am si am pus pe ea 205/55/r16. Sunt super multumit. Poti pune si pe 17 dar trebuie sa scazi talonul la anvelope - 45. Arata mai frumos pe 16 dar trebuie sa mergi mai atent la gropi/borduri.

Multa bafta si pune si poze! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca ai niste conceptii cam limitate... :blink:  Fa si tu o tura cu un 130i sau cu un 325ti dupa care scrie cum te-ai simtit cu "mascotele" astea...Si 120d provoaca niste senzatii misto iar ca stabilitate este foarte performanta...

288809[/snapback]

Nony, lasa-i mai sa zica ce vor. Gusturile sunt gusturi. Nici mie nu imi placeau inainte sa imi cumpar dar acum e modelul care imi place cel mai mult. Mai ales de cand am aflat ca exista Hartge Compact cu motor de M3 dar cu performante superioare - e mai usoara :)

Link to comment
Share on other sites

Si ca tot veni vorba de frumusete, un compact intoarece mult mai multe capete in trafic - pe testate - decat f multe e46 limuzina.  :blink:

288817[/snapback]

crezi tu ..!? "ca intoarce capete"...care sunt testele acelea?!

eu zic ca nici unul nici altul nu "intoarce capete"...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Tu ai boala contrazisului? Macar ca se intorc capetele de curiozitate daca nu de admiratie...oricum se intorc mult mai multe decat la un 3-ar normal...nu ca ar fi asta vreo mare realizare, asa ca fapt divers...mai ales dc e auriu!  :blink:

288859[/snapback]

auriu (adeca spre galben?!)

sau auriu (adeca argintiu!?)

 

daca e auriu culoarea care duce spre galben cred si io ca intorci capul ,orice masina ar fi ea...

Link to comment
Share on other sites

Asta e singura nuanta de auriu de pe compact, mai exista ceva asemanator la coupe...galben e culoarea de pe taxiuri sau Polo happy...iar combinatia "auriu(adeca argintiu)" cred ca e doar in mintea ta... :blink:

291412[/snapback]

"adeca" in acest caz "care este"...te cred si io ca se mai "intorc capete" :)

Link to comment
Share on other sites

auriu (adeca spre galben?!)

sau auriu (adeca argintiu!?)

 

daca e auriu culoarea care duce spre galben cred si io ca intorci capul ,orice masina ar fi ea...

288883[/snapback]

 

 

"adeca" in acest caz "care este"...te cred si io ca se mai "intorc capete"  :blink:

291450[/snapback]

 

Formularea cu "adeca" iti apartine...eu n-am inteles ce-ai vrut sa zici prin "auriu(adeca argintiu)"....poate metalizat?!?

Link to comment
Share on other sites

Doamne cat de bine poate sa arate un compact cu pachet ///M. Schimba radical masina. Este cel mai RADICAL pachet M de pe vrun' BMW...parerea mea!

291420[/snapback]

 

 

Si mie mi se pare ca un compact intoarce capete mai mult k un sedan!

 

PS: Eu le-am avut pe amandoua!

291496[/snapback]

 

Cat m-am chinuit cu pachetul asta, nu se potrivea perfect, din fabrica am inteles ca vine cu alte armaturi la bara fata...a fost complicat si cu senzorii pt parcare deoarece la bara initiala veneau pe bandou adica mai sus...ideea mea a fost sa vopsesc "rinichiul", grilajul barei fata dintre proiectoare si partea de jos a barei spate in aceeasi culoare cu bandourile laterale care-s culoarea titanului....barile initiale aveau bandouri culoarea asta, masina avea o optiune numita cred "titan line"...oricum, a meritat...cand am vazut prima data un compact cu pachetul asta, mi s-a parut a fi o cu totul alta masina! :blink:

Edited by Nony
Link to comment
Share on other sites

pentru Poiuyt:

" AURĂU, -ĂE, aurii, adj. (Adesea fig.) De culoarea aurului (1), aurel, auros. [Pr.: a-u-] – Aur + suf. -iu. "...acum sa nu-mi zici de aur alb te rog...:blink:)

Mie personal imi plac compacturile, chiar de nu m-as potrivi eu intr-un compact...si sunt si masini mai rare (cred ca a observat toata lumea cam cate bmw-uri au inceput sa apara, seria 3 in genere).

Singurul comentariu la pozele de la inceput e ca sunt cam...aurii :), nu stiu daca ai balans de alb pe camera ta, dar daca mai faci poze sa incerci sa il setezi pe ceva alb, o sa iasa pozele mult mai bine.

Sanatate la masini..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.