Jump to content

Lipsa accesorii originale!


red&bluestar

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aici e vorba, ca cel putin in partea de vest a tarii, dinadins se descomplecteaza masini, nu numai rahatelele astea mici.

Stiu oameni ce la bmw care au, dau jos si oglinda din mijloc, cea cu senzor, pune una fara senzor... multe chestii de astea mici, sa nu mai zic ca daca vine masina cu jante adevarate, si vin multe, se vand masinile aici cu jante de tabla <_<)

 

Stiu oameni care au masini la inchiriat, si sunt deasemenea oameni ce inchiriaza masini scumpe, gen e60 ca sa ia de pe ele, debitmetru, turbina, etc.

aici se practica astea.

Sunt si oameni ce dau in chirie masini, fara sa fie firme, teapa...

INtrebarea mea e, ca daca sunt oameni ce dau 60-80 de euro pe zi, pentru un e60, si sunt in stare sa ia de pe masina unele chestii, e greu de crezut, ca daca iei masina de la samsar, o cheleste ala?

:))

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a venit 330xi-ul cu lanterna in torpedou. A stat o noapte in curtea vamii, deschisa de fraier ce am fost, ca era decuplata bateria, s-a dus lanterna si paznicul care fusese in tura de noapte. I-am mai dat si 500 de mii sa pazeasca masinile. Eu ma intreb ce face cretinul ala cu lanterna, ca in Dacie nu are unde sa o alimenteze, sa ii cada degetele de jegos.

 

A, si scule lipsa in toate masinile, numai cheia de roti si cricul. Dar e de inteles, prin cate maini a trecut.

 

Mie mi-au furat un singur capac cromat de ventil. <_<

 

La noi se furĂŁ orice Âşi se pune bine ĂŽn debara. :)

Link to comment
Share on other sites

Hm... daca stau sa ma gandesc nici a mea nu a avut navigatie sau interior din piele... <_<

 

Ce hoti !

 

da..si a mea are 2 cylinder lipsa.

On-top: m-aduc aminte de vremea cand se putea inmatricula masini sub 8 ani. Majoritatea erau Vectre si Astre si majoritatea care erau aduse n-aveau presuri si casetofon.

Link to comment
Share on other sites

Faceti abstractie de exemplul din cazul meu ca oricum daca am avut bani sa iau BMW eu cred ca am si pt o amarata de magazie sau surubelnita! <_<

 

 

Pai atunci de ce te mai plangi?Daca lipseste ceva sau dispare pe parcurs, cumperi la loc.

Nu asta e problema,nu intelegi? Despre faptul ca romanul tot roman e si trebuie sa puna mana.

Link to comment
Share on other sites

Hm... daca stau sa ma gandesc nici a mea nu a avut navigatie sau interior din piele... <_<

 

Ce hoti !

 

da..si a mea are 2 cylinder lipsa.

On-top: m-aduc aminte de vremea cand se putea inmatricula masini sub 8 ani. Majoritatea erau Vectre si Astre si majoritatea care erau aduse n-aveau presuri si casetofon.

 

 

dar si cate dacii aveau prin ele presuri de vectra...

la aia amaratii nu te gandesti :)

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba, ca cel putin in partea de vest a tarii, dinadins se descomplecteaza masini, nu numai rahatelele astea mici.

Stiu oameni ce la bmw care au, dau jos si oglinda din mijloc, cea cu senzor, pune una fara senzor... multe chestii de astea mici, sa nu mai zic ca daca vine masina cu jante adevarate, si vin multe, se vand masinile aici cu jante de tabla <_<)

 

 

totul e sa-i reduca pretul ......dar multi dintre noi care am ajuns sa vindem masina pe bucati pt a o vinde la un pret acceptat de piata si in limita recuperarii investitiei ..cum suntem catalogati ?

 

 

S-au vandut ..Trimuri , scaune sport , navigatii complete , oglinzi , jante ..schimbatoare , mansoane ,faruri xenon , spalatoare xenon , stopuri .leduri, albe , pachete M ..si lista ar putea continua ..Si culmea chiar pe FORUMUL BMW ..mama bmw-urilor stia de aceasta "infractiune:

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Pai nu e nevoie sa ma intelegi, eu ce masina am adus de afara, am dat-o cum a venit, strici masina (frumusetea) daca ii iei jantele.

Bmw de exemplu e cea mai penala masina fara jante, pe multe bmw-uri jentile le fac, sa fim seriosi.

cand ies cu e46, jante pe 18 superbe, toti se uita la masina ca la aur, cand sunt cu alea de tabla, nici nu observa nimeni masina in trafic.

Aia e.

Ai prefera sa iei un e60, care are pachet M, si ala sa-i ia jantele? punand de tabla, zicand ca asa a venit cu jante de iarna?

zi tu

 

pai nu e vorba de cei ca tine myxage. aici e vorba despre oamenii ce aduc frecvent masini, si iau tot din ele, micile accesorii ce sunt foarte importante uneori.

Am un prieten ce mi-a zis sa mergem duminica in piata la arad, azi a dat jos cd-changerul de pe masina ce o vrea vanduta.... aia este hotie.

Nu lasa la pret nimic, ca nu stii ca a chelit-o, da ....

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Ai prefera sa iei un e60, care are pachet M, si ala sa-i ia jantele? punand de tabla, zicand ca asa a venit cu jante de iarna?

zi tu

 

Pai cine te obliga ??? <_< ..Vrei ceva frumos ..Platesti ...Multi vor ..frumos si ieftin ..!..Nu are nici o legatura cu ce se discuta aici ..parerea mea ....

Link to comment
Share on other sites

E690 nu cred ca are jante de tabla

Am vazut destule E60 prin Germania cu M Paket si jante pe 17 sau 18(nu de M-Paket)

 

Cu alte cuvinte,pe ei ii intereseaza un profit cat mai mare la o masina.... <_< Si daca nu iti palce masina sau crezi ca au fost piese luate de pe ea nu te obliga nimeni sa o cumperi

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

pai nu e vorba de cei ca tine myxage. aici e vorba despre oamenii ce aduc frecvent masini, si iau tot din ele, micile accesorii ce sunt foarte importante uneori.

Am un prieten ce mi-a zis sa mergem duminica in piata la arad, azi a dat jos cd-changerul de pe masina ce o vrea vanduta.... aia este hotie.

Nu lasa la pret nimic, ca nu stii ca a chelit-o, da ....

 

Hotie e si cand vine si iti zice, iti dau 8000 euro, cand tu ai pe masina pus 9500. Pai daca asa e cumparatorul roman de masini, iaca si vanzatorul, ce sa ii faci.

Link to comment
Share on other sites

Iarasi nu ai inteles, sa zicem ca pretul de piata la un e60 535d e de 20.000 da?

full, pachet M, etc.

Esti dispus sa dai banii aia, ai gasit masina pe târg la 21.000, superba, pachet m , full, numai ca hopa, n-are jentile de M originale, nu e complet pachetu.

ZIci, ca hai ca imi place culoarea, dotarile, JANTE GASESC EU...

si o cumperi la PRET REAL.

pret care INCLUDE JANTELE ce NU le primesti.

 

 

Pentru aia nu am luat, nu voi lua, masina de aici, decat daca are pe ea tot ce ar trebui sa aibe.

Ca se vede ce a fost tirat, am adus peste 10 bmw-uri din germania, TOATE aveau trusa de scule completa. TOATE,asa ca faza cu pierdutu, se face in RO

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Iarasi nu ai inteles, sa zicem ca pretul de piata la un e60 535d e de 20.000 da?

full, pachet M, etc.

 

pret care INCLUDE JANTELE ce NU le primesti.

 

 

pretul include ce VEZI ..Intotdeauna !...Hotie ar fi sa-ti spuna ca are magazia Cd si sa nu existe de fapt ...

Link to comment
Share on other sites

pai nu e vorba de cei ca tine myxage. aici e vorba despre oamenii ce aduc frecvent masini, si iau tot din ele, micile accesorii ce sunt foarte importante uneori.

Am un prieten ce mi-a zis sa mergem duminica in piata la arad, azi a dat jos cd-changerul de pe masina ce o vrea vanduta.... aia este hotie.

Nu lasa la pret nimic, ca nu stii ca a chelit-o, da ....

 

Hotie e si cand vine si iti zice, iti dau 8000 euro, cand tu ai pe masina pus 9500. Pai daca asa e cumparatorul roman de masini, iaca si vanzatorul, ce sa ii faci.

Pai nu te pune nimeni sa vinzi masina, stiu ca sunt oameni ce nu apreciaza dotarile la masina, pentru aia, teapa e bine meritata

Link to comment
Share on other sites

Iarasi nu ai inteles, sa zicem ca pretul de piata la un e60 535d e de 20.000 da?

full, pachet M, etc.

 

pret care INCLUDE JANTELE ce NU le primesti.

 

 

pretul include ce VEZI ..Intotdeauna !...Hotie ar fi sa-ti spuna ca are magazia Cd si sa nu existe de fapt ...

 

Pai clar, ca asa pleaca cu BMW-ul si cand te duci sa semnezi actele iti da Dacia, ca e tot masina.

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba, ca cel putin in partea de vest a tarii, dinadins se descomplecteaza masini, nu numai rahatelele astea mici.

 

Cum ai ajuns la concluzia asta?

 

Deci io nu inteleg care-i faza. adica daca aduc de afara un amarat de Golf3 care sa zicem are un set de jante frumoase sau ceva HI-FI de calitate si il vand cu jante de tabla si cu cass, is hot? <_< Cumparatoru tresa caste bine ochii cand da banii pe o masina SH

Hotie e altceva, de ex. cand vezi un anunt in care is poze si mergi sa vezi masina si e total altceva. Au fost cazuri si pe forum cand useru Barbie, cred, a fost sa vada o masina si a fost total altceva decat in anunt. Si masina era mai veche cu ceva ani.

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Stiu cum sta treaba, fiecare trage la oala sa, fiindca intre romani, ce iau masini de pe piata, de pe net, majoritatea sunt oameni ce habar n-au, tot tzaranu vrea masina, am fost in piata acum 2 saptamani si pe masina de 10 000 mi-a zis unu ca imi da 6000, ca e mult si 6000, pret bun.

Sunt oameni si oameni, cum am zis, pentru astfel de oameni, se dau jos chestiile de pe masini....

Link to comment
Share on other sites

Pai nu te pune nimeni sa vinzi masina, stiu ca sunt oameni ce nu apreciaza dotarile la masina, pentru aia, teapa e bine meritata

 

Pai exact din acelasi motiv nu o cumperi. In plus, uite pe mine m-au sunat o gramada pentru masini, si cativa chiar mi-au zis, fara jante cu cat o dai? Ca nu vor sa plateasca ce e extra, asta e romanul, are 10 mii euro, vrea masina de 11 mii, nu se uita niciodata la masina de 9 mii. Si vine la tine cu 10 mii si te intreaba, nu lasi din pret ca nu imi trebuie jantele? Ca imi iau eu altele cand oi avea bani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.