Jump to content

Geamuri negre


theaddon

Recommended Posts

am vazut la unele passaturi geamuri cu un oarecare grad de fumuriu ... mi se par super misto geamurile... nici negre/maro/arginii sau alte culori .... dar nici la culoare normala sau cu tenta albastruie cum sunt ele .... exista posibilitatea sa le dai tenta aceea fumurie/verzuie - mi se pare ??
Link to comment
Share on other sites

Eu le am ionizate geamurile spate si luneta, la o nuanta de negru destul de slaba, arata bestial si pot spune ca pana acum nici un politai nu s-a luat de chestia asta, in schimb imi iau amenzi pt. pozitiile albastre :blink:

 

 

Black E36 320i

Edited by Omu
Link to comment
Share on other sites

Eu le am ionizate geamurile spate si luneta, la o nuanta de negru destul de slaba, arata bestial si pot spune ca pana acum nici un politai nu s-a luat de chestia asta, in schimb imi iau amenzi pt. pozitiile albastre :blink:

Black E36 320i

68505[/snapback]

 

la mine e is negre toate, de cate ori m-a oprit politia, o singura data m-a intebat daca is omologate foliile, am zis da si atat a fost, nici nu mi-a cerut actele de omologare, si arta beton masina.

post-667-1140221484_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu le am ionizate geamurile spate si luneta, la o nuanta de negru destul de slaba, arata bestial si pot spune ca pana acum nici un politai nu s-a luat de chestia asta, in schimb imi iau amenzi pt. pozitiile albastre :blink:

Black E36 320i

68505[/snapback]

 

 

Pentru ionizare se dau geamurile jos?

Link to comment
Share on other sites

cele ionizate nu se sterg cu timpul asa ? nu se zgarie mai usor ? folia in cel mai rau caz o schimbi repede unde s-a agatat pe cand la ionizare stai sa dai iar geamurile jos ? si se vede mult mai urat la ionizare cand sunt zgariate

69812[/snapback]

 

Mie nu place cum se vad cele ionizate,plus ca tre sa dai geamurile si luneta jos,ceea ce nu ma incanta deloc.

Link to comment
Share on other sites

la mine e is negre toate, de cate ori m-a oprit politia, o singura data m-a intebat daca is omologate foliile, am zis da si atat a fost, nici nu mi-a cerut actele de omologare, si arta beton masina.

69779[/snapback]

 

 

nu te supara dar in ce orasi stai? Daca esti din Buc. si pana acum ai scapat doar cu atat esti baftos rau lu var-miu i-a saltat talonu cu tot cu autorizatii, in buc.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu place cum se vad cele ionizate,plus ca tre sa dai geamurile si luneta jos,ceea ce nu ma incanta deloc.

69813[/snapback]

 

 

Geamurile ca geamurile , luneta este lipita :)

 

Nu prea m-as risca cu ionizarea pentru luneta.Pe langa antena radio se gaseste si antena pentru inchiderea centralizata.

 

Dupa aia,daca nu mai merge bine inchiderea ,o sa auzim:"ale naibii BMW-urile astea ,ce proaste sunt" :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu te supara dar in ce orasi stai? Daca esti din Buc. si pana acum ai scapat doar cu atat esti baftos rau lu var-miu i-a saltat talonu cu tot cu autorizatii, in buc.

69876[/snapback]

 

pai stai un pic... si cum fac treaba asta? adica iti cere actele la control si dup-aia zie: "domnu' conducator auto, nu va mai dam talonu inapoi ca nu ne plac geamurile dumneavoastra nene!" ??????? sau cum?

Link to comment
Share on other sites

pai stai un pic... si cum fac treaba asta? adica iti cere actele la control si dup-aia zie: "domnu' conducator auto, nu va mai dam talonu inapoi ca nu ne plac geamurile dumneavoastra nene!" ??????? sau cum?

69957[/snapback]

 

 

esti pe aproape, iti ia actele si-ti spune ca-ti opreste talonul pentruca nu exista nici o reglementare clara in aceasta privinta. Degeaba arati tu autorizatiile care ti le da cand pui folia, politia nu le recunoaste, pe motiv ca in regulament nu scrie ca ai voie cu folie autorizata. Scrie ca nu poti aplica actipilduri sau reclame care sa optureze vizibilitatea conducatorului auto, sau a celorlanti participanti la trafic si atat, far alte reglementari.

Link to comment
Share on other sites

nu te supara dar in ce orasi stai? Daca esti din Buc. si pana acum ai scapat doar cu atat esti baftos rau lu var-miu i-a saltat talonu cu tot cu autorizatii, in buc.

69876[/snapback]

 

eu in Zalau ( jud. Salaj ) , un oras foarte mic unde de altfel nu am auzit niciodata sa se fure oglinzile de la masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu in Zalau ( jud. Salaj ) , un oras foarte mic unde de altfel nu am auzit niciodata sa se fure oglinzile de la masina  :blink:

70007[/snapback]

 

 

Asa se explica cum de ai scapat fara dureri de cap pana acum. Stai in buc. mai multe zile si vezi atunci cati te vor intreba de folii.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna solutie, este sa nu dai nici un act atunci cand te opreste.

Asa scapi doar cu o amenda (35 ron in 48h), si nu stai sa dai jos folia (pe care poate ai dat 150 euro), sa te duci la politie,sa constate ala ca nu mai ai folia si sa iti dea inapoi talonul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.