Jump to content

Montatu angelurilor!


maLaKay

Recommended Posts

as doris a montez angel ayes pe bmw e46 cu facelift cu bulb xenon.....stiu cum se face doar cateva lucurri imi scapa..care stie poate ma ajuta..si imi ofera raspunsuri la nedumeririle mele:

 

 

1. firele de la angeluri le scoatem pe la becu de pozitie......cel care se infileteaza asa e sistemu..acolo va rebui sa ramana gaura sau infiletam la loc?..se poate infileta,daca noi am trecut firele pe acolo"?daca nu e asa..altfel cum fac..

2.transformatoarele.....ce fac cu ele?..unde le pun?

 

merci...

Link to comment
Share on other sites

1. da, pe la pozitie... apoi cel mai bine e sa izolezi gaura cu niste dopuri din izopren sau cel mai potrivit cu silicon, cum a spus si myxage...

 

2. transformatoarele, daca sunt prisme dreptunghiulare, intra foarte bine in traversa metalica de deasupra farurilor... le prinzi cu soricei si gata... atentie si cu firele sa le bagi tot pe-acolo si nu se vede nimic...

Link to comment
Share on other sites

incearca sa gasesti diy angel eyes,e chiar in meniul principal,seria 3.nu tre sa fierbi nimic

 

 

cred ca gresesti in afirmatie...baiatu cu farurile,are coupe facelift e46..... nu e model ca a meu sau non facelift....ecoupe si farurile sutn diferite....eu am vazut o chestie misto cu Cuptorul cu microunde..dar trebuie sa scapi de metale ca sa nu faci scantei:))..

Link to comment
Share on other sites

bine atunci aratami diy ala special pt facelift coupe e46 .....sensu topicului..e ca nu gasesti nici un diy in care sa iti zika....ce faci cu gaura aia prin care treci firele,ca daca o alsi asa de pomina ti se aburesc afarurile,si al 2lea lucru,un transformatoarele unde le pui ca daca le pui pe undeva pe la motor unde e temp mai mare se strica....
Link to comment
Share on other sites

apropo de angel , stie cineva cum se desfac farurile la e46 coupe facelift ?

am auzit 3 variante :

1. Se fierb in apa pe aragaz

2. Se incalzesc cu feonul

3. Se incalzesc in cuptor

Care este cea adevarata si cea mai utila ?

 

Cu un pistol cu aer cald.

Este cea mai eficientĂŁ soluĂžie.

Link to comment
Share on other sites

bine atunci aratami diy ala special pt facelift coupe e46 .....sensu topicului..e ca nu gasesti nici un diy in care sa iti zika....ce faci cu gaura aia prin care treci firele,ca daca o alsi asa de pomina ti se aburesc afarurile,si al 2lea lucru,un transformatoarele unde le pui ca daca le pui pe undeva pe la motor unde e temp mai mare se strica....

 

eu nu am bagat nici un fel de silicon si nu s-au aburit farurile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.