Jump to content

M6 vs CL


bknight73

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ÂŞi M6 nu e o maÂşinĂŁ? <_<

 

Dar ce este, o machetĂŁ?

Din punct de vedere calitativ .. nimic nu se compara cu Mercedes ..

Nu am zis ca nu este o masina ... este ..

Mie unul nu imi place .. dar asta e o chestie de gusturi ..

Imi place mai mult M3-ul nou spre exemplu .. dar nu mi l-as cumpara niciodata ..

Link to comment
Share on other sites

Cl 65 amg e o barca foarte puternica .

Incetati cu comparati dinastea fara rost

pai asta ii spuneam si eu .. decat sa bage inca 35k in BMW .. mai bine o vinde si isi ia O MASINA ... <_<

Bine .. treaba asta e greu realizabila .. avand in vedere criza ...

Ce spui tu, straine?

 

Ai mirosit vreodata macar vreun M6 pe interior?

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Cl 65 amg e o barca foarte puternica .

Incetati cu comparati dinastea fara rost

pai asta ii spuneam si eu .. decat sa bage inca 35k in BMW .. mai bine o vinde si isi ia O MASINA ... <_<

Bine .. treaba asta e greu realizabila .. avand in vedere criza ...

Ce spui tu, straine?

 

Ai mirosit vreodata macar vreun M6 pe interior?

Tu ce zici?

Da, am condus si M6, si M3-ul nou ...

Deci ... Interiorul de BMW M6 fata de interiorul de CL ... nu suporta termeni de comparatie ..

De fapt .. design-ul interior de la MERC .. nu prea il gasesti la alte masini .. eventual .. ceva asemanator .. la Lexus..

 

LE: Ca sa nu mai spun ca nici un Mercedes nu va face, oricat de tare l-ai provoca si chiar si cu slick-uri (si asta o spun din experienta nu din auzite) ... ce a facut ala pe langa Intercontinental cu M6-ele...

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Tu ce zici?

Da, am condus si M6, si M3-ul nou ...

Deci ... Interiorul de BMW M6 fata de interiorul de CL ... nu suporta termeni de comparatie ..

De fapt .. design-ul interior de la MERC .. nu prea il gasesti la alte masini .. eventual .. ceva asemanator .. la Lexus..

 

LE: Ca sa nu mai spun ca nici un Mercedes nu va face, oricat de tare l-ai provoca si chiar si cu slick-uri (si asta o spun din experienta nu din auzite) ... ce a facut ala pe langa Intercontinental cu M6-ele...

Eu zic ca nu!

Nu ai condus asa ceva!

 

Altfel sesizai clar diferenta!

 

 

65 AMG e biturbo si e vax! M6 e aspirat!

 

Plus ca Merc scoate din 63 AMG 510 Cp ( 6300 cmc) iar BMW din 5,0 L scoate 507 CP...... deci uite diferenta!

 

Daca vrei lux, uita de BMW, daca vrei sport discutam!

Link to comment
Share on other sites

Tu ce zici?

Da, am condus si M6, si M3-ul nou ...

Deci ... Interiorul de BMW M6 fata de interiorul de CL ... nu suporta termeni de comparatie ..

De fapt .. design-ul interior de la MERC .. nu prea il gasesti la alte masini .. eventual .. ceva asemanator .. la Lexus..

 

LE: Ca sa nu mai spun ca nici un Mercedes nu va face, oricat de tare l-ai provoca si chiar si cu slick-uri (si asta o spun din experienta nu din auzite) ... ce a facut ala pe langa Intercontinental cu M6-ele...

Eu zic ca nu!

Nu ai condus asa ceva!

 

Altfel sesizai clar diferenta!

 

 

65 AMG e biturbo si e vax! M6 e aspirat!

 

Plus ca Merc scoate din 63 AMG 510 Cp ( 6300 cmc) iar BMW din 5,0 L scoate 507 CP...... deci uite diferenta!

 

Daca vrei lux, uita de BMW, daca vrei sport discutam!

Vreau si lux si sport .. se poate! Incearca un CL 63 AMG si mai stam de vorba .. sunt sigur ca nu ai condus asha ceva ..

Btw, stiu unu in Bucuresti .. adus din state .. e de vanzare ...

Din pacate .. e alb .. ! <_<

 

LE: Deci cand spun ca am condus si una si alta .. AM condus... nu vorbesc asha aiurea ...

De fapt .. 63 AMG are 525 CP ...

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Vreau si lux si sport .. se poate! Incearca un CL 63 AMG si mai stam de vorba .. sunt sigur ca nu ai condus asha ceva ..

Btw, stiu unu in Bucuresti .. adus din state .. e de vanzare ...

Din pacate .. e alb .. ! <_<

Hehe, e o masina superratata ! In afara de lux nu ofera nimic!

 

Nu am condus CL 63 AMg, ci SL 65 AMG!

 

Nu m-a impresionat !

 

Lux si sport nu se poate, ambele la maximum! Am incercat eu cateva zeci de variante!

Link to comment
Share on other sites

Vreau si lux si sport .. se poate! Incearca un CL 63 AMG si mai stam de vorba .. sunt sigur ca nu ai condus asha ceva ..

Btw, stiu unu in Bucuresti .. adus din state .. e de vanzare ...

Din pacate .. e alb .. ! <_<

Hehe, e o masina superratata ! In afara de lux nu ofera nimic!

 

Nu am condus CL 63 AMg, ci SL 65 AMG!

 

Nu m-a impresionat !

 

Lux si sport nu se poate, ambele la maximum! Am incercat eu cateva zeci de variante!

Exagerezi .. in realitate .. nu exista "zeci" de variante ..

Link to comment
Share on other sites

@bknight73: Foarte rapid CL63 AMG-ul:

 

LE: Ca sa nu mai spun ca nici un Mercedes nu va face, oricat de tare l-ai provoca si chiar si cu slick-uri (si asta o spun din experienta nu din auzite) ... ce a facut ala pe langa Intercontinental cu M6-ele...

 

Deci un Mercedes nu poate fi rĂŁsturnat? <_<

Interesant.

 

Hehe, e o masina superratata ! In afara de lux nu ofera nimic!

 

Super ratatĂŁ sau supraevaluatĂŁ? :)

Link to comment
Share on other sites

Exagerezi .. in realitate .. nu exista "zeci" de variante ..

 

Eu nici nu v-as da atentie voua, astora care intrati pe forum numai sa iscati discutii aiurea, care nu isi au rostu. Dute tu la baietii tai cu MERCEDES CL 63 iAMGay si lasa-ne, daca nu stii sa porti o discutie on topic, poluezi topicul omului cu balarii.

Link to comment
Share on other sites

Exagerezi .. in realitate .. nu exista "zeci" de variante ..

 

Eu nici nu v-as da atentie voua, astora care intrati pe forum numai sa iscati discutii aiurea, care nu isi au rostu. Dute tu la baietii tai cu MERCEDES CL 63 iAMGay si lasa-ne, daca nu stii sa porti o discutie on topic, poluezi topicul omului cu balarii.

Cred ca tu esti mai off topic decat mine...

Ciupa@ nu mai crede toate povestile de pe youtube ....

Si da, un CL 63 AMG nu se v-a rasturna niciodata in conditile in care a fost M6-le de langa Continental...

Inteleg ca soferul a fost handicapat .. dar sistemele masinii unde erau?

Erau date peste cap de forta motorului .. mai mult ca sigur ..

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Aia nu e nici o poveste.

 

MaÂşina aia chiar spulberĂŁ un CL 63 AMG.

 

 

ÂŞi ca sĂŁ fim ĂŽnĂželeÂşi.

Nu am postat link-ul de pe youtube ca sã arãt cã un E30 poate fii mai rapid decât un CL, este vorba de o maºinã modificatã.

Ideea este cã Întotdeauna vor exista maºini mai rapide decât cea pe care o ai, nu are de ce sã vândã M6-le ca sã-ºi ia un CL.

Fiecare ĂŽÂşi ia ce maÂşinĂŁ ĂŽi place.

Link to comment
Share on other sites

Aia nu e nici o poveste.

 

MaÂşina aia chiar spulberĂŁ un CL 63 AMG.

 

 

ÂŞi ca sĂŁ fim ĂŽnĂželeÂşi.

Nu am postat link-ul de pe youtube ca sã arãt cã un E30 poate fii mai rapid decât un CL, este vorba de o maºinã modificatã.

Ideea este cã Întotdeauna vor exista maºini mai rapide decât cea pe care o ai, nu are de ce sã vândã M6-le ca sã-ºi ia un CL.

Fiecare ĂŽÂşi ia ce maÂşinĂŁ ĂŽi place.

Discutam de compromisul dintre confort si senzatii sportive .. asha .. un Lotus Elise spulbera E30-ul ... dar confort .. ioc ..

Oricum .. ne lansam in discutii aiurea ... care chiar sunt off topic! <_<

Link to comment
Share on other sites

Si da, un CL 63 AMG nu se v-a rasturna niciodata in conditile in care a fost M6-le de langa Continental...

Inteleg ca soferul a fost handicapat .. dar sistemele masinii unde erau?

Erau date peste cap de forta motorului .. mai mult ca sigur ..

 

Nu este bine sĂŁ vorbeÂşti despre ceea ce nu cunoÂşti.

Acolo doar inconÂştienĂža soferului a contat.

Probabil a vrut performanĂže maxime Âşi a ales M Dynamic Mode adicĂŁ DSC-ul era dezactivat Âşi beneficia de cei 507 cp la maxim.

Sau tu vrei ca un M6 sã fie peste legile fizicii ºi sã sfideze ploaia, lipsa de aderenÞã ºi prostia ºoferului?

 

Ce maÂşinĂŁ ai?

Link to comment
Share on other sites

Si da, un CL 63 AMG nu se v-a rasturna niciodata in conditile in care a fost M6-le de langa Continental...

Inteleg ca soferul a fost handicapat .. dar sistemele masinii unde erau?

Erau date peste cap de forta motorului .. mai mult ca sigur ..

 

Nu este bine sĂŁ vorbeÂşti despre ceea ce nu cunoÂşti.

Acolo doar inconÂştienĂža soferului a contat.

Probabil a vrut performanĂže maxime Âşi a ales M Dynamic Mode adicĂŁ DSC-ul era dezactivat Âşi beneficia de cei 507 cp la maxim.

Sau tu vrei ca un M6 sã fie peste legile fizicii ºi sã sfideze ploaia, lipsa de aderenÞã ºi prostia ºoferului?

 

Ce maÂşinĂŁ ai?

Am un CLS 500 si un Audi 3.0 TDI.

Deci, nu, nu era pe M Dynamic Mode.

Primul care s-a dus sa ii scoata din masina pe baieti a fost un prieten de al meu .. care e si membru bmwclub ...

Si da, judecand dupa pretul unui M6, ar trebui sa te ajute ... nu sa te rastorni cu el .. in 100 de metri dupa ce ai plecat de la semafor ...

Link to comment
Share on other sites

SĂŁ zicem cĂŁ nu era.

Sistemele electronice funcĂžioneazĂŁ ĂŽn limitele fizicii.

 

PĂŁi cum, doar CLS 500? Ia-Ăži CLS 55 AMG, sigur e mai bun. <_<

Ce nu intelegi? S-a rasturnat in 100 de metri .. amicul asta al meu era la semafor cu el .. a calcat-o brusc .. cauciucuri de vara si alea tocite ... si s-a dat peste cap .. totul in 100 de metri ..

 

Suntem OFF TOPIC! hai sa incetam .. :)

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.