Jump to content

M6 vs CL


bknight73

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce nu intelegi? S-a rasturnat in 100 de metri .. amicul asta al meu era la semafor cu el .. a calcat-o brusc .. cauciucuri de vara si alea tocite ... si s-a dat peste cap .. totul in 100 de metri ..

 

Eu cred cĂŁ tu nu ĂŽnĂželegi.

Vroiai ca la 150 km/h pe mâzgã sã stea perfect pe ºosea când nici mãcar pneuri adecvate nu avea?

 

CL e muuuuuuuuuuult mai misto deca m6....si sigur e mult mai fiabila decat m6 le....astea sunt comparatii fara rost...mercedes e mult peste bmw....au mult mai multa experienta si o gama de 2-3 ori mai variata....

 

Nici chiar aÂşa.

 

Erau cu mult peste BMW ĂŽn anii '50, de atunci s-au mai schimbat lucrurile.

Link to comment
Share on other sites

Ce nu intelegi? S-a rasturnat in 100 de metri .. amicul asta al meu era la semafor cu el .. a calcat-o brusc .. cauciucuri de vara si alea tocite ... si s-a dat peste cap .. totul in 100 de metri ..

 

Eu cred cĂŁ tu nu ĂŽnĂželegi.

Vroiai ca la 150 km/h pe mâzgã sã stea perfect pe ºosea când nici mãcar pneuri adecvate nu avea?

 

CL e muuuuuuuuuuult mai misto deca m6....si sigur e mult mai fiabila decat m6 le....astea sunt comparatii fara rost...mercedes e mult peste bmw....au mult mai multa experienta si o gama de 2-3 ori mai variata....

 

Nici chiar aÂşa.

 

Erau cu mult peste BMW ĂŽn anii '50, de atunci s-au mai schimbat lucrurile.

Nu a avut 150 .. pana mea ... deci ... amicul meu zice ca nu s-a dat cu el ... insa la semafor ... a accelerat motorul ... pe loc .. si bolovanul cum M6 ... cand s-a dat verde ... a calcat-o brusc ... masina a mers un pic in linie dreapta .. s-a dat de spate .. s-a rasturnat .. si a maturat totul .. inclusiv refugiul pentru statia de autobuz....

Stii ce se intampla cand CLS-ul e pe sport si o calc brusc? Pleaca spatele un pic ... insa .... daca insist ... sistemele de siguranta isi spun cuvantul ...

Nu a fost si cazul M6 .... ala a plecat de spate .. s-a rasucit si s-a rasturnat ...

 

Unde pana mea sunt sistemele alea .. ???

Cum poti sa spui ca o masina care costa cat costa un M6 se rastoarna in 100 de metri?

Nu a fost nici caz de aquaplanare ... ca nu era apa pe acolo .. soseaua era intr-adevar uda ... dar ...

E o masina care costa o caruta de bani .. si te rastorni cu ea in 100 de metri ca si cu un Logan?

Hai sa fim seriosi ...

 

Nu stiu daca e adevarat ... dar CLS-ul meu .. daca e ud pe jos si am cauciucuri neadecvate .. nu prea ma lasa sa "ma dau" la ea ... sau cel putin asha am eu impresia...

Aaaa.. vrei sa faci un drift controlat si esti sofer incepator?

E simplu, o dai pe sport ... o calci si tragi de volan ... Chiar daca tu te pierzi si nu o mai redresezi .. se redreseaza ea singura .. si revine din drift ca si cum ai fi pilot (intrebati-l si pe amicul care merge la intalniri - cel cu CLS-ul) si o sa imi dea dreptate .. <_<

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Stii ce se intampla cand CLS-ul e pe sport si o calc brusc? Pleaca spatele un pic ... insa .... daca insist ... sistemele de siguranta isi spun cuvantul ...

Nu a fost si cazul M6 .... ala a plecat de spate .. s-a rasucit si s-a rasturnat ...

 

 

si 320d meu face la fel,adica isi spune cuvantul <_< :) :bashwall:

 

daca M6-le nu a facut insamna ca avea sistemele de siguranta dezactivate...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

s-au schimbat...dar nesemnificativ zic eu...bmw este o masina foarte buna...dar mercedes e mai fiabila...am vazut mercedes la 700 k km....si pe mobile.de sunt fff multe cu 500 k 600 k chiar si 1 mil km....la bmw nu am vazut asa ceva...cred ca bmw dupa 350 k km...e dusa <_< iar ca modele...chiar nu este loc de comparatie mercedes au vreo 16-17 iar bmw 9...sa nu mai punem ca mercedes face si camioane, utilitare, autocare...
Link to comment
Share on other sites

Am ĂŽnĂželes.

 

MaÂşina e de vinĂŁ, s-a rĂŁsturnat de nebunĂŁ. <_<

 

Plus cĂŁ nu vĂŁd cum putea sĂŁ vadĂŁ prietenul tĂŁu dacĂŁ era ĂŁla ĂŽn M Dynamic Mode sau nu.

Mai omule, el s-a dus sa ii scoata din masina. A fost prima masina la fata locului .. ala a plecat de langa el de la semafor.

Plus de asta .. nu cred ca ai condus vreodata un M6 in Dynamic Mode.

Judecand dupa cauciucurile pe care le avea pe masina .... nici macar nu pleca dupa loc .. daca era pe Dynamic ... :)

Link to comment
Share on other sites

Stii ce se intampla cand CLS-ul e pe sport si o calc brusc? Pleaca spatele un pic ... insa .... daca insist ... sistemele de siguranta isi spun cuvantul ...

Nu a fost si cazul M6 .... ala a plecat de spate .. s-a rasucit si s-a rasturnat ...

 

 

si 320d meu face la fel,adica isi spune cuvantul <_< :) :bashwall:

 

daca M6-le nu a facut insamna ca avea sistemele de siguranta dezactivate...

Nu ai condus M6 ... cand e asfaltul ud .. si mazga .. asha cum era atunci .. daca mergi cu sistemele dezactivate ... nu ai cum sa tii masina dreapta .. decat daca conduci asa ..ca un mosneag ... pleaca rau .. in toate directiile ...

Nu stiu care a fost faza ... cu M6-le ala .. dar e ciudat ca s-a rasturnat in 100 de metri .. de la plecare de pe loc ...

Vreti sau nu sa recunoasteti .. asta e cu totul alta problema...

Link to comment
Share on other sites

Stii ce se intampla cand CLS-ul e pe sport si o calc brusc? Pleaca spatele un pic ... insa .... daca insist ... sistemele de siguranta isi spun cuvantul ...

Nu a fost si cazul M6 .... ala a plecat de spate .. s-a rasucit si s-a rasturnat ...

 

 

si 320d meu face la fel,adica isi spune cuvantul <_< :) :bashwall:

 

daca M6-le nu a facut insamna ca avea sistemele de siguranta dezactivate...

Nu ai condus M6 ... cand e asfaltul ud .. si mazga .. asha cum era atunci .. daca mergi cu sistemele dezactivate ... nu ai cum sa tii masina dreapta .. decat daca conduci asa ..ca un mosneag ... pleaca rau .. in toate directiile ...

Nu stiu care a fost faza ... cu M6-le ala .. dar e ciudat ca s-a rasturnat in 100 de metri .. de la plecare de pe loc ...

Vreti sau nu sa recunoasteti .. asta e cu totul alta problema...

 

 

daca te incalzeste cu ceva iti dau eu dreptate , vad ca o tii pe a ta cu 100 de metri si cu rasturnatul :unsure: oricum acum nu-ti scoate nimeni din cap acum varianta pe care o ai tu , oricum toate masinile nemtesti sunt bune daca sunt intretinute .

Link to comment
Share on other sites

S-a rasturnat ca a lovit stalpii de pe margine, bordura, sau ce mai era pe acolo.

Tu o zici de parca s-a rasturnat pe sosea, fara nici un motiv.

Deci... a plecat de la semafor ..

A accelerat puternic in rond ... a mers in linie dreapta ... si a tras dreapta de volan ... s-a dus de spate, a tras invers, a plecat iar spatele si DA, a intrat intr-un stalp de pe margine .. si s-a rasturnat.

Link to comment
Share on other sites

A accelerat puternic in rond ... a mers in linie dreapta ... si a tras dreapta de volan ... s-a dus de spate, a tras invers, a plecat iar spatele si DA, a intrat intr-un stalp de pe margine .. si s-a rasturnat.

 

 

CUM POTI FI ATAT DE SIGUR ?!? :)

 

parca nu ai fost de fata?! <_<

Link to comment
Share on other sites

Pai probabil de aia orice M e mai rapid pe circuit decat un AMG. Desigur cu piloti la volan, nu orice agarici. AMG-ul pe langa faptul ca nu pune toti caii pe asflat, mai e si infranat de sistemele de securitate, lucru consemnat prin review-uri. Cica intervin in general prea devreme pentru gustul unui sportiv pur sange. Fiecare cu atuurile lui.

 

Eu n-am condus decat un singur M cateva sute de metri la un test-drive, deci prea multe nu stiu din experienta proprie. <_<

Link to comment
Share on other sites

A accelerat puternic in rond ... a mers in linie dreapta ... si a tras dreapta de volan ... s-a dus de spate, a tras invers, a plecat iar spatele si DA, a intrat intr-un stalp de pe margine .. si s-a rasturnat.

 

 

CUM POTI FI ATAT DE SIGUR ?!? :)

 

parca nu ai fost de fata?! <_<

A fost prietenul meu de fata .. ce am scris .. am preluat de pe mess .. ca e online :bashwall:

 

 

El acum zice ca "nu s-a dat" cu el ... dar ... l-a provocat ... asta e clar .. :unsure: :blink: ..

Bine .. are un 520 de 170 CP ... ma gandesc ca nu avea rost sa "se dea" cu un M6 .. :blink:

 

Pai probabil de aia orice M e mai rapid pe circuit decat un AMG. Desigur cu piloti la volan, nu orice agarici. AMG-ul pe langa faptul ca nu pune toti caii pe asflat, mai e si infranat de sistemele de securitate, lucru consemnat prin review-uri. Cica intervin in general prea devreme pentru gustul unui sportiv pur sange. Fiecare cu atuurile lui.

Asta e clar ... insa ... M6-ele .. s-a rasturnat ..pana mea .. e cam ciudata treaba ... ca e totusi o masina grea ...

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Bine .. are un 520 de 170 CP ... ma gandesc ca nu avea rost sa "se dea" cu un M6 .. :)

 

Deci unu' cu E39 520i κi tureazã motorul pe lângã unu' cu M6, ãla pleacã tare de la semafor de fricã ºi se rãstoarnã de la atâta putere.

Cam asta ar fi povestea pe scurt? <_<

Link to comment
Share on other sites

A fost prietenul meu de fata .. ce am scris .. am preluat de pe mess .. ca e online :)

 

 

El acum zice ca "nu s-a dat" cu el .........

 

vrei sa iti "zice" eu, ca ultima oara la peste, am prins monstru din lacul Sarulesti ?! (sper ca nu conteaza ca a fost cat palma <_< )

Link to comment
Share on other sites

Haha, ce faza!

 

Ala crede ca daca s-a rasturnat un bou cu M6-ele , mercedes e obligatoriu mai bun......

 

Think again dude!

 

 

Mercul de aceea nu poate dezactiva toate sistemele de siguranta, ca s-ar rupe imediat. E ca un mos batran care il pui sa alerge 1000 m garduri fara steroize (AMG)!

 

<_<

Link to comment
Share on other sites

Ala crede ca daca s-a rasturnat un bou cu M6-ele , mercedes e obligatoriu mai bun......

 

Total de acord.

 

Pentru cine are rabdare sa se uite

O comparatie facuta de oameni care stiu ce vorbesc, arumente pro-contra, tot tacamul. Cam la fel cred ca este si balanta m6 si CL. Din ce prezinta astia aici, eu prefer Bmw-ul de 1000 de ori. Nu am condus nici m nici amg, dar cred totusi ca stiu astia ce zic, cred ca au ceva experienta.
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC : da voi cu va ocupati ma de aveti atat timp liber sa postati pe forum non stop , sa mergeti numai cu cls500 , m3 , m6 , cl63amg etc etc si sa vb de niste masini de 200.000e + ca de niste loganuri <_<) nu de alta dar poate ma asociez si eu cu voi sa imi schimb e90 :))

 

On Topic : Un m6 nu derapeaza singur :bashwall: soferu a apasat prea tare pedala si sigur nu avea sistemele activate.

Atat m6 cat si cl 63 amg sunt 2 masini superbe e greu de decis intre ele :unsure: eu chiar nu le gasesc vreun defect la masinile astea

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC : da voi cu va ocupati ma de aveti atat timp liber sa postati pe forum non stop , sa mergeti numai cu cls500 ,

On Topic : Un m6 nu derapeaza singur :) soferu a apasat prea tare pedala si sigur nu avea sistemele activate.

Atat m6 cat si cl 63 amg sunt 2 masini superbe e greu de decis intre ele :bashwall: eu chiar nu le gasesc vreun defect la masinile astea

Eu da!

 

La amandoua!

 

 

De aceea nu mai am nici una din ele! <_<

Link to comment
Share on other sites

Pai probabil de aia orice M e mai rapid pe circuit decat un AMG. Desigur cu piloti la volan, nu orice agarici. AMG-ul pe langa faptul ca nu pune toti caii pe asflat, mai e si infranat de sistemele de securitate, lucru consemnat prin review-uri. Cica intervin in general prea devreme pentru gustul unui sportiv pur sange. Fiecare cu atuurile lui.

 

Eu n-am condus decat un singur M cateva sute de metri la un test-drive, deci prea multe nu stiu din experienta proprie. :blink:

 

pai masinile astea sunt conduse de oameni normali (agarici) nu de piloti profesionisti....nu cred ca ai vrea o masina care sa nu iti poata ierta greselile facute....si cand o calci mai tare sa te arunce in prapastie...

 

OFF TOPIC : da voi cu va ocupati ma de aveti atat timp liber sa postati pe forum non stop , sa mergeti numai cu cls500 , m3 , m6 , cl63amg etc etc si sa vb de niste masini de 200.000e + ca de niste loganuri <_<) nu de alta dar poate ma asociez si eu cu voi sa imi schimb e90 :))

 

On Topic : Un m6 nu derapeaza singur :bashwall: soferu a apasat prea tare pedala si sigur nu avea sistemele activate.

Atat m6 cat si cl 63 amg sunt 2 masini superbe e greu de decis intre ele :unsure: eu chiar nu le gasesc vreun defect la masinile astea

 

eu nu cred ca cineva de aici...ar alege m6 in locul CL 63 amg...daca le-ar avea in fata pe aman2 :blink:...m6 e o gluma proasta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.