Jump to content

M6 vs CL


bknight73

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

acum tre sa intre moderatorii sa aplice amenzi :bashwall:)....mai bine punem cate un CL sau M6 printre cuvinte...chiar daca nu are legatura poate nu isi dau seama moderatorii de offtopic <_< Ex: la m6 bucuresti se zice papuse :) Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred cã existã reprezentanÞe serioase În România.

 

AceeaÂşi atitudine este peste tot.

Fi serios. Eu nu am avut niciodata probleme cu mercedesul ... in reprezentanta .. <_<

 

....sincer serviciile de la mercedes nu se compara cu cele de la bmw...ma refer la dealeri...service...cate povesti am citit aici pe forum despre dealerii bmw.....asa ceva la mercedes nu prea se intampla

 

la ce te referi / ? ...ce nu se intampla ..?Adica ei nu au ca noi (bmw) fosti mecanici la Dacia sau cum ?

fura piese....te tin 3 saptamani pentru ceva ce ar trebui sa dureze 2 zile....eee maruntisuri :)

Stai linistit ca se fura si la Mercedes intr-o veselie rara. Un prieten cu un S500 si-a cumparat un amortizor de la mecanicii de la Mercedes...ghici de unde provenea acel amortizor ?

Iti spun eu .. scos pe garantie pentru alta masina .. nu luat de pe masina altuia .. cum se intampla la BMW ...

Link to comment
Share on other sites

Ba da, luat de pe masina altuia si inlocuit cu amortizorul stricat...nu te contrazice.

Ai mercedes? Deci eu iti spun ca nu lua cineva un amortizor uzat de pe alta masina sa il puna pe alta ..

Sau daca lua .. atunci nu ii punea pe ala stricat pe masina celuilalt ..

Asha se face ... vrei o piesa mai ieftina SH .. vb cu mecanicii si scot de pe alte masini. Diferenta e ca de pe masinile de pe care scot nu pun piesa luata de la tine ci PUN UNA NOUA SI O BAGA PE GARANTIE.

Iar daca esti prieten bun cu ei .. atunci iti pun tie piesa noua si o trec ca si cum a fost pusa pe alta masina care beneficiaza de garantie .... chiar daca masina respectiva nu a avut respectiva piesa defecta...

Link to comment
Share on other sites

bmw urile sunt mult mai multe ca mercedesurile....si e oarecum normal sa se faca treaba mai de mantuiala. caci automat vin mai multe in serviceuri...si in general daca masina e cumparata de la reprezentatna respectiva nu prea se fac figuri...dar cand vin aia cu e36 lor din germania cu 200 k km normal sa ii trateze urat...sunt mult mai multe bmw sh decat mercedes majoritatea aduse de afara....totul se rezuma la relatii pana la urma...daca ai oarecum legatura mai multa cu vreunu de pe acolo...ai cumparat o masina si ati avut timp sa socializati treburile vor merge mai repede la service Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

Ba da, luat de pe masina altuia si inlocuit cu amortizorul stricat...nu te contrazice.

Ai mercedes? Deci eu iti spun ca nu lua cineva un amortizor uzat de pe alta masina sa il puna pe alta ..

Sau daca lua .. atunci nu ii punea pe ala stricat pe masina celuilalt ..

Asha se face ... vrei o piesa mai ieftina SH .. vb cu mecanicii si scot de pe alte masini. Diferenta e ca de pe masinile de pe care scot nu pun piesa luata de la tine ci PUN UNA NOUA SI O BAGA PE GARANTIE.

Iar daca esti prieten bun cu ei .. atunci iti pun tie piesa noua si o trec ca si cum a fost pusa pe alta masina care beneficiaza de garantie .... chiar daca masina respectiva nu a avut respectiva piesa defecta...

Nu, eu nu am Mercedes. In cazul de fata a schimbat piesa cu una a unei masini care numai era in garantie. De ce te contrazici ? Omul are un prieten la Casa Auto si i-a spus cum a decurs procesul si cum a procedat.

Edited by GeorgeAI
Link to comment
Share on other sites

nicaieri nu e perfect...or mai fi si asemenea cazuri....asemenea discutii nu se vor termina niciodata...fiecare crede ca ce are el e mai bun. si va sustine asta chiar daca nu e asa...nu cred ca o sa zica vreodata un posesor d bmw unuia cu mercedes....da ma naspa tare masina nu e fialbila deloc...si in service ma treateaza ca pe ultimu om...desi in realitate omul nu e chiar 100% multumit de masina sa....si nici invers... Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

bmw urile sunt mult mai multe ca mercedesurile....si e oarecum normal sa se faca treaba mai de mantuiala. caci automat vin mai multe in serviceuri...si in general daca masina e cumparata de la reprezentatna respectiva nu prea se fac figuri...dar cand vin aia cu e36 lor din germania cu 200 k km normal sa ii trateze urat...sunt mult mai multe bmw sh decat mercedes majoritatea aduse de afara....totul se rezuma la relatii pana la urma...daca ai oarecum legatura mai multa cu vreunu de pe acolo...ai cumparat o masina si ati avut timp sa socializati treburile vor merge mai repede la service

 

Nu prea eşti ĂŽn temă.

 

Nu se duce nimeni la reprezentanţă cu E36 sau E34, ĂŽn general se duc cei cu E60, E90, X5 E70, seria 1, etc. şi ĂŽntr-o proporţie mai mică, cei cu E39 şi E46.

 

Pe de altă parte, dacă m-aş duce cu un E36 ar fi normal să mă trateze urât? <_<

Banii celui cu E36 nu sunt la fel ca banii celui cu E92?

Dacă nu poţi să faci machetă din bani la reprezentanţă nu ai ce căuta acolo? :)

 

Sunt oameni care au cumpărat chiar mai multe maşini noi de la AB şi tot nu sunt trataţi aşa cum trebuie.

La reprezentanţă nu trebuie să fie pe relaţii.

Nu trebuie să se vândă piese pe sub mână furate de la alte maşini.

Trebuie să te duci, să plăteşti mai mult decât la un service oarecare dar să pleci cu problema rezolvată.

Realitatea stă exact invers.

Schimbă piese după ureche, le dai bani şi pleci cu problema nerezolvată.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ba da, luat de pe masina altuia si inlocuit cu amortizorul stricat...nu te contrazice.

Ai mercedes? Deci eu iti spun ca nu lua cineva un amortizor uzat de pe alta masina sa il puna pe alta ..

Sau daca lua .. atunci nu ii punea pe ala stricat pe masina celuilalt ..

Asha se face ... vrei o piesa mai ieftina SH .. vb cu mecanicii si scot de pe alte masini. Diferenta e ca de pe masinile de pe care scot nu pun piesa luata de la tine ci PUN UNA NOUA SI O BAGA PE GARANTIE.

Iar daca esti prieten bun cu ei .. atunci iti pun tie piesa noua si o trec ca si cum a fost pusa pe alta masina care beneficiaza de garantie .... chiar daca masina respectiva nu a avut respectiva piesa defecta...

Nu, eu nu am Mercedes. In cazul de fata a schimbat piesa cu una a unei masini care numai era in garantie. De ce te contrazici ? Omul are un prieten la Casa Auto si i-a spus cum a decurs procesul si cum a procedat.

NU STIU ce s-a intamplat cu masina prietenului tau .. oricum .. eu imi fac reviziile doar la sediul de pe cheiul Dambovitei!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sã te duci, sã plãteºti mai mult decât la un service oarecare dar sã pleci cu problema rezolvatã.

Realitatea stĂŁ exact invers.

SchimbĂŁ piese dupĂŁ ureche, le dai bani Âşi pleci cu problema nerezolvatĂŁ.

Eu de asha ceva nu am auzit sa se intample la Mercedes ...

Bine .. adevarul e ca nu am avut niciodata probleme ....

Dar din cate am vazut .. atunci cand apare o problema mai delicata .. seful de la tehnic e in halat si e langa masina ...

Link to comment
Share on other sites

bmw urile sunt mult mai multe ca mercedesurile....si e oarecum normal sa se faca treaba mai de mantuiala. caci automat vin mai multe in serviceuri...si in general daca masina e cumparata de la reprezentatna respectiva nu prea se fac figuri...dar cand vin aia cu e36 lor din germania cu 200 k km normal sa ii trateze urat...sunt mult mai multe bmw sh decat mercedes majoritatea aduse de afara....totul se rezuma la relatii pana la urma...daca ai oarecum legatura mai multa cu vreunu de pe acolo...ai cumparat o masina si ati avut timp sa socializati treburile vor merge mai repede la service

 

Nu prea eşti ĂŽn temă.

 

Nu se duce nimeni la reprezentanţă cu E36 sau E34, ĂŽn general se duc cei cu E60, E90, X5 E70, seria 1, etc. şi ĂŽntr-o proporţie mai mică, cei cu E39 şi E46.

 

Pe de altă parte, dacă m-aş duce cu un E36 ar fi normal să mă trateze urât? <_<

Banii celui cu E36 nu sunt la fel ca banii celui cu E92?

Dacă nu poţi să faci machetă din bani la reprezentanţă nu ai ce căuta acolo? :bashwall:

 

Sunt oameni care au cumpărat chiar mai multe maşini noi de la AB şi tot nu sunt trataţi aşa cum trebuie.

La reprezentanţă nu trebuie să fie pe relaţii.

Nu trebuie să se vândă piese pe sub mână furate de la alte maşini.

Trebuie să te duci, să plăteşti mai mult decât la un service oarecare dar să pleci cu problema rezolvată.

Realitatea stă exact invers.

Schimbă piese după ureche, le dai bani şi pleci cu problema nerezolvată.

 

nu m........am zis normal in sensul ca asa e gandirea....iar daca sunt tratati urat cei care au cumparat masini de la ei inseamna ca nu au stiut sa se poarte cu ei cand au cumparat masina si sa se impuna...daca te imupui nu mai comenteaza aia de pe acolo...si iti desschid si usa cand intrii crede-ma :unsure:...iar in legatura cu intepatura cu macheta am observat-o...ai zis 1 data d 2 ori...dar gata...am vazut bravo ma bucur ca ai tinut minte....meriti un os pentru asta :) super

Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

voi bucurestenii v-ati obisnuit sa va calce aia in picioare pe la reprezentante....pt ca atunci cand cumparati masini va duceti ca disperatii...dar daca la prima figura ati fi renuntat.... nu isi mia permiteau sa faca asa ceva.....cum au facut figuri...cumperi masina din alta parte de oriunde in tara <_<
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.