Jump to content

M6 vs CL


bknight73

Recommended Posts

aproape orice masina merge in drift...dar e penibil sa faci asa ceva cu un CL :bashwall:

Aaaa.. pai nu fac in Bucuresti ... iti dai seama .. dar uite .. cand mai prind cate un drum de noapte ... si nu prea e nimeni pe strada .. si am eu chef sa ma joc ... ma joc ... :)

Chiar mi-ar fi rusine sa fac asha ceva in Bucuresti ... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

normal...fiecare are cate o nebunie cv...dar e penibil sa faci cum facea ala prin zalau.... sau sa vina unu cu SLR sa faca cerculete cu e36 uri tunate <_<) si burn outuri :)....masini pentru asa ceva sunt cele americane gen dodge challenger...te invarti cat vrei :bashwall: Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

Din discutiile anterioare cum ca daca era un cl in locul m6-lui nu se mai rasturna... tin sa precizez ca masinuta aia (respectiv cl) este o masina care incearca sa te omoare. In al 2-lea rand, mercedes nu sunt peste bmw le trebuie si turbo si o cilindree imensa sa scoata cu 20 de cai doar mai multi decat bmw. Vorba celor de la top gear: "All that noise...the noise made by an idiot"
Link to comment
Share on other sites

Din discutiile anterioare cum ca daca era un cl in locul m6-lui nu se mai rasturna... tin sa precizez ca masinuta aia (respectiv cl) este o masina care incearca sa te omoare. In al 2-lea rand, mercedes nu sunt peste bmw le trebuie si turbo si o cilindree imensa sa scoata cu 20 de cai doar mai multi decat bmw. Vorba celor de la top gear: "All that noise...the noise made by an idiot"

Lool .... hai sa iti explic ce stie toata lumea ... sunt Mercedesuri .. si .. alte masini!

 

LE: Si nu, un CL nu se comporta in halul ala oricat de tocite ar fi fost cauciucurile .... sa derapezi de doua ori .... si sa ajungi sa maturi stalpii de pe trotuar cu roatele in sus... si asta dupa ce abia ai plecat de la semafor? Hai sa fim seriosi ...

E posibil ca M6-ele sa fi avut probleme cu sistemele de control ... pentru ca sincer ... nu cred ca e posibil ca o masina care costa atat de mult sa nu "stie" sa se redreseze ....

Si nu mai insistati ca a fost pe SPORT ca nu a fost. Cu ce cauciucuri avea baiatul pe ea ... daca o dadea pe Sport (Dynamic Mode) nici nu iesea cu ea din garaj ....

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

bknight73 daca si mercedesurile sunt fiabile atunci nush ce sa iti zic.....si spun asta ca am avut 2 in familie si noi pe deasupra.Acum am trecut pe bmw-uri si cel putin la a mea in 70.000km nu am schimbat decat 2 becuri.Eu inteleg ca esti fan declarat merc dar la capitolul sportivitate si feeling la volan mercedesul mai are ceva de lucru.In afara de confort nu vad ce are mercedesul mai bun.
Link to comment
Share on other sites

ml e mult mai frums ca X5 si nu zic asa doar pt ca am eu...dar chiar e....care e diferenta pe drumurile noastre intre o masina de 500cp si una de 600?? ma refer la mers efectv pe drum...nu cred ca ajunge mai prepede cea de 600 de la A la B Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

ml e mult mai frums ca X5 si nu zic asa doar pt ca am eu...dar chiar e

Eu unul nu mi-as lua X5 .. nici batut .. cu toate ca .. din punct de vedere al dinamicii ... e mai bun decat un ML.

La aspect, da ML-ul e mai bun ...

Oricum .. eu nu mi-as lua SUV.... si nici nu o sa imi iau ... niciodata.

Vreau masina de iarna .. am una 4x4 ... berlina. Mi-e suficient.

Link to comment
Share on other sites

offroad nu inseamna sa te duci la picnic si sa treci un paraias...ML si X5 sunt doar pentru teren accidentat nu e acelasi lucru cu OFFROAD...pentru offroad este G de la mercedes...pantru care bmw se pare ca nu are concurent <_<
fa asta cu x5 Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

eu am avut placerea sa conduc un CL, cel mai mic din clasa sa CL500 adica doar 388 CP si ce mi-a placut a fost comfortul extraordinar... insa masina aceea e departe de orice urma de sportivitate pentru ca pur si simplu nu simti nimic in ea...

Da, intr-un Mercedes CL nu simti viteza...

Insa nu poti spune de CLS dat pe SPORT acelasi lucru ... E atat de agresiva masina incat nu de putine ori am avut surpriza sa ajung in spatele unuia si acesta sa se uite speriat in oglinda si sa traga dreapta instinctiv ...

 

Bine, nu se compara din pct asta de vedere cu un M ..dar eu sunt extrem de multumit de ea ... imi ofera relaxare si sporttivitate

 

Eu zic ca se poate .. insa ei mai tin cont si de fiabillitatea masinii in timp ..

 

 

Eu nu cred ca e atat de relevanta fiabilitatea. Si oricum nu cred ca bmw a dat un car de bani sa faca o masina care sa se strice repede, au totusi unii din cei mai buni ingineri din lume.

Oricum, mercedesul e mult mai fiabil.

 

la ce te referi? la E Klasse care are mai multe probleme electrice decat orice alta masina sau stii tu ceva si nu ne spui? <_<

POFTIM? Am avut E Klasse... nu am avut nici cea mai mica problema cu ea ... :)

Poate astea noi ....

pentru linistea mea poti pune niste poze cu masinile cu care te lauzi?

si daca ne poti spune si cu ce te ocupi...pana acum pari baiatu lui tata!

Te dai peste cap sa ne demonstrezi ca mercedes se uita de la 5 etaje la bmw...ti sa spus clar:

mercedes confort, lux

bmw sportivitate+ mai putin lux!

Ce tie neclar?

Edited by clau18
Link to comment
Share on other sites

pentru linistea mea poti pune niste poze cu masinile cu care te lauzi?

si daca ne poti spune si cu ce te ocupi...pana acum pari baiatu lui tata!

Te dai peste cap sa ne demonstrezi ca mercedes se uita de la 5 etaje la bmw...ti sa spus clar:

mercedes confort, lux

bmw sportivitate+ mai putin lux!

Ce tie neclar?

Momentan nu pot pentru ca sunt in garaj ... eu sunt plecat afara. Afara si lucrez.

Am sa vin cu CLS-ul la o intalnire .. de Pasti .. cand am sa vin in tara ..

In rest .. sunt cel putin 3 membri ai acestui club care ma cunosc... :)

Am 36 de ani .. nu .. nu sunt baiatul lui tata .. cum sunt unii care au M6 .... sau au avut ...

 

newsflash....x5 are treaba cu offroad <_<

news flash .. daca tu numesti off road faptul ca pui schiurile pe masina si te duci pana la cota 1400 .. eu nu numesc asta off road. :blink:

 

pentru linistea mea poti pune niste poze cu masinile cu care te lauzi?

si daca ne poti spune si cu ce te ocupi...pana acum pari baiatu lui tata!

Te dai peste cap sa ne demonstrezi ca mercedes se uita de la 5 etaje la bmw...ti sa spus clar:

mercedes confort, lux

bmw sportivitate+ mai putin lux!

Ce tie neclar?

Era doar o discutie .. nu mai lua foc asha .. :bashwall:

Nu se merita :unsure:

Link to comment
Share on other sites

pentru linistea mea poti pune niste poze cu masinile cu care te lauzi?

si daca ne poti spune si cu ce te ocupi...pana acum pari baiatu lui tata!

Te dai peste cap sa ne demonstrezi ca mercedes se uita de la 5 etaje la bmw...ti sa spus clar:

mercedes confort, lux

bmw sportivitate+ mai putin lux!

Ce tie neclar?

Momentan nu pot pentru ca sunt in garaj ... eu sunt plecat afara. Afara si lucrez.

Am sa vin cu CLS-ul la o intalnire .. de Pasti .. cand am sa vin in tara ..

In rest .. sunt cel putin 3 membri ai acestui club care ma cunosc... :)

Am 36 de ani .. nu .. nu sunt baiatul lui tata .. cum sunt unii care au M6 .... sau au avut ...

 

newsflash....x5 are treaba cu offroad <_<

news flash .. daca tu numesti off road faptul ca pui schiurile pe masina si te duci pana la cota 1400 .. eu nu numesc asta off road. :blink:

 

pentru linistea mea poti pune niste poze cu masinile cu care te lauzi?

si daca ne poti spune si cu ce te ocupi...pana acum pari baiatu lui tata!

Te dai peste cap sa ne demonstrezi ca mercedes se uita de la 5 etaje la bmw...ti sa spus clar:

mercedes confort, lux

bmw sportivitate+ mai putin lux!

Ce tie neclar?

Era doar o discutie .. nu mai lua foc asha .. :bashwall:

Nu se merita :unsure:

Oricum Xdrive-ul nou de la BMW e mult peste sistemele de tractiune integrala de la Mercedes.

Link to comment
Share on other sites

Lool .... hai sa iti explic ce stie toata lumea ... sunt Mercedesuri .. si .. alte masini!

 

Ma intreb daca sint oare si de-ai nostri care se duc pe alte forumuri sa-i convinga pe aia ca BMW e cel mai bun si restul sint masini. Pana acum vad ca pe la noi vin fani Audi si Mercedes sa ne spuna ce masini proaste avem. E bine daca am reusit sa-i interesam pe fanii ambelor marci, inseamna ca BMW inseamna ceva pentru ei. <_<

Link to comment
Share on other sites

da stiu...cica se invart toate 4 rotile <_<) la x drive asta nou...... noul suv pe care il vor scoate cei de la ferrari...in urma succesului avut de porsche cayenne vor colabora cu mercedes pentru sistemul lor de tractiune integrala..masina va costa peste 200 000 E si cred ca i-au ales pe cei mai buni :)
Link to comment
Share on other sites

Aaaa... apropos .. ca am prins sintagma cu baiatul lui tata ...

Hai sa va povestesc ceva ...

Eram acum cca 2 luni la un bar pe langa Alba Iulia (Zvon) daca nu ma insel ...

Si au aparut baietii de la intalnirea bmw club ... chiar voiam sa ma duc sa ii salut .... insa m-a oprit un gest.

La o masa pe langa mine erau doua fete dragutze.

 

La un moment dat, unul dintre baietii de bani gata din bmwclub a scos 1000 de eur si i-a oferit celui care e in stare sa se duca sa aduca cele doua fete la masa la el ...

 

Intrebarea mea este: Cine a fost nesimtitul?

In conditiile de fata .. ma intreb eu .. cine oare e baiatul lui tata?

 

He he ... m-a amuzat faptul ca si-a luat flit ... si fetele l-au facut si TARAN!

Se simte careva?

 

Lool .... hai sa iti explic ce stie toata lumea ... sunt Mercedesuri .. si .. alte masini!

 

Ma intreb daca sint oare si de-ai nostri care se duc pe alte forumuri sa-i convinga pe aia ca BMW e cel mai bun si restul sint masini. Pana acum vad ca pe la noi vin fani Audi si Mercedes sa ne spuna ce masini proaste avem. E bine daca am reusit sa-i interesam pe fanii ambelor marci, inseamna ca BMW inseamna ceva pentru ei. :)

Am si eu BMW nu e al meu. E in familie .. <_<

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e de pe aici <_<....sau avea imprumutu de la banca cu el....astea sunt figuri de 2 lei....dar nu are rost sa vorbim aici despre asta....nu conteaza de unde are fiecare masina...ca a muncit pt ea ca a furat-o sau ca a primito de la parinti....e aceeasi masina nu are alta valoare daca ar fi muncit pt ea sau a primit-o....ce treaba au aia de comenteaza de banii parintilor....asta se cheama invidie :) Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e de pe aici <_<....sau avea imprumutu de la banca cu el

Ba da ... de pe aici .. de pe Bmwclub Romania :)

Sunt 100% sigur :unsure:

V-am zis .. am vrut sa ma ridic de la masa .. sa ii salut ... pentru ca am zis de 100 de ori ca vin la o intalnire bmwclub insa nu am avut timp .. adevarul e ca atunci cand sunt in tara ... nu prea am timp liber ...

Insa m-a oprit gestul facut de unul din ei ...

Fetele au auzit totul ... ca vorbea si tare ...

Exact ca la lautari: 1000 de eur pentru ... fara numar de la mine .. (nu ca as sti cum e la lautari ... dar vb din auzite)

S-a ridicat unul dintre ei .. si le-a oferit 500 de eur ... ca sa vina la masa cu ei ...

Si fetele i-au zis ca ala care a dat banii are fatza de tzaran .. si ele nu vin cu asemenea specimene la masa ...

Am auzit toata discutia ... :bashwall:) =))

 

 

LE: Asta asha ca o paranteza ... ca stiu ca sunt off topic!

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.