Jump to content

problema?!


the rocket

Recommended Posts

va salut,

 

 

am fost la munte cateva zile, si m-a pus naiba sa o bag pe niste drumuri mai nasoale unde in capatul unui drum era un "sant" facut de o apa care curgea. Sant, adik topise ghiata din zona. Ei, bine am intrat in el cu rotile din fata si acolo am ramas <_< . Am lasat-o asa pana a doua zi, deoarece era vreo 3 dimineata. Pana sa ma decid sa o las asa am fortat-o umpic, incercand sa fac un balans ceva poate ies...in fine nu a iesit si am lasat-o deoarece nu era nici o sansa si mi-era si frica sa nu ii prajesc ambreaiaju. Pana a doua zi a inghetat complet apa de sub rotile din fata si era intepenita complet. Am gasit un baiat cu duba si m-a scos de acolo....insa dupa o ce am iesit pe drum si am ajuns pe la 60-70 trepida putin volanu (ca la rotile dezechilibrate)....m-am oprit am vazut o bugata mare de gheata pe janta, pe care nu am putut sa o dau jos. Am asteptat sa se mai incalzeasca, am dat jos bucata de gheata si am mai dus-o si la spalatorie pe urma. Pe urma a mers perfect....numai trepideaza volanu nimic.....insa ma intreb daca sa fi afectat ceva pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

si eu am intrat in zilele astea intr-un sant de vreo 3 m din cauza ninsorii,rotile de pe stanga fata si spate mi-au intrat in pamant.se poate sa fi afectat ceva?deatunci trepideaza volanul cateodata,ce sa fie oare?

masina nu are nimic in rest.

Edited by im_so_hy
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca nu este nimic, dar sa fi sigur verifica.

asa este cu BMW la zapada, eu stiu, ca am parte de zapada in fiecare an. <_<

 

 

stai linistit .. asa este cu orice masina care nu este 4x4.

nu este chiar asa, cu cele tractiune fata ieseam mai repede decat cu tractiunea spate. poate ca erau mai grele pe fata si de aia, dar a mea am inteles ca este 50-50 pe fiecare punte ca si greutate.

Link to comment
Share on other sites

..cu cele cu tracÞiune faÞã ieºeai mei repede, pentru cã puteai vira roÞile care trag ºi mai ajuta, deºi intr-adevãr ºi greutatea concentratã pe puntea faÞã conteazã mult....oricum, la ce a pãÞit el, nu cred cã ieºea nici cu tracÞiune faÞã....
Link to comment
Share on other sites

nu, aproape sigur nu as fi iesit nici cu tractiune fata (cel putin nu pe unde am intrat eu in acel sant). Am fost cu ea, a urcat-o pe elevator si nu sunt probleme, nu s-a intamplat nimic <_< (mi-a spus ca am putin joc la o bucsa bascula pe dreapta, dar ca nu e cine stie ce si in + ca sigur nu e de la acel eveniment. Eu nu stiu daca intr-adevar am joc, deoarece mie nu mi se pare ca bate deloc la gropi, piatra cubica sau linii de tramvai.

 

oricum ideea e ca de la inzapezire, nu s-a intamplat nimic!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.