Jump to content

probleme e46


Recommended Posts

Am inchis usa din telecomanda, nu le mai pot deschide

singura usa care se mai deschide e cea din partea soferului, cu cheia

de inchis se inchide inapoi din telecomanda,

pusa pe tester da eroare la releu dar aceasta functioneaza, am dat jos unitatea din torpedou si se aude cum functioneaza ambele relee, si cel pt deschidere si cel pentru inchidere

in momentul in care din telecomanda vreau sa deschid usa, se aprind becurile (iluminarea interioara), dar usile raman blocate

cu bateria data jos usile tot blocate raman

asadar, am o masina cu trei usi blocate, usa de la sofer se deschide doar cu cheia, de inchis merge si din telecomanda. habar nu am ce sa fac, nu stiu cum sa deschid si restul usilor, astept sfaturi.

ahh, era sa uit, masina are alarma din fabrica, singura chestie care e data jos de pe ea e piesa asta, 65758386932 care e un senzor de miscare, care n-ar trebui sa conteze.

astept sfaturi

Link to comment
Share on other sites

Am inchis usa din telecomanda, nu le mai pot deschide

singura usa care se mai deschide e cea din partea soferului, cu cheia

de inchis se inchide inapoi din telecomanda,

pusa pe tester da eroare la releu dar aceasta functioneaza, am dat jos unitatea din torpedou si se aude cum functioneaza ambele relee, si cel pt deschidere si cel pentru inchidere

in momentul in care din telecomanda vreau sa deschid usa, se aprind becurile (iluminarea interioara), dar usile raman blocate

cu bateria data jos usile tot blocate raman

asadar, am o masina cu trei usi blocate, usa de la sofer se deschide doar cu cheia, de inchis merge si din telecomanda. habar nu am ce sa fac, nu stiu cum sa deschid si restul usilor, astept sfaturi.

ahh, era sa uit, masina are alarma din fabrica, singura chestie care e data jos de pe ea e piesa asta, 65758386932 care e un senzor de miscare, care n-ar trebui sa conteze.

astept sfaturi

i-am mai scris cuiva detaliat pe cazul asta.si eu am patit-o dar mi-am rezolvat-o singur.tre sa dai jos modulul de confort din spatele torpedoului si sunt pe el 2 relee patrate.le decapsulezi cu mare grija sa nu strici carcasa ca tre sa o pui la loc si cureti cele 4 contacte din fiecare releu .apoi o sa mearga brici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.