Jump to content

Greu de imaginat asa ceva.


Emiliannec

Recommended Posts

Uitandu-ma pe net am dat peste aceste poze si am ramas perplex la gandul ca poti pierde controlul unui BMW in asa hal incat sa intri frontal..intr-un zid. Pur si simplu nu imi imaginez daca sa fi fost la origine o problema pe partea mecanica(nu vad urmele de frana) sau soferul in incapacitatea de a reactiona in timp util pentru a se putea redresa cat de cat. Oricum sper ca din aceste poze sa traga fiecare ce conluzii crede de cuviinta pentru ca astfel de evenimente sa fie cat mai rare.

PS. Masina era un 1,8iS si se vinde la ora actuala cu 1100E. Nu stiu daca dupa un impact de acest masina ar mai putea fi adusa la starea initiala. Pacat de ea <_<

post-12476-1236126800_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vedem pe la stirile de la ora 5 "MaÂşini puternice, vitezĂŁ, teribilism....." ... " autoturisme BMW ..."... "ĂŽn timp ce conduceau cu aproape 200 de kilometri la orĂŁ" ....
Link to comment
Share on other sites

Vedem pe la stirile de la ora 5 "MaÂşini puternice, vitezĂŁ, teribilism....." ... " autoturisme BMW ..."... "ĂŽn timp ce conduceau cu aproape 200 de kilometri la orĂŁ" ....

 

 

pai daca cei 143 de cai sunt de ajuns pt a pierde controlul, inseamna ca e destul de puternica. teribilism, a fost, clar.... incep sa cred ca au dreptate....

Link to comment
Share on other sites

noi zicem ca aia din media gresesc atunci cand numesc bolid un 318. da' problema e ca sunt multi care se urca-ntr-un 318, si se cred in cine stie ce bolid. mai intervine putin si teribilismul, si sfarsesc intr-un pom, sau zid d'asta. deci pt ei, si un 318 e un bolid, daca nu-s in stare sa-l controleze.
Link to comment
Share on other sites

noi zicem ca aia din media gresesc atunci cand numesc bolid un 318. da' problema e ca sunt multi care se urca-ntr-un 318, si se cred in cine stie ce bolid. mai intervine putin si teribilismul, si sfarsesc intr-un pom, sau zid d'asta. deci pt ei, si un 318 e un bolid, daca nu-s in stare sa-l controleze.

Ce bolid? 318, 316?

Pentru multi pana si Dacia este un bolid, si nu ar trebui sa o conduca nici pe aia.

Link to comment
Share on other sites

noi zicem ca aia din media gresesc atunci cand numesc bolid un 318. da' problema e ca sunt multi care se urca-ntr-un 318, si se cred in cine stie ce bolid. mai intervine putin si teribilismul, si sfarsesc intr-un pom, sau zid d'asta. deci pt ei, si un 318 e un bolid, daca nu-s in stare sa-l controleze.

 

PĂŁi atunci sĂŁ zicĂŁ Âşi de un Clio cĂŁ este bolid, sunt sigur cĂŁ existĂŁ oameni care nu sunt ĂŽn stare sĂŁ controleze nici mĂŁcar un Clio la viteze mari.

Link to comment
Share on other sites

problema ca nu aia cu clio fac accidente d'astea. nu aia intra in sensuri giratorii cu derapaje "controlate", nu aia intra-n ziduri ca si asta de mai sus.... nu aia-s teribilisti.

poate gresesc eu, dar 90% din accidentele ce le vad cu pisicute, au loc din teribilism. sau na, poate doar astea-s prezentate-n media.

Link to comment
Share on other sites

Cred că mass media ne prezintă realitatea foarte distorsionat.

 

Dacă te uiţi la tv sau dacă citeşti presa, poliţia prinde toţi spionii, toţii infractorii deosebit de periculoşi, rezolvă cele mai dificile cazuri din ultimii 20 de ani. <_<

 

E o mare telenovelă...

 

La fel şi cu accidentele de acest gen.

 

Acum vreo lună am văzut un Clio roşu care s-a urcat pe scuar şi a rupt gardul metalic pe vreo 30 de metri.

Mă tot gândeam cum a reuşit din moment ce strada avea cam 1 km de linie dreaptă, e doar o bandă pe sens...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.