Jump to content

X3 vs Rav4 Vs Touareg


Cosminbad

Recommended Posts

MAI CITESTE ODATA CE AM SCRIS CA VAD CA ESTI FARA OBRAZ SI MA DERANJEAZA FOARTE TARE!

Am scris CLAR ca imi place mai mult X5-ul decat Touareg-ul... vad ca tu chiar exagerezi si o dai in nesimtire si chiar nu e frumos acum cateva luni era bun touaregul acum nu mai este ( ca si M3-ul dealtfel ) nu pot sa cred ca esti asa de ... nici nu am cuvinte pt comportamentul tau pur si simplu ma lasi fara cuvinte, niciodata nu am avut rautate cum ai tu si tocmai cu mine :blink: si sa speli rufele asa in pubilc este de joasa speta, nu am scris nimic pe acest forum sa te deranjeze pe tine si vad ca tu sari calul foooarte rau...

DE ACUM NICI CA NU O SA ITZI MAI RASPUND LA RAUTATIILE TALE.

Link to comment
Share on other sites

Unu la mana:daca iti completai macar locatia,stiam unde sa ma intalnesc cu tine :blink:

Doi la mana : astfel de invitatii poti sa le postezi pe PM,deoarece aici esti off-topic.

Trei la mana :eu in general am foarte multa rabdare,dar la tine s-a terminat,asa ca astept sa faci un pas gresit ca sa zbori de aici,tu si cele 10 clone ale tale :)

Link to comment
Share on other sites

e f putin probabil sa se strice motorul dupa 100 000 :blink:) alea sunt povesti..mergi cu Dacia 100 000 si nu se strica motorul...cat despre "troncanit"...daca vorbim de mici zgomote la imbinari de interior ..ce stiu eu , torpedou , arcuri la scaune, chestii marunte...e normal sa se mai auda dupa 100 000 pt ca drumurile sunt cum sunt....si top42 ai fost cam offtopic...nu conteaza in ce te-ai nascut...conteaza cum cresti.....oricum sunt hotarat acum...X3 imi voi lua....nu e f mare si are un aer tineresc...asta si vreau...si CP ajung pt mine deocamdata.....nu vreau nici sa mor nici sa am un motor care nu il pot folosi la maximum.....astept doar sa vand masina mea actuala...ma duc sambata in targ in Bv cu ea si sa vad daca reusesc sa o vand pt ca nu mai am rabdare la gandul de masina noua :)) ..salutare
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
masina vanduta din sambata aia si de o saptamana conduc un x3 2.0d care m-a dus cip la 37 000 euro....sunt f f multumit de masina si e placut de condus atat in trafic cat si la drum intins....de reprosat e ca pe drumuri nasoale suspensia e unpic cam tare.Am condus si touareg R5 tdi dar nu are reprizele la x3 2.0d si nici stabilitatea in curbe la fel....nu regret alegerea facuta .....sper sa nu am probleme si o sa pun si cateva poze cand am timp :blink: ..deocamdata o utilizez...
Link to comment
Share on other sites

multumesc.......am si eu niste intrebari de la posesori de x3 cu alarma originala Bmw....alarma suna daca cineva iti loveste masina ? la celalalt Bmw aveam aftermarket si suna la lovire usoara...dar asta am obs ca nu suna...in carte scrie ca doar daca se patrunde in interior etc..eram curios..
Link to comment
Share on other sites

bine ca e macar luminita rosie sa sperie hotii :blink:) .....hai ca pun si 2 poze ...sunt facute cu telefonul ca aparatul digital nu avea baterie si cum sunt indragostit de masina ii mai fac cand ma apuca cate o poza cu telefonul....:)
Link to comment
Share on other sites

incerc maine :blink: ...am mai avut o tentativa din asta dar cred ca am bagat prea repede..(imediat ce am incuiat) si nu a sunat....incerc maine cu rabdare ca acum e tarziu ..oricum ....sunt foarte multumit de cum se comporta masinuta si nu imi pare rau ca nu am luat pachet sport pt ca fiind neagra nu se mai vede diferenta dintre spoilerele negre si o eventuala culoare deschisa...iar suspensia mi se pare si asa mai tare....pare mai tare ca la vechiul meu e34.
Link to comment
Share on other sites

Nu suna alarma la orice atingere, insa cum zicea si Zixx, daca sparge cineva geamul sau o ridica, suna. Eu am auzit alarma doar cand am facut probele cu ea. In rest, mac.

Nu cred ca are sens sa te gandesti sa pui o alta alarma, ca nu iti aduce nimic in plus (poate doar functia confort). Cat iti consuma? Sa nu te sperii, ca va scadea consumul dupa circa 5.000 km.

Sa o stapanesti sanatos, zici ca e al meu :blink:

Link to comment
Share on other sites

imi arata 7.4 cand am luat-o

acum imi arata 8,3-8,4 ...s-a stabilizat acolo...am aproape 1000km deja....nu e problema consumul ...nu ma sperie e ok:) si am probat azi alarma...a mers cand am bagat mana pe geam....sunet intepator si ascutit :blink: ...nice.......mai am o intrebare ...capota la portbagaj nu se ridica singura din telecomanda ?...pana sus adica...doar se deschide? ...si cand o inchideti nu vi se pare ca trebuie trantita mai tare ca altfel nu se inchide bine ? asa e la toate ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Touareg cu suspensie pneumatica e confortabil si poate fi si rigid.Se modifica garda.Cu suspensie clasica e rigid si Touareg dar avand talonul mai mare la cauciuc nu simti ca in X3 orice gropita.Am condus pe un drum cu multe gropi si stiu ce vorbesc.Atat X3 cat si Touareg.Daca vrei o masina cu un plus de sportivitate ia X3.Daca vrei putin mai mult spatiu si putin mai mult confort,performantele lui R5tdi fiind inferioare mult lui X3 2.0d atunci ia Touareg.Plus ca e si mai ieftin la o echipare superioara.Eu am luat X3 pt ca pare mai tinereasca , imi place cum merge pe sosea.Are 20cm garda la sol suficienta pt borduri si pietre pe drumuri forestiere,are X-drive care e un geniu.Si sigla BMW care iti umple inima de satisfactie de cate ori te uiti la ea.Nu l-am luat pt confort desi daca mergi atent si cu viteza mai mica , nici denivelarile nu sunt un chin.Cand vorbesc de confort nu ma refer la climatizare ,comenzi pe volan , casetofon bun , geamuri electrice, incalzire scaune ca astea le gasesti cam pe orice model nou.Ma refer la confortul suspensiei.Parerea mea e sa faci un test drive cu ce modele vrei si apoi te decizi cu inima.Asta daca banii nu sunt importanti.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.