Jump to content

Numar chei


verssatu

Recommended Posts

4 chei:2 cu telecomanda,una fara telecomanda si o cheie din plastic.

74314[/snapback]

multumesc...clar ca lumina zilei...ca am muscat-o...mie cei de la AB, de unde am luat masina (SH), mi-au dat doua cu telecomanda (din care una nici nu merge :blink: - ziceau ca nu mai poate fi activata?!?!?! desi se vede ca e cea folosita in trecut la masina) si una dintr-un plastic dur...deci imi lipseste o cheie fara telecomanda...TTZZEEAAPPAA!!! :) :) :) :) ma duc peste EI !!!

Link to comment
Share on other sites

multumesc...clar ca lumina zilei...ca am muscat-o...mie cei de la AB, de unde am luat masina (SH), mi-au dat doua cu telecomanda (din care una nici nu merge  :blink: - ziceau ca nu mai poate fi activata?!?!?! desi se vede ca e cea folosita in trecut la masina) si una dintr-un plastic dur...deci imi lipseste o cheie fara telecomanda...TTZZEEAAPPAA!!! :)  :)  :)  :) ma duc peste EI !!!

74316[/snapback]

 

Nu inteleg, ei au spus ca astea sunt toate??? Chiar in halul asta am ajuns?

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg, ei au spus ca astea sunt toate??? Chiar in halul asta am ajuns?

74318[/snapback]

dap. asa au zis...sa inteleg ca tie ti-au dat 4..

:blink:

eu nestiutor, ca sa nu zic :) :) :) m-am grabit sa iau masina ca intrasem in bani, si nu m-am mai interesat si de aspectul asta...greseala mea in totalitate!

 

:) maine sunt la AB :) sper cu folos...ca mai e ceva...despre cheia care nu merge mi-au spus ca ar fi descarcata (accu) si ca tb s-o fol la un drum lung sa-si revina/incarce...am umblat ca prostu' cu 2 chei la mine 3 luni de zile - pana m-am intors la ei si mi-au spus ca defapt e stricata... nesimtitu' mi-a zis ca una noua e 150 euro si dureaza 3 sapt pana vine... :) :( :o TUPEU TUPEU

Link to comment
Share on other sites

Deci trebuie sa-i iau de gulere pe cei de la AB...mie mi-au spus, cand am ridicat masina, ca sunt numai 3 chei...2 cu telecomanda si una de plastic pentru service (nu deschide portbagajul si torpedoul)...cea de plastic a ramas la firma de leasing...asa ca am numai cele 2 chei cu telecomanda... :blink:

Ma duc sa le dau omor...!

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care e treaba dar si la mine e la fel am 2 chei cu telecomanda si una de plastic a ramas la firma de leasing de alte chei nu stiu.

74403[/snapback]

Poate asta-i moda anului 2004... :blink: ...poti sa mai dormi linistit gandindu-te ca undeva mai este inca o cheie de la masina ta?

In cartea masinii nu am verificat...dar cand ajung acasa asta-i primul lucru care-l fac...

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care e treaba dar si la mine e la fel am 2 chei cu telecomanda si una de plastic a ramas la firma de leasing de alte chei nu stiu.

74403[/snapback]

in ac sit eram si eu, adica nu stiam de existenta unei a 4- a chei de metal dar fara telecomanda :blink: :)

fratilor, ce d-zeu ne facem, chiar asa ne trag astia in piept? :) :)

eu nu mai stiu ce sa cred...eu am luat-o cash asa ca am si cheita aia mica de plastic, dar daca...mai bine sa nu cobesc... :)

Link to comment
Share on other sites

Poate asta-i moda anului 2004... :) ...poti sa mai dormi linistit gandindu-te ca undeva mai este inca o cheie de la masina ta?

In cartea masinii nu am verificat...dar cand ajung acasa asta-i primul lucru care-l fac...

74408[/snapback]

:blink: anul 2004 - e o moda oricum...a mea e din 2000 si am luat-o in 2005 deci nu e o exceptie...de dormit acum nu prea mai dorm bine stiind ca mai e o cheie...pe undeva...la cineva...

Link to comment
Share on other sites

Poate asta-i moda anului 2004... :blink: ...poti sa mai dormi linistit gandindu-te ca undeva mai este inca o cheie de la masina ta?

In cartea masinii nu am verificat...dar cand ajung acasa asta-i primul lucru care-l fac...

74408[/snapback]

 

explicatia reprezentantei de la constanta referitor la acest subiect: in functie de ce comanda importatorul, poate sa o comande cu 3 sau cu 4 chei depinde de zona in care este comandata masina daca este pentru germanie are 4 daca este pentru bulgaria are 3 si tot asa depinde de protocolul incheiat intre reprezentanta tarii respective si fabricant.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

e pentru germanie are 4 daca este pentru bulgaria are 3 si tot asa

74536[/snapback]

 

cum este posibil asa ceva ?

Daca masina merge in Bulgaria o cheie ramane la ei ??? De ce ??? Sa ti-o fure dup-aia ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

cum este posibil asa ceva ?

Daca masina merge in Bulgaria o cheie ramane la ei ???  De ce ??? Sa ti-o fure dup-aia ?  :blink:

74539[/snapback]

 

 

nu ai inteles in functie de ce contract au incheiat reprezentanta cu fabrica in unele tari se trimite masina cu 3 chei si in altele cu 4 nu-ti opreste nimeni nici o cheie ca nu are de unde daca fabrica a trimis masina cu 3 chei atatea-ti da si tie asta referitor la masinile noi cumparate din reprezentanta la cele din targ poti fi sigur ca daca a avut 4 tu o sa primesti doar 3. treaba cu bulgaria era un exemplu.

Link to comment
Share on other sites

nu ai inteles in functie de ce contract au incheiat reprezentanta cu fabrica in unele tari se trimite masina cu 3 chei si in altele cu 4 nu-ti opreste nimeni nici o cheie ca nu are de unde daca fabrica a trimis masina cu 3 chei atatea-ti da si tie asta referitor la masinile noi cumparate din reprezentanta la cele din targ poti fi sigur ca daca a avut 4 tu o sa primesti doar 3. treaba cu bulgaria era un exemplu.

74542[/snapback]

limpede ca apa minerala Dorna...:blink: Citisem gresit....

Link to comment
Share on other sites

explicatia reprezentantei de la constanta referitor la acest subiect: in functie de ce comanda importatorul, poate sa o comande cu 3 sau cu 4 chei depinde de zona in care este comandata masina daca este pentru germanie are 4 daca este pentru bulgaria are 3 si tot asa depinde de protocolul incheiat intre reprezentanta tarii respective si fabricant.

74536[/snapback]

eu nu am avut timp sa ma duc azi, :) :) (sunt inca la servici), dar o sa sun sa intreb macar, poate se verifica info si atunci stam linistiti :) .

 

p.s. crdriver, masina ta a fost cump. din tara de posesorul initial, sau fac o gafa si chiar tu esti acela? :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.