Jump to content

Numar chei


verssatu

Recommended Posts

nu ai inteles in functie de ce contract au incheiat reprezentanta cu fabrica in unele tari se trimite masina cu 3 chei si in altele cu 4 nu-ti opreste nimeni nici o cheie ca nu are de unde daca fabrica a trimis masina cu 3 chei atatea-ti da si tie asta referitor la masinile noi cumparate din reprezentanta la cele din targ poti fi sigur ca daca a avut 4 tu o sa primesti doar 3. treaba cu bulgaria era un exemplu.

74542[/snapback]

Pai daca este asa ....eu am luat masina de noua de la AB....dar masina era pe stoc in Jermania...nu a fost fabricata pe specificatie Evropa de est sau mai stiu eu ce colt de lume...asa ca trebuia sa aiba 4 chei...conform celor spuse de cel de la reprezentantza...dar eu am numai 3...nu mai inteleg nimic... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai daca este asa ....eu am luat masina de noua de la AB....dar masina era pe stoc in Jermania...nu a fost fabricata pe specificatie Evropa de est sau mai stiu eu ce colt de lume...asa ca trebuia sa aiba 4 chei...conform celor spuse de cel de la reprezentantza...dar eu am numai 3...nu mai inteleg nimic... :blink:

74563[/snapback]

 

pai nu neaparat daca era facuta pentru a sta la prezentare sau pentru o reprezentanta fara comanda, puteu sa considere ca nu este nevoie de a 4a cheie si fabricata ca atare doar cu 3 chei. este un fel de optiune nespecificata pe lista dar cred ca daca comanzi masina si sti despre ce e vorba poti sa ceri cand faci comanda si a4a cheie si atunci va veni cu 4 sigur daca nu cum iti e norocu poate sa aib 3 sau 4 cam asta am inteles eu din discutia cu agentul de la bavaria.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca trebuia sa primiti 4 chei.

Eu ii contrazic pe cei de la reprezentanta pentru ca aceea este cheia de service( merge doar la usa si contact pentru a nu umbla cei din service prin portbagaj sau torpedou)

Toate masinile germane vin cu cheie de service.La vw/audi are desenata pe ea o cheie franceza.

Iar daca era optionala, in carte avea un * in dreptul ei ca asa sunt la toate optionalele, sau scria in dreptul ei ca depinde de dealer.Cum e si la telefoane.Daca va uitati in carte la accesorii scrie ca le au in functie de dealer.

 

De ex la mine la samsung scrie asa in carte:

"The items supplied with your phone and the accessories at your Samsung dealer may vary, depending on your country or service provider."

Deci daca au dreptate de ce nu scrie nicaieri despre treaba care i-au spus-o lui crazydriver , cum scrie despre unele accesorii sau specificatii ca sunt pentru US sau pt EU ???????

 

P.S. Eu zic ca daca era sa fie doar trei chei, venea doar cu una cu telecomanda, dar in nici un caz nu venea fara o cheie care are un rost despre care scrie si in carte.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa fie asa cum zici....nu muream pentru o a patra cheie...3 sunt suficiente...dar ma gandeam la racketzi masini furate si alte minuni de astea... :blink:

74572[/snapback]

 

 

E46 vine din fabrica cu 4 chei,2 cu telecomanda,una pentru service(valet) si ultima din plastic(pentru portofel),neagra.

 

Din 2003, E46(coupe si cabrio) vine cu 3 chei,2 cu telecomanda,o cheie din plastic,gri,care este si pe post de cheie ptr service ,si pentru portofel.

 

Probabil iti lipseste o cheie,din motive diverse.Cand mai ajungi la un service BMW(sa ai toate cheile la tine) roaga-i sa verifice cate chei au fost activate ,si sterge cheile pe care nu le ai.

 

 

PS

 

Daca ai toate cheile la masina(4),si nu esti primul proprietar ,nu inseamna ca nu mai poate exista o alta cheie,comandata de vechiul proprietar sau de...altcineva.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Eu zic ca daca era sa fie doar trei chei, venea doar cu una cu telecomanda, dar in nici un caz nu venea fara o cheie care are un rost despre care scrie si in carte.

74581[/snapback]

 

 

Daca vine cu o singura cheie cu telecomanda ,nu mai are rost personalizarea prin Key Memory. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Am citit si eu topicul asta dupa cateva luni de la aparitie :) si incep sa ma ingrijorez...

De ce? Am numai o cheie cu telecomanda :)

Asa am luat masina....nu ma intrebati de ce am luat-o...mi-am placut si gata...

(oricum mi-am facut asigurare in caz de furt asa ca dorm cat de cat noaptea)

Ma gandeam sa imi fac o copie din asta normala, numai pt usi, iar in caz ca o pierd pe asta cu telecomanda sa imi comand la reprezentantza BMW 2 chei :blink: ....se poate asa, numai dupa seria masinii? (si actele evident)

Si cum pot deactiva celelalte chei "pierdute"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.