Jump to content

chedere usi spate E46


Calinu

Recommended Posts

da.

si ti se pare normal?ma dispera ca trebuie trantite usile...sau poate asa sa obisnuit chederul?E din fabrica asA?

 

Si la mine la fel...nu ma deranjeaza, doar ca cei care se urca in spate trebuie sa incerce de vreo 2-3 ori pana o inchid...mi-a zis cineva ca la logan se inchid mai usor <_<

Link to comment
Share on other sites

da.

si ti se pare normal?ma dispera ca trebuie trantite usile...sau poate asa sa obisnuit chederul?E din fabrica asA?

 

asa-i la toate. pentru o izolare fonica si termica mai buna. nu sti bancul cu pisica?

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca se inchid la fel toate usile. Eu nu zic ca se inchid greu, eu spun ca se inchid prompt! Imi place cand se urca cineva la mine in masina si tre sa mai dea inca o data cu usa. Si mai imi place ca are cele 2 pozitii atunci cand e usa deschisa, astfel incat sa nu vina peste tine daca e masina inclinata sau daca bate vantul. Am avut experiente cu alta masina care era sa-mi rupa piciorul.. E ca acasa: una e sa ai o usa d-aia de lemn care se inchide asa daca o impingi cu un deget si alta e sa ai una de fier care atunci cand ai impins-o simti ca s-a inchis.
Link to comment
Share on other sites

Se inchid mai greu usile de la e46, la inceput nu eram obisnuit si imi trebuia sa le inchid de 2 -3 ori, am incercat la altii, acelasi lucru.

 

Mai rau e cand mergi la altu in masina ii trantesti portiera si el se uita urat la tine.

Link to comment
Share on other sites

e usor de observat ca la E46 sunt 2 chedere, unul pe usa si unul pe caroserie...normal ca doua chedere izoleaza mai bine decat unul singur, de unde si inchiderea mai "pretentioasa".... mie personal imi place acel sunet ca de "seif" cand inchizi usa, se inchide perfect etans! e interesat de observat ca daca ai un geam putin deschis, usile se inchid mai usor! si de asemenea poti observa(cu spoilerul dat jos) ca pe lateral, in spatele rotii din spate, sub spoiler exista niste clapete care au rolul de a lasa aerul sa iasa la inchiderea usii sau portbagajului, si care scot asa un sunet cand inchizi o usa din spate...
Link to comment
Share on other sites

si eu am problema cu chederu din partea soferului..sa cam turtit si nu-mi place cum se aude cand inchid...cele dp spate sunt ca noi si imi place sa se inchida asa mai greu...de unde pot sa cumpar si eu chedere pt fata???trebuie schimbat doar cel dp portiera nu?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

O sa reinvii eu topicul asta.. Pe mine ma streseaza cat de greu se inchid pe spate.. Ma enerveaza ca tot trebuie sa le zici oamenilor, inca o data, mai tare, tranteste-o te rog! Uneori se da jos cineva si trebuie sa plec in graba, dar stai.. ca de fapt n-a inchis-o bine.. si tot asa.

A gasit cineva vreo solutie?

Link to comment
Share on other sites

Cel mai "tare" cand o persoana de aprox 100 de kg incearca sa se strecoare prin usa jumatate deschisa zicand ca are loc, bineinteles daca-i spui s-o deschida ca lumea o sa zica...am loc...si uite asa iti pune piciorul(noroios de obicei) ba pe spatarul scaunului din fata(daca intra in spate)...ba pe fata de usa(la iesire) :twoup: :) :). Noroc cu servetelele umede!
Link to comment
Share on other sites

da mai am vazut si eu ce bine se curata plasticurilke cu servetelele umede... app de usile trantite.. nu trebuie trantita .. cand usa a trecut de prima treapta spre inchidere trebuie tras mai tare si atunci nici nu se tranteste si se inchide si bine(mai cu forta dar din scurt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.