Jump to content

Sfat cumparare masina!


Lightwave

Recommended Posts

Salutare, in curand as vrea sa-mi iau o masinutza, de fapt sa o schimb pe actuala VW Passat 2002. Am avut inainte un E 36 320 i si pot sa va spun ca nu se compara la feeling si orice capitol in afara de consum:D nici pe departe Passatul cu E 36-ele.

Acum m-am cam saturat de Passat, si m-ar tenta sa trec iarasi la BMW. Bugetul meu o sa fie intre 8000 si 12000 de euro. Acuma dilema mea ar fi ca nu stiu daca sa caut un E 36 bine intretinut pe la 8-9000 de euro sau sa iau E 46 pe la 11-12 000.

Este cam problema pentru ca la 11-12 mii E 46 bine intretinut nu prea cred ca gasesc. Daca ar fi vorba de E 36 m-ar tenta un 325 i, la E 46 cred ca ar fi un 320 D sau 318 i probabil. Voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Salutare, in curand as vrea sa-mi iau o masinutza, de fapt sa o schimb pe actuala VW Passat 2002. Am avut inainte un E 36 320 i si pot sa va spun ca nu se compara la feeling si orice capitol in afara de consum:D nici pe departe Passatul cu E 36-ele.

Acum m-am cam saturat de Passat, si m-ar tenta sa trec iarasi la BMW. Bugetul meu o sa fie intre 8000 si 12000 de euro. Acuma dilema mea ar fi ca nu stiu daca sa caut un E 36 bine intretinut pe la 8-9000 de euro sau sa iau E 46 pe la 11-12 000.

Este cam problema pentru ca la 11-12 mii E 46 bine intretinut nu prea cred ca gasesc.  Daca ar fi vorba de E 36 m-ar tenta un 325 i, la E 46 cred ca ar fi un 320 D sau 318 i probabil. Voi ce ziceti?

74396[/snapback]

 

Mai asteapta pana la vara si ti-l dau pe al meu :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da' un E46 325i ce are?

Sau nu vrei sa iesi din tiparul tipic romanesc, daca e vorba de E46, atunci tre' sa fie musai 320d? :blink:

74419[/snapback]

Turner daca-mi dai tu un e 46 325 i pana in 12 000 euro in conditie buna ti-l iau pe loc.

Agricultorule....cine stie :) Cati cai are? 143 nu?

Link to comment
Share on other sites

Turner daca-mi dai tu un e 46 325 i pana in 12 000 euro in conditie buna ti-l iau pe loc.

Agricultorule....cine stie :)  Cati cai are? 143 nu?

74420[/snapback]

As zice ca se mai gasesc masini bune si la banii astia, nu ai spus daca vrei sa o iei din tara sau sa o aduci din afara. Daca nu dai de un 325i, atunci ia un320i, personal nu agreez deloc dieselul, de aia am si zis cele de mai sus. Mai stiu ca, in general, un diesel costa mai mult decat benzinarele din aceeasi categorie.

Pe de alta parte, E36 e preferatul meu, cel putin spatele il consider extrem de reusit, asa ca inainte spre un 325i adevarat din '97-'99 :blink: Bafta si sa te alegi cu o masina cat mai buna! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.