Jump to content

Am dat bara de m pe una originala,un mic amanunt


Recommended Posts

Salut,am dat bara de m tech de e36 fata pe una originala cu proiectoare,ne-am inteles intre noi eu sunt foarte multumit mai ales ca si masina de pe care am luato are aceiasi culoare cu a mea,nu mai suportam bara de m tech pe fata pur si simplu imi venea sa o sparg ca nu o suport,bun,astazi cand am desfacut barile la a mea la aerisirilea acelea ,tuburile alea mai bine zis negre pe partea dreapta am gasit o mufa bagata in tub,nu am stiut de la ce poate fi cred ca tot de la termometru,pe partea stanga am gasit termometru,pana aici ok,dar tuburile de la bara de m ne mai mergeau la bara originala si a trebuit sa scot mufele de termometru,baiatul cu care le-am desfacut termometru de pe partea stanga mi la bagat vertical intrun suport al masinii care era optional dupa cate am vazut,iar in partea dreapta l-am fixat pe undeva pe langa far,pt ca tuburile acelea negre unde erau aceste dispozitive amplasate i le-am dat celui cu care am facut schimbul ca la bara originala nu aveam prinderi,a-si vrea sa va intreb dispozitivele alea termometru si cealalta mufa care am inteles ca e tot termometru sunt bine amplasate acum?sau cum ar fi trebuit puse.....,deci....eu nu am inteles de ce au complicat nemtii astia printerile...cate suruburi am desfacut la bara de m....dumnezeule,la alte amsini nu e asa..la ocatavia,la logan,la alte mari e mult mai practic si ami simplu,in fine..ce sa mai zic,daca poate sa imi dea un sfat cu dispozitivele alea,salut.
Link to comment
Share on other sites

....nu Dane,dar nu am inteles cate prinderi, cate suruburi erau pe acolo de la bara de m....nu am avzut asa ceva.....nu i-am inteles pe inginerii astia ,ce de suruburi....,ciudatenii pe acolo sub bara....mama...si termometru si mufa aia termometru in stanga si mufa aia care am inteles ca era tot termometru sau ceva de genu' asta...nu mai veneau bine la noua bara ,pana sa dumerit si baiatul acela unde ar venii prinse,si tipul mai umblase cu pisicute chesti de genu' asta...si era dificil si pt el,deci daca poate sa imi spuna cineva..dispozitivele alea 2 sunt bine amplasate?
Link to comment
Share on other sites

Mai Dane stiu ca,cu atatea probleme cateodata ati vine sa faci haz de necaz....dar deocamdata am beleaua asta ,cand nu o s-o mai am poate o sa fiu si eu in masura sa fac haz de necaz,da mai exista e30-ul ala de care spui dar nu a mai fost scos demult pe strazi,sta pe loc....epave.
Link to comment
Share on other sites

Mai Dane stiu ca,cu atatea probleme cateodata ati vine sa faci haz de necaz....dar deocamdata am beleaua asta ,cand nu o s-o mai am poate o sa fiu si eu in masura sa fac haz de necaz,da mai exista e30-ul ala de care spui dar nu a mai fost scos demult pe strazi,sta pe loc....epave.

 

Am o poza cu el..jantele sunt de mare exceptie. Dar numarul e de Bucuresti

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Salut Florine,pai da dar eu nu am tuburile alea care se duc catre discurile de frana,al aveam in tuburile alea cand aveam bara de m dar tuburile alea nu s-au potrivit la bara originala si tipul la bagat undeva in partea stanga vertical intr-un loc din spatele barii de armatura,din cate am vazut parca era special locul ala de bagat acolo ca a intrat asa la fix,ai ideee daca cumva e corect unde la bagat Florine?ca sa stiu ceva,sa pot remedia daca se poate.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu mai Florine ca la masinile astea orice schimbi la ele nu mai vin la fel,am intrebat acum vreo 6 saptamani pe forum cred ca de 4 ori daca bara de m adica tot ce inseamna prinderi,plasticuri,etc daca sunt la fel cu cele de bara originala,cei care mi-au raspuns au zis ca e totul la fel,dar eu tot am avut retineri si m-am gandit ca nu o sa fie asa,si asa a si fost....complicatii,nedumeriri,semne de intrebare,etc....,vb. lui Gooby ca nu are importanta unde le pui sa nu fie langa motor...si nu cred ca mai iau plasticurile alea noi in nici un caz Florine noi ca....100% nu o sa se potriveasca ati spun eu deacum:),mai bine le iau de pe alt cazan masina ''donator'' macar le probez acolo......dar cred ca cea mai buna solutie e sa dau masina:)) cu totul.
Link to comment
Share on other sites

Simplu,pentru ca nu imi placea,era hidoasa,oricum nu asta e problema,problema e ca....schimbatul unei asfel de bari a fost ceva.....,3 insi ne-am chinuit,la un serivice cred ca nici nu se baga,am dat ex. de service,nu se bagau aia,ati spunea asa''nu ne bagam,incearca in alta parte'' si sti de ce au dreptate,e masina veche,cica plasticurile alea se rup si mai bine nu se baga,14 suruburi..dar nu se mai terminau,eu m-am uitat acum un an si ceva la un passat model 2002 a dat un mecanic jos bara fata,mama ce simplu sa dat,niste prinderi simple,practice,aici 3 persoane am lucrat si deabia am reusit sa o scoatem la capat.
Link to comment
Share on other sites

si nu cred ca mai iau plasticurile alea noi in nici un caz Florine noi ca....100% nu o sa se potriveasca ati spun eu deacum:),mai bine le iau de pe alt cazan masina ''donator'' macar le probez acolo......dar cred ca cea mai buna solutie e sa dau masina:)) cu totul.

 

Am mai incercat eu sa cumpar o amarata de lampa de interior chiar de aici de pe forum de la un tip care dezmembra E36. Mi-a cerut 50RON.. noua e 30RON <_<

Asa e si cu tunelurile astea.. o sa-ti ceara mai mult decat e unul nou, nu cred ca merita sa te complici.

Nu are de ce sa nu se potriveasca. Daca spoilerul e in stare buna si contraaripa la fel (in ele intra) nu-ti face probleme.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Florine,Florine...cata certitudine pe tine cand spui ca se potrivesc piesele,nu mai am incredere nici intr-un surub ma,nimik la masinile astea,a stai ca tot veni vorba,ieri mi sa stricat butonul de gem electric,nu mai cobora geamul,se stricase butonul,am fost sa iau buton de la cineva care avea 2 pisicute dezmembrate,iau unu nu mergea la mufa..eu aveam mufa verde ala neagra,iau altul tot nu mergea,daca nu am injurat pe nemti de nu ati spun,iau alt buton cu mufa verde si atunci sa potrivit,deci nu inteleg de ce au facut butoane diferite doar asa sa se joace cu nervii tai ca posesor de asfel de masina,in fine,cred ca o sa mai iau un buton din asta de rezerva,pai daca sunt in oras undeva acum vine timpul mai caldut si se defecteaza un buton si nu mai pot inchide geamul?nu Florine,parerea mea ca locul lor nu e aici,locul lor e acolo la ele in tara mama,salut.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.