Jump to content

Cui nu-i place E91 Touring?


LRD

Recommended Posts

Parerea mea este ca daca vrei o masina sport n-are rost sa o iei si touring, eu unu nu as face combinatia asta. Daca as vrea o masina de familie as prefera un SUV in nici un caz touring mie unu imi par urate toate(Imi cer scuze fata de posesorii de touring, dar e parerea mea <_< ).
Link to comment
Share on other sites

"uitati va la noul accord touring...e bestial " ai perfecta dreptate.

Sunt foarte multe persoane care isi cumpara masini puternice break avand in vedere modele precum m5 touring sau rs6/rs4 avant. Avand in vedere ca au aparut astfel de modele e clar ca doritori exista.

Link to comment
Share on other sites

uitati va la noul accord touring...e bestial

 

 

"uitati va la noul accord touring...e bestial " ai perfecta dreptate.

Sunt foarte multe persoane care isi cumpara masini puternice break avand in vedere modele precum m5 touring sau rs6/rs4 avant. Avand in vedere ca au aparut astfel de modele e clar ca doritori exista.

marss a zis la miÂşto de "noul accord touring" pentru cĂŁ nu existĂŁ aÂşa ceva. fĂŁcea miÂşto de dumi care adusese vorba de "Avensis Touring" care iar nu existĂŁ. Fiecare marcĂŁ de maÂşini are denumirea proprie pentru "break-uri": BMW are Touring, VW are Variant, Audi are Avant etc.

Link to comment
Share on other sites

uitati va la noul accord touring...e bestial

 

 

"uitati va la noul accord touring...e bestial " ai perfecta dreptate.

Sunt foarte multe persoane care isi cumpara masini puternice break avand in vedere modele precum m5 touring sau rs6/rs4 avant. Avand in vedere ca au aparut astfel de modele e clar ca doritori exista.

marss a zis la miÂşto de "noul accord touring" pentru cĂŁ nu existĂŁ aÂşa ceva. fĂŁcea miÂşto de dumi care adusese vorba de "Avensis Touring" care iar nu existĂŁ. Fiecare marcĂŁ de maÂşini are denumirea proprie pentru "break-uri": BMW are Touring, VW are Variant, Audi are Avant etc.

EU prin touring am inteles break. De cand am bmw touring fara sa vreau toate break-urile le numesc asa. Exista accord break si e suuuuuper frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

Cand aveam 18 si permisul pe "vine" priveam break-urile in general ca pe niste masini de familie, care nu au ce cauta in viata unei persoane de varsta mea. Asadar mi-am luat e39 berlina, insa straniu de fiecare data la semafor imi fugeau ochii dupa touringuri(ma refer la BMW evident). Asta pentru ca imi dadeau impresia de un hot-hatch cand le priveam exclusiv din spate iar acel spoiler ceva mai mare decat la berlina facea ca masina sa para mai joasa dandu-i un aspect mai sexy...cel putin in ochii mei. Acuma cand mi-am luat E46 am tinut neaparat sa fie touring...doresc sa vad cum e sa traiesti zi de zi cu astfel de model chiar si la o varsta la care, in afara de locul pasagerului(pasagerei mai exact) din dreapta, nu prea te intereseaza spatiul. Pana in prezent nu m-am plictist de aspect, ba dimpotriva nu regret alegerea. Cat despre E91 mi se pare foarte reusit...e totusi o chestie de gusturi care dupa cum se stie difera de la om la om. Unii considera Touringul mai frumos pentru ca detin touring, altii apreciaza spatiul extra iar altii pur si simplu apreciaza designul...daca insa ar fi sa aleg maine intre un E90 si E91....cred ca as ramane pe Touring...inca imi place si nu mi-am facut moftul!
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea aici nu e vorba de aspect, e vorba de utilitate. Evident ca un touring este mult mai util unui om cu familie, catel , purcel, etc, decat unui pustiulica care vrea sa agate.

Eu am 25 de ani si topul preferintelor mele este inca acelasi ca la 18 ani: I Cabrio-Coupe II Sedan III Touring.

Sunt convins ca peste cativa ani o sa incep sa imi schimb parerea, odata cu venirea familiei , copiilor, etc.

Este clar ca atunci cand spui "Break" sau "touring" primul lucru care iti vine in minte nu este aspectul.

Link to comment
Share on other sites

Mie sincer dintotdeauna mi-a placut mai mult avant-ul de la Audi decat touring-ul de la bmw.A4 avant modelul nou mi se pare mai frumos decat E91 touring.

 

http://autoshow.roadfly.com/wp-content/gal...nt/a4-avant.jpg

 

Variante break spatioase si elegante au multe marci dar consider ca doar Audi Avant RS4 si BMW cu Touringul de la seria 3 in echiparea M Sport (mai ales culoarea Blue Le Mans!) sunt cele mai reusite combinatii intre eleganta si sportivitate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.