Jump to content

BMW e36 M3


Recommended Posts

salut ...

 

in curand aduc in tara un superb e36 M 286 cp , an 1995 . cu volan dr

Pozele vorbesc de starea masinii . ( jantele nu s-au vandut cu masina ) are roti de tabla <_<

 

nu stiu daca am postat bine aici la aceasta rubrica , dar as dori sa cer sfatul celor ce vor sa ma ajute .

 

nu stiu ce varianta sa aleg .

 

1 - inmatriculare BG - am promisiuni , ca mi se poate inmatricula masina pt 600 euro . cu toate ca are 286 cp . nu stiu cat de legal , dar in fine .

 

2- vanzare . credeti ca pot gasi cumparator la aceasta masina pentru suma de 5500 euro ?

 

3 - Dezmembrare

 

Aici este mai complicat . as vrea sa stiu cam cu cat as putea vinde acest motor , cu tot cu cutie , acest superb interior .

Este clar ca motorul este piesa cea mai scumpa . cam pe la ce suma se invarte ?

 

Ce ati face in locul meu ?

 

multumesc

post-24480-1236965869_thumb.jpg

post-24480-1236965893_thumb.jpg

post-24480-1236965925_thumb.jpg

post-24480-1236965945_thumb.jpg

post-24480-1236965968_thumb.jpg

post-24480-1236965981_thumb.jpg

post-24480-1236965998_thumb.jpg

post-24480-1236966034_thumb.jpg

post-24480-1236966048_thumb.jpg

post-24480-1236966064_thumb.jpg

post-24480-1236966080_thumb.jpg

Edited by e36_bimmer
Link to comment
Share on other sites

masina este in Germania .

 

 

dar cu acte de UK

 

 

sincer , as vrea s - o conduc macar 3 luni pe numerele rosii de romania .

 

dar apoi trebuie dezmembrata ..... si nu prea stiu daca s cereri pentru motorul asta si daca da , la ce bani il pot vinde ...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa-ti cumper o pisica cat mai obosita(ca sa fie si ieftina) transferi totul de pe una pe alta si ti-ai tras o masina pe cinste.Eu asa as face

 

 

 

...la fel as face si yo.............dar nu recomand <_<

Link to comment
Share on other sites

5500 euro vreau pe ea cu totul in romania . daca ar fi s o vand intreaga .

 

p.s. in pret am negociat si rotile :)

 

sunt 225 pe fata 245 pe spate . marca ATS . cromate

 

scopul .......... e scris mai sus . toate cele 3 variante imi convin . eu am cerut doar parerea care din ele , pt c anu stiu exact preturile .

dar nici 1500-2000 euro nu cred ca e motor cutie , etc ... am inteles pe undeva la 3000-3500 euro , deci la 3000 euro ar zbura destul de repede .

 

 

daca ar fi sa aleg varianta sa pun totul pe o pisica normala , inmatriculata , m as rezuma doar la partea mecanica . restul sa mai reduca din costuri la vanzare separat .

 

adika sincer , daca mi-ash face un m3 nu mi ar trebui piele alba , senzori parcare , incalzire n scaune clima etc .

 

doar mecanica si un scaun SPARCO <_<

 

masina inca nu este achitata , este luata de pe ebay si o pot anula tranzactia in ciuda unui eventual negativ .

Link to comment
Share on other sites

e clar . masina asta nu o las acolo . m-am hotarat . miercuri este in Romania .

 

5500 euro daca o vrea cineva intreaga , daca nu timp de 3-4 luni cat am dreptul sa circul cu ea , ma hotarasc ce fac .

 

Bineinteles , in primul rand masina trebuie sa ajunga intreaga in romania <_<

Link to comment
Share on other sites

poti sa inscrii fara probleme masina cu volan pe dreapta, legislatia da voie insa din ce am auzit trebuiesc schimbate farurile (nimica toata si chiar recomandabil sa nu ii orbesti pe cei din fata si sa poti vedea si tu normal)

 

 

reportaj protv

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Da , multi au inscris in romania masini cu volan pe dreapta . si masina are taxa 4000 euro ceea ce inseamna la 43 000 , deoarece e calculata la 37000 in jur de 3600 euro .

Si sunt multi care le inmatriculeaza cu taxa la jumate . cum nu stiu , nu ma intereseaza . imi aduc acasa numerele talonul si cartea .

Link to comment
Share on other sites

Si sunt multi care le inmatriculeaza cu taxa la jumate . cum nu stiu , nu ma intereseaza . imi aduc acasa numerele talonul si cartea .

 

eu stiu ca nu-ti mai aduce nimeni acasa nimic ..te duci si depui tu singurel actele si ai chitanta falsa .E trecuta prin financiara dar riscul e al tau ....Nu-ti doresc sa treci prin tremurat de maini la ghiseu . Am auzit de cativa care s-au dat de gol singuri ...

Link to comment
Share on other sites

nu mah , ti le aduce acasa . dar in sfarsit

 

oricum cu vedere la taxa nu mi e frica sa fac nimik .

 

ce ar fi sa ma aresteze ca am dat doar 2000 inafara de 4000 . cand ei cu gurita lor au lasat taxa doar jumate pe drk .

 

aveam is - 11 mil taxa

s a triplat 33 mil taxa

apoi s a dat ordonanta

trebuia sa aive 22 mil taxa ... nu ?

 

am fost s ao akit . cat crezi ... 44 mil . de ce ? au lasat o doar dubvlata , dar au modificat unii coeficienti de redeuceri iar altiui cum ar fi cel de 95 % pentru maisni peste 15 ani l au scos de tot .

 

e corect />????

 

 

sau mai bine , la suma asta as plati pe corect cat cer ei , 3600 euro si paoi sa i dau in judecata . multi sdi au recuperat banii .

 

taxa asta e o aberatie , si o stim bine toti .

 

daca tot e pe chitanta falsa , o falsific chiar eu si gata .

Link to comment
Share on other sites

nu mah , ti le aduce acasa . dar in sfarsit

 

 

e corect />????

 

 

sau mai bine , la suma asta as plati pe corect cat cer ei , 3600 euro si paoi sa i dau in judecata . multi sdi au recuperat banii .

 

taxa asta e o aberatie , si o stim bine toti .

 

daca tot e pe chitanta falsa , o falsific chiar eu si gata .

 

 

pai cum crezi tu ca trece prin financiara ..Se emite o chitanta falsa fara nici o acoperire ..ideea e sa nu pice reteaua ! Incercam sa-ti spun ca daca vrei sa faci smecherii de astea nu e bine sa RAMTAMTAM pe aici <_<

 

PS ..avem timp sa editam daca vrei !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

He He ....

 

,,,, sa editam ... tare ! ! ... dar nu editez nimik ... ti am zis ... legat de taxa sunt in stare sa fac multe .

prea am trecut de la agonie la extaz si invers ...

 

 

dar ..

 

 

mai am o varianta ....

 

 

azi am facut asigurare in Germania la masina . pe numele meu .

nemtii au chestia asta . vrei sa te asigur . ok ... iti ia banu si esti asigurat .

si este o asigurare care se face fara ITP , Tuv valabil .

 

masina este inmatriculata in Anglia ...

 

pot circula cu ea asha in deplina legalitate .

Edited by e36_bimmer
Link to comment
Share on other sites

Man eu unu sincer le-as pastra pe amandoua...

1 la mana nu cred ca o sa primesti banii astia pe ea pentru ca are volanul pe dreapta... am vazut destule accidente din cauza depasirilor facute de masini cu volan pe dreapta... si mai ales cand ai un M3 de puterea aia ...te joci cu viata grav.

2 ii pastrezi motorul de M si il pui pe celalalt pisic cu tot cu cutie si vinzi 25i-ul ala pe niste bani si deci mai reduci din recuperare...apoi ai zis ca nu ai nevoie de prea multe , pai bun atunci apucate si vinde, senzori de parcare originali - sunt multe persoane care ti-ar cumpara doar pentru faptu ca sunt aia de fabrica...deci alti bani recuperati..

Vinde scaunele cu totu ...pastreaza elementele cheie, bucse bascule, etc alea care trebuiesc schimbate acu depinde ce tip de suspensie ai pe 25...daca ai Mtechnic e la fix.

 

In rest ... fa din 2-1 bengoasa si restu vinde ....ca multi au nevoie de diferite parti...si sincer crek ai reusi sa scoti ceva bani pe ce poti vinde..

 

 

Asta e parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.