Jump to content

.... ca a doua masina


the_rifle

Recommended Posts

Tot imi sta capul sa-mi schimb motorul.... acum am un 325 E36 si ma gandesc sa-mi pun un M sau un V8.... dar nu asta vreau sa discut.

 

Ideea e ca dupa ce schimb motorul ( prin septembrie estimez eu ) raman cu un motor de 2.5 de care mi-e cam mila sa ma despart <_< si ma gandeam sa cumpar un E30 intmatriculat fara motor fara interior far jante aer etc sa-l fac drift car...

 

Se merita oare ca bani ? Sa zicem ca masina o iau in 5-800 de euro plus montaj motor 200 .... Oare in 1500 de euro cu totul pot face o a doua masina OK din punct de vedere tehnic ? adica articulatii si amortizoare ca motor si cutie am....

Link to comment
Share on other sites

Mai baieti sa nu va inchipuiti ca sunt milionar <_< Ma cam chinuie gandurile momentan :)

 

Merită dacă ţi-ar face plăcere. :bashwall:

 

Vai ! DAr ce placere..... !!!! Nu pot sa-ti exprim in cuvinte... :unsure:

 

 

De meritat stiu ca merita dar dilema intervine in momentul in care ma gandesc ca banii de pe a doua masina ar putea fi investiti in cea actuala.... Ma gandesc ca 3 mii in cea pe care o am s-ar face simtiti....

 

Cat despre o masina mai noua.... Sa nu aud ...:blink:

Singura de care as fi atras ar fi M6 dar iese din discutie datorita pretului.... :blink:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

De meritat stiu ca merita dar dilema intervine in momentul in care ma gandesc ca banii de pe a doua masina ar putea fi investiti in cea actuala.... Ma gandesc ca 3 mii in cea pe care o am s-ar face simtiti....

 

De asta nu-mi iau eu o a doua maÂşinĂŁ. <_<

 

Mi-aº lua ºi eu un E30 Însã prefer sã am o maºinã În stare bunã decât douã În stare proastã.

Link to comment
Share on other sites

.... o masina cam asa.... dar care in timp poate va inghitzii cu totul 3 mii ( cam in 2 ani estimez ca mai repepe nu o sa-mi permit sa bag banii in ea.... sa-i bag in rate in loc sa beau bere pe terasa.... asa ca hobby... )

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/Anuntu...-18-268080.html

asta parca era inmatriculata pe fundatie

Link to comment
Share on other sites

.... o masina cam asa.... dar care in timp poate va inghitzii cu totul 3 mii ( cam in 2 ani estimez ca mai repepe nu o sa-mi permit sa bag banii in ea.... sa-i bag in rate in loc sa beau bere pe terasa.... asa ca hobby... )

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/Anuntu...-18-268080.html

asta parca era inmatriculata pe fundatie

 

 

... am dat si eu un exemplu de E30 ieftin.... Bineinteles ca mi-ar placea una intr-o conditie mai buna dar n-am chiar atatzi bani incat din prima sa am doua masini BETON..... In timp o voi face si pe a doua marfa...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Tot imi sta capul sa-mi schimb motorul.... acum am un 325 E36 si ma gandesc sa-mi pun un M sau un V8.... dar nu asta vreau sa discut.

 

Ideea e ca dupa ce schimb motorul ( prin septembrie estimez eu ) raman cu un motor de 2.5 de care mi-e cam mila sa ma despart <_< si ma gandeam sa cumpar un E30 intmatriculat fara motor fara interior far jante aer etc sa-l fac drift car...

 

Se merita oare ca bani ? Sa zicem ca masina o iau in 5-800 de euro plus montaj motor 200 .... Oare in 1500 de euro cu totul pot face o a doua masina OK din punct de vedere tehnic ? adica articulatii si amortizoare ca motor si cutie am....

Rifle... tot respectul pt ce vrei sa faci. spun asta pt ca sunt pasionat de ursi, ii iubesc chiar. eu am 3 ursi printre care si un drift-car, scaune SPARCO, fara interior,sspensie KW 60/60 cu amortizoare incarcate la maxim cu care merg zi de zi (merg 90% stilul Smuls, si nu ma pot abtine sa nu ii dau)

referitor la bani, cand ai urs nu poti sa zici "investesc xxxx euro si gata!" , pt ca nu ai cum. tot timpul o sa mai trebuiasca sa mai bagi bani, gen blocante sparte, cutii duse, (acum depinde si cum ii dai, dar din moment ce e masina de drift o sa mearga in "blana" cum spunem noi ) si nu spun asta din auzite, iti spun pt ca de 5 luni nu am decat bani de benzina, restul se duc in ursul de drift (pregatire pt aprilie). daca vrei sa faci chestia asta trebuie sa ai si un buget pt urs, pus deoparte.

La un urs de 500-800 de euro, i-ar cam trebui si o tinichigerie, care o sa te duca de la vreo 300 de euro in sus, depinde de "cazan".

Am sa pun pe hartie cat m-au dus modificarile pana acum si o sa le pun aici, asa ca sa-ti faci o idee.

In rest ce sa zic, bafta cu proiectul si ... sa vina mai repede septembrie :))

Te salut!

Edited by mafiotu_m3
Link to comment
Share on other sites

merci mult pt intereseul manifestat. Astept cu nerabdare sfaturi povetze si povestiri :)

Numai Bine !

 

 

http://www.okazii.ro/catalog/19588108/vand...16-ursulet.html

 

e bun pretul , dar sa iti arate poze ...

 

 

Foarte tare ! Daca e inmatriculat Il iau !

Dar daca nu are motor pot sa-l trec pe numele meu ? Mai trebuie sa-l trec pe la RAR ??? :unsure: dar la identificare nu trebuie si motor ? :blink:

 

IL VREAU !!!! YES YES YES !!!! M-am crizat !!!! IL vreau !!! <_< :wub: :wub: :) :blink:

 

YES YES !!! Scandal in cartier .... :bashwall: :wub:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

pai asa iti raman bani sa il faci complet . Tu luai in calcul ca dai intre 500-800 pe caroserie . Asa asta costa 200 de euro si cu restul de bani o aduci pe linia de plutire

 

 

MUltumeeeeeees frumos :bashwall: Imi retrag toate cuvintele urate <_<

iertare :unsure: :)

Link to comment
Share on other sites

da vezi ca mai e o problema , cum il aduci de la mangalia ?

 

Vorbesc cu Florica _NSL <_< .... Are platforma :)

Mai e o problema.... Anuntul ala a expirat.... sa mai rascolesc prin optiuni sa vad daca pot face rost de datele de contatc ale vanzatorului...

 

 

Cum dracu trimit mesaje pe okazii ca nu "VAZ" optiunea...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

-un urs ca sa il aduci cum trebuie te costa minim 3000 euro-la mine au fost vopsit ,radiator ,furtune ,termostat ,pompa de apa noi,cuzinetii schimbati+distributie schimbata,masina vopsita toata+kit M tech 1,diferential autoblocant,interior recaro,amortizoare fata+spate+arcuri,toata articulatia fata.Asteapta-te ca in fiecare luna sa arunci niste bani in masina.Ca si senzatii sau feeling este peste E46 din punctul meu de vedere.
Link to comment
Share on other sites

AVETI GRIJA CU ASTEA NON EURO

 

caci de la anu ,dacia 1310 nu va mai avea voie sa circule fara un catalizator aditional adaugat la evacuare si omologat la rar...cost undeva la 2500euro... <_<

 

 

unde e stirea asta oficiala ? sau e doar un zvon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.