Jump to content

recomandare reglare geometrie roti in Timisoara


robytm

Recommended Posts

...scuze iar !!! nu o sa mai scriu nimic unde vad ''roby'', ''robitza'', ''robytza'', etc

 

si acum sa fiu on-topic, iti dai seama daca is buni sau nu prin valorile pe care o sa le ai dupa ce faci geometria si alinierea rotilor. trebuie sa iti scoata la imprimanta o foaie A4 cu :

 

valorile initiale-----|-----valorile standard BMW-----|-----valorile actuale

 

 

sa ne zici si noua noile valori...ok ? sau daca nu o copie dupa rezultate

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

...scuze iar !!! nu o sa mai scriu nimic unde vad ''roby'', ''robitza'', ''robytza'', etc

 

si acum sa fiu on-topic, iti dai seama daca is buni sau nu prin valorile pe care o sa le ai dupa ce faci geometria si alinierea rotilor. trebuie sa iti scoata la imprimanta o foaie A4 cu :

 

valorile initiale-----|-----valorile standard BMW-----|-----valorile actuale

 

 

sa ne zici si noua noile valori...ok ? sau daca nu o copie dupa rezultate

 

stai linistit <_< nu ma deranjat si mersi pentru informatiii

Link to comment
Share on other sites

Mai bine le faci odata la BAVARIA si dupa ce ai valorile concrete le poti face la cineva care are aparat si se pricepe cat de cat <_<

 

de unde ai scos afirmatia de mai sus ??? ai idee cum se regleaza geometria si cum se face alinierea ???

fiecare model are valorile standard si sport. se regleaza in functie de echiparea masinii.

ai limita superioara si inferioara la unghiuri-caderi-etc.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine le faci odata la BAVARIA si dupa ce ai valorile concrete le poti face la cineva care are aparat si se pricepe cat de cat <_<

 

de unde ai scos afirmatia de mai sus ??? ai idee cum se regleaza geometria si cum se face alinierea ???

fiecare model are valorile standard si sport. se regleaza in functie de echiparea masinii.

ai limita superioara si inferioara la unghiuri-caderi-etc.

 

lol.. Pai pt modelul lui am vb, eu stiu ca am facut la mai multi geometria.. si dupa aia cand m-am dus la banat car erau pe rosu aproape toate valorile :))

deci cele mai bune valori sunt alea de la BMW.

Link to comment
Share on other sites

Prietene...nu exista ''cele mai bune valori''

 

Exista limita superioara si limita inferioara. La final toate valorile reglate trebuie sa se inscrie acolo. OK ?

 

La BMW sau la orice service care are aparatura recenta...gasesti aceleasi valori.

Link to comment
Share on other sites

robytm, asteptam sa ne spui care erau valorile initiale ...

 

scz pt intarziere, promit ca pana sambata fac o poza cu rezultatele de la banat car, pna la urma nu aveam probleme la telescoape ci trebuia schimbata bieleta de bara stabilizatoare:) revin samb cu mai multe detalii. scz inca o data

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.