Jump to content

vreau sa schimb vw bora pe bmw 318i


Mau004

Recommended Posts

deschid si eu un nou topic in speranta de a ma ajuta cineva in decizia mea... sa va pun in tema... am un vw bora 2002 1.9 tdi - pd de 101 CP si as vrea sa il schimb pe un BMW 318i coupe din 2000 118 CP... faza este ca inca nu am testat masina omului dar mi-a zis de la inceput ca are probleme la ambreaj... spuneti-mi la ce ar trebui sa ma uit, ce probleme ar avea o astfel de masina... MULTUMESC
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

du-te cu ea la un test in targ la autovit (daca esti din bucuresti) sau la reprezentanta si iti vor spune acolo eventualele defecte ale masinii.

schimbul se merita.

 

nu sunt din bucuresti ... spune-mi te rog cat ar face un kit de ambreaj... si cum imi pot da seama daca motorul e bun ...???

si am uitat .. o completare .. bmw- ul ar avea suspensii sport e mai joasa decat normal...

Edited by Mau004
Link to comment
Share on other sites

cam 200 E face un schimb ambreaj cu mana de lucru inclusa

 

motorul il poti testa in mers , sa raspunda la acceleratie spontan desfaci busonul de la ulei si te uiti sa nu ai depuneri de spuma albicioasa pe capac , scoti joja si te uiti sa fie uleiul curat ,

 

indicat e un test ...Daca ai cum pune poze cu masina sau linkul din autovit sau de unde o iei !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
fiind obisnuit cu diesel, s-ar putea sa ti se para ca nu trage, cuplul va fi mai sus decat la diesel asa ca... probabil de la 3500-4000 <_<...dar apoi devine interesant.
Link to comment
Share on other sites

DECI sa intzeleg ca s-ar merita schimbul...???cu tot ca e din 2000... si cat ar conuma un asemenea BMW..??? urban , extraurban si mixt ... ??? care ar fi durata de viata la motor .. are 170000 km nu stiu daca sunt reali ... masina a fost rulata in italia si e in romania de 1 an si ceva ...!!! nu am poze cu ea dar incerc sa fac rost
Link to comment
Share on other sites

DECI sa intzeleg ca s-ar merita schimbul...???

 

 

eu zic ca nu se merita schimbu...mai ales daca e vorba de o pisicuta(e36)... <_<

daca e e46 atunci da,merita...

 

l.e. acu vazui ca e e46 coupe 2000 ...deci se merita :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
DECI sa intzeleg ca s-ar merita schimbul...???

 

 

eu zic ca nu se merita schimbu...mai ales daca e vorba de o pisicuta(e36)... <_<

daca e e46 atunci da,merita

 

tu nu vezi ca scrie 318i DIN 2000 ?

Link to comment
Share on other sites

@Mau004, pana una alta uite vezi aici difertite informatii despre modelul asta:

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=74503

 

bmw 318ci

118cai ,8 valve , 180nm , 0-100km 10.4s , top speed 206km/h

 

bora 1.9tdi

100cai , 8valve , 240nm , 0-100km 14.0s, top speed 184km/h

 

p.s. mama cat pierde bora la 0-100 apoape 4 secunde...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pe langa faptul ca volanul are capacul de la AIRBAG schimbat categoric, am impresia ca sunt si unele piese noi in compartimentul motor, iar vopseaua aia pare prea "noua" pt o masina de 9 ani. nush, eu zic ca afost pocnita, doar parerea mea.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.