Jump to content

Probleme senzor parcare E46


Recommended Posts

nu frate, nu piuie de nici un fel. eu stiam ca daca e vreun senzor defect piuie incontinuu. am verificat si sigurante, sunt ok.

faza ce-a mai de kkao este ca am avut masina la vopsit o aripa si cand am luat-o ....a aparut problema. cred ca daca am ceva disparut de pe masina fac crima prin servisul ala...

Link to comment
Share on other sites

cred ca ai defecta ( piuitoarea), sau cum ii spune este montata pe placa aia de jos de la picioare.

cred ca ai dreptate <_< aceeasi problema am avut-o si eu

Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

se intampla sa nu-ti piuie deloc? am si eu aceeasi problema doar ca la mine nu mai piuie de nici un fel. unde ai pus masina pe tester?

 

Deci cand bag prima data in marsalier piuie lung, nu numai ca am pus masina pe tester dar am ridicat-o, m-am uitat am bagat mana si am localizat cablul care e taiat, acum trebuie sa dau jos bara si sa lipesc firul de la senzor pt ca nu ai acces altfel.

Pe tester la un mecanic la care ma duc eu...daca vrei te intereseaza iti spun unde.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
sunt doua variante, ori se aude direct in boxe printr-un modul ori sunt sub volan deasupra pedalelor (dar diful deacolo cred ca este pentru car kit, nu stiu sigur) Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

Eu am rezolvat problema cu firul rupt. Nu am vrut sa dau bara jos. Asa ca am dat bandourile jos si senzorul care avea cablu rupt l-am scos ( se impinge ) apoi se agata/impinge cu ceva pana poti sa il agati cu mana...am prelungit firele ( spatiu foarte ingust de manevra ), si apoi am stat 1/2 de ora sa ma chinui sa pun senzorul la loc <_< , pt ca nu ajungi sa bagi mana pana la locasul senzorului... Intr-un final am reusit , am montat bandourile, am scos borna baterie ca sa elimin eroarea din memorie computer si acum e ok. :)

 

sigur e din senzori?ma gandesc sa nu fie din unitatea din dreapta spate!se gasesc senzori separat?

sau se pot masura cumva?

 

Parerea mea este sa pui masina pe tester si vezi exact care senzor este de vina.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
am si eu o problema cu senzorii de parcare ,am vopsit bara si bandourile spate si din ce am vazut au vopsiti si senzorii ,acum cand bag in marsarier piuie incontinuu cateva sec apoi isi revin,nu mai tin minte exact dar parca senzorii nu trebuiau vopsiti,oare daca ai curat de vopsea isi revin?:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.