Jump to content

Vand BMW E46 - 330D


mikken

Recommended Posts

Intrucat sunt constrans de anumite imprejurari, ma vad nevoit sa vand masina. Precizez ca se afla intr-o stare tehnica foarte buna, are multe piese noi si a fost extrem de bine ingrijita. Mai multe detalii se pot citi aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=44941

 

Dotari si aspecte tehnice:

 

- motor 3000 cmc diesel - 184 CP / 390 NM

- an fabricatie: decembrie 1999

- 175.000km

- 6 airbag-uri

- computer bord

- senzori parcare

- cutie manuala 5+1

- 4 geamuri electrice

- oglinzi electrice, heliomate si incalzite

- oglinda interioara heliomata

- ski-sac

- cotiera fata / spate

- instalatie xenon aftermarket noua

- proiectoare

- pachet lumini interioare

- pachet crom exterior / interior

- climatronic

- cd player

- jante 17" OEM + cauciucuri iarna / vara noi

- discuri frana fata perforate Zimmermann sport

- strut bar OMP

- placute frana noi

- suspensie sport cu amortizoare noi

- toata articulatia fata noua (bucsi, bielete, bascule, etc)

 

Schimbul de ulei si filtre a fost facut la 170.000km. In acest pret mai ofer si 7 litri de ulei 5w-40 original si setul complet de filtre originale pentru urmatoarea revizie.

 

Masina prezinta o infundatura usoara pe aripa spate stanga, dupa cum se observa si in poze. Interiorul se prezinta intr-o stare foarte buna, in masina nu s-a fumat si absolut totul este functional.

 

Consumul este in jur de 10.5-11% urban (trafic moderat) si 6-6.5% extra-urban. Impozitul este de 900 RON/an, iar asigurarea RCA cam 500 RON/an.

 

Pret: 9.999 EURO - dau 1 euro rest <_<

 

Contact: 0765 440 844 / mikken_rom@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

credeam ca e sters anuntul vechi. vorbisem cu XXL la un moment dat sa-l stearga, atunci cand nu mai vroiam s-o vand <_<

 

da, cel vechi se poate sterge / inchide. merci!

 

chiar sunt curios ce parere aveti, cat as putea sa scad? ieri m-a sunat cineva si mi-a zis ca sunt si la 6800 euro inmatriculate...mi-e greu sa cred ca au scazut in halul asta. pai la banii aia o tin pana moare de batranete :)

Link to comment
Share on other sites

http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...526sens%253DASC

 

Da 6800 break acum ce sa zic nu e timp bun de vandut masina mai ales ca toata lumea se raporteaza la pretul minim :)

mai bine o tii

edir:cel cu 6800 o da la pretul asta pt ca pleaca din tara din ce vad

l-am sunat pe tip, zice ca astazi a plecat cu el in italia si nu se mai intoarce. cica era inscris cu numere de dolj, dar masina in anunt zice ca-i in sibiu.

am vorbit cu un socru cred ca :bashwall:

ORICUM, dubios anuntul, nimeni nu cred c-o sa-l ia la pretul ala, cu siguranta are bube. un 330d din 2000+ se da de la 9000e in sus.

 

@mikken - sfatul meu e sa nu scazi sub 9000e, ca e pacat <_<

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru oferta de 6000 euro, insa daca mai pui 3000 o iei <_<

 

Ultimul pret cu care sunt dispus sa o dau este de 9000 Euro. Mai jos de atat nu scad. Hai ca deja inseamna impozit platit pe urmatorii 2 ani, ca tot se plange toata lumea de impozitul asta mare la 330.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

super tare masina!!!

iar ca pret 9000 euro e super pretul

din cate am vazut pe acest forum lumea nu stie decat sa jigneasca si sa arunce cu noroi

fac pariu ca toti acestia cara fac haz de necaz au niste cazane de masini

bafta la vanzare masina isi merita banii

un up de la mine

Link to comment
Share on other sites

@Alex_E46 318: CBR-ul l-am vandut deja, de asta am zis ca as accepta si schimb cu moto (oricum pe mine ma intereseaza mai mult acea diferenta cash <_< )

 

@b24mmr: multumesc! nu stiu sa zic daca e mare sau mic, mie mi se pare de bun simt daca iei in calcul starea masinii, cum a fost intretinuta, ce piese noi are pe ea (in valoare de minim 1500 euro - schimbate in urma cu cateva luni).

 

cand aud comparatii de genul, pai din 99 sunt BMW-uri si la 6000 euro mi se ridica parul in cap.

 

@Acelover: pai mi-ai zis ca mi-o dai pe a ta, dar ai uitat de cei 3000 euro diferenta :)

 

nu disper s-o vand, se da la pretul asta bine, nu se da...iarasi bine. masina merge perfect...si ca sa mearga si mai bine tocmai ma duc sa o tunez sa mai castig vreo 2 cai (adica sa o spal :bashwall: )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.