Jump to content

Cum stiu ce fel de suspensie am?


dextercos

Recommended Posts

Teoretic ai suspensie NORMALA !!!

Cele enumerate de tine sunt optionale. Deci o poti schimba pe cea standard cu una din celee 3 variante. Cauta bucse dupa suspensie standard [normala].

Ma gandesc ca cunosti semnificatia in romana a ''Payload Increase, Poor road package sau Sports'' ... nu ? Cred ca nu ai asa ceva pe masina....

Link to comment
Share on other sites

Cumi imi dau seama daca am Payload Increase, Poor road package sau Sports suspension settings.Vreau sa-mi schimb niste bucse si nu stiu de care sa cumpar pentru ca difera in functie de diferite combinatii ale optiunilor de mai sus <_<

 

PoÞi cere la reprezentanÞã lista de opÞiuni cu care a ieºit maºina din fabricã.

BĂŁnuiesc cĂŁ o poĂži solicita Âşi prin email.

Link to comment
Share on other sites

Cumi imi dau seama daca am Payload Increase, Poor road package sau Sports suspension settings.Vreau sa-mi schimb niste bucse si nu stiu de care sa cumpar pentru ca difera in functie de diferite combinatii ale optiunilor de mai sus <_<

 

PoÞi cere la reprezentanÞã lista de opÞiuni cu care a ieºit maºina din fabricã.

BĂŁnuiesc cĂŁ o poĂži solicita Âşi prin email.

i-am trimis-o eu, dar nu scria nimic despre suspensii. cred cã sunt cele normale (la Poor road package mã gândesc).

Link to comment
Share on other sites

Putin off...cum poti afla cu ce optiuni a iesit masina din fabrica ?

La ce adresa trebuie trimis mail ?

nu ştiu la ce adresă. văzusem pe undeva demult pe un topic o adresă mai complicată, dar nu mai reţin exact topicul <_<

si pe mine m-as interesa .

eu am un cont de reprezentanţă de la cineva pe un site oficial bmw. dar cică e nasol dacă modifici ceva pe-acolo şi se prind ăia că e accesat contul de către altcineva :)

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Cumva bucse bara stabilizatoare?

Da bucsele bara stabilizatoare si bucse brate vreau sa schimb pt ca face ca o caruta pe drumurile din iasi <_< Si inca ceva offtopic..de ceva vreme cand merg pe drum rau imi scartaie parca chederul la portiera stanga fata, sau cand urc masina pe bordura...parca se torsioneaza masina si se aude un scartait de cauciuc care banuiesc ca e de la cheder...o fi asta sau de la "meseriasii" care mi-au foliat de curand geamurile fata si mi-au dat jos fetele de portiera?Am auzit ca este ceva spray de chedere...ce efect are?

Link to comment
Share on other sites

Cumva bucse bara stabilizatoare?

Da bucsele bara stabilizatoare si bucse brate vreau sa schimb pt ca face ca o caruta pe drumurile din iasi <_< Si inca ceva offtopic..de ceva vreme cand merg pe drum rau imi scartaie parca chederul la portiera stanga fata, sau cand urc masina pe bordura...parca se torsioneaza masina si se aude un scartait de cauciuc care banuiesc ca e de la cheder...o fi asta sau de la "meseriasii" care mi-au foliat de curand geamurile fata si mi-au dat jos fetele de portiera?Am auzit ca este ceva spray de chedere...ce efect are?

 

 

pai si eu am avut aceeasi problema poti masura grosimea barii stabilizatoare mi se pare ca e de 0,6 sau cat e adica cea standard.

in legatura cu chederele am si eu probleme, la mine se misca geamu, adica cauciucu ala nu mai tine geamu fix, la gropi,la astea se misca geamu si face urat.

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.