Jump to content

cum se poate face reclamatie impotriva bmw germania


arkina

Recommended Posts

Normal ca as vrea sa fac in nemtia....ei le fabrica nu......daca timp de 6 saptamani merge la service cu masina in garantie si nu reusesc sa o repare nu e normal sa zic ca au ajuns sa fabrice aberatii?.......evident ca modelele mai vechi au fost mult mai fiabile.......sa se stice injectorul la 45mii/km....aaa?

 

Deci mai concret ce anume trebuie sa fac....nu stiu germana.....merge cumva in engleza?

Link to comment
Share on other sites

Se poate si in engleza. Nu stiu ce e normal sau nu si nici ce motor ai tu pe masina, dar stiu doua 335i coupe cumparate in acelasi timp, ambele avand acum in jur de 30.000 km, iar la unul dintre ele s-au schimbay deja injectoarele pe la 26.000 km !!!
Link to comment
Share on other sites

Se poate si in engleza. Nu stiu ce e normal sau nu si nici ce motor ai tu pe masina, dar stiu doua 335i coupe cumparate in acelasi timp, ambele avand acum in jur de 30.000 km, iar la unul dintre ele s-au schimbay deja injectoarele pe la 26.000 km !!!

 

de ce? Care a fost verdictul dat de service: viciu de fabricatie sau combustibil necorespunzator? Sunt pur si simplu curios...

Link to comment
Share on other sites

Asa se intampla de regula la toate masinile noi, nu neaparat la BMW cad injectoarele in primi 40 mi km si toate de la combustibilul nostru, nu o sa dea masina la schimb chiar daca ar cadea injectoarele a doua zi. Sa vezi la noile Audi A6 pe deasupra si kitul de ambreaj cunosc 7 cazuri numai la servisul unde repar eu masina.
Link to comment
Share on other sites

vezi la rubrica Contact pe siteul bmw.. ar trebui sa te redirectioneze cineva de acolo catre vreo adresa

 

poate injectoarele is facute prin Romania...cum se mai gasesc si alte piese <_<

ma mira faptul ca pica asa repede injectoarele la bmw....o fi vreun efect al crizei economice calitatea mai scazuta a componentelor

Edited by micky
Link to comment
Share on other sites

Nu mi-au reprosat nimik.......doar au spus ca-l schimba si dureaza cateva zile pana sa vina,am motor 2500cmc,am parcurs 45mii/km doar cu benzina omw 100,tocmai ca sa nu am probleme.Nu cred povestea asta ca imi da alta masina noua.Poate daca sa ma judec cu ei.TOTUSI anumite simtome a avut de noua,plus ca am schimbat 2 bobine de inductie pana acum.Sincer nu stiu ce sa mai cred,ceva trebuie facut masina se vrea premium si e o cazatura.

 

Eu am folosit numai omw 100 si la alte masini si nu sunt probleme cu injectoarele.Daca as fi bagat benzina aiurea se simtea imediat la mers,lucru care nu s-a intamplat.Ma gandesc ce se va intampla dupa garantie?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Man, ti-ar fi dat o masina noua, dar acum ca ai scris ce ai scris .... ca ai facut valuri ... ca ai vorbit asa.... nu mai vezi nimic.

 

Cateodata este mai bine sa tii pt tine asemenea intamplari. Te-a ajutat cu ceva publicarea pe un forum a "pataniei tale" ? Nu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e bine ca a scris.Daca cineva are ceva de spus si este adevarat, nu minciuna, eu zic ca este foarte bine sa spuna.

In definitiv asta este adevarul, de ce sa il ascunda.Masina s-a stricat des.

Masina noua nu primea in nici un caz.Ar fi si culmea sa primeasca masina noua pentru asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Normal ca as vrea sa fac in nemtia....ei le fabrica nu......daca timp de 6 saptamani merge la service cu masina in garantie si nu reusesc sa o repare nu e normal sa zic ca au ajuns sa fabrice aberatii?.......evident ca modelele mai vechi au fost mult mai fiabile.......sa se stice injectorul la 45mii/km....aaa?

 

Deci mai concret ce anume trebuie sa fac....nu stiu germana.....merge cumva in engleza?

 

si daca ai postat aici crezi ca BMW AG va solutiona mai repepe plangerea ta ? sau inca nu ai facut una ? ce faci aici este vreme pierduta.

 

Nu asa iti vei rezolva problema.

Link to comment
Share on other sites

Am un bmw fab 2007 seria 3 coupe si de 1 luna jumate am mereu probleme,ba bobine acum injectoare,etc.....si as vrea sa fac o reclamatie in germania la fabrica...sa stie si ei ce aberatii de masini au ajuns sa fabrice.....

 

 

Stie cineva?

 

Scrie aici.

 

Customer.Service@bmw.com

 

Si bine faci ca scrii si pe forum.In felul asta stiu si altii la ce sa se astepte cand se duc la o reprezentanta sau alta.

Link to comment
Share on other sites

problema nu e ca sa-mi dea alta masina,sunt suparat pt banii,am muncit pt ei nu de alta.Si nu credeam ca se va strica sa de usor mai ales ca am grija de masini.As vrea doar ca sa se rezolve intr-un fel.Si durerea mea e mai mare ca am sa ies din garantie....e si apoi? Vezi asta e.E adevarat ce am patit si nu stau la ora asta sa scriu povesti.Si decat sa fiu criticat mai bine m-ati indruma sa-mi rezolv problema mai bine,ce anume sa schimb si ce anume sa cer la service.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
atunci cu cine sa discut?sau care e parerea ta ca sa-mi rezolv problema mai bine?

 

daca tocmai ti-am spus ca: degeaba vorbesti cu cei din service, degeaba discuti cu cei din vanzari, degeaba cauti rezolvarea pe forum si ca pierzi vremea... tu cu cine crezi ca ar trebui sa discuti ?

 

care crezi ca ar fi pasul logic Arkina ? cu cine ar trebui sa discuti problema ta ? cu mine ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cel mai simplu vinzi masina,oricum sunt toate niste cazane <_<

 

poate e leasing ... Nu au nici un interes sa-ti schimbe masina ..Probabil vor schimba tot de pe ea.E adevarat ca tu nu recuperezi timpul din service , nervi , stres . Schimbare de masina nu obtii decat cu un avocat ffff bun .Cu criza asta financiara nu mai are nimeni chef de tamtam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am un bmw fab 2007 seria 3 coupe si de 1 luna jumate am mereu probleme,ba bobine acum injectoare,etc.....si as vrea sa fac o reclamatie in germania la fabrica...sa stie si ei ce aberatii de masini au ajuns sa fabrice.....

 

 

Stie cineva?

Ce vrei tu sa faci este stupid si irelevant....in primul rand injectoarele se pot defecta din cauze care nu tin de fabricarea lor...tipul combustibilului folosit..si multe alte lucruri...schimbarea la timp a filtrului combustibil...

Sistemul electric se poate defecta din 1000 cauze care nu tin de fabricarea acestuia...asa ca ideea de a face reclamatie de dragul reclamatiei...este stupida...ce reclami tu? fiabilitatea unui autoturism ... intr-o tara "defecta"....gropi , combustibil "preparat", service-uri indoielnice...etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.