Jump to content

joc in pivoti!


Recommended Posts

Daca ai urcat masina pe elevator banuiesc ca ai fost la un service, ei ce ti-au spus?La problema ta pot fi mai multe cauze si anume la troncaneli:

-bieleta antiruliu

-bieleta directie

-amortizoare

-flansa amortizor

etc

Cel mai bine te duci la un serice si te lamuresc ei si data viitoare vrei stii si tu ce a fost si care sunt cauzele <_<

 

bucse bara stabilizatoare...

Link to comment
Share on other sites

Deci pe drum din asta cu gropi in nisip nu e inchegat e36 cum e Solenza,nu stiu cum sa spun,parca are un joc asa pe fata,parca se misca bratul cu totul,mie nu imi place deloc,deloc cum se comporta masina,deci cu Solenza pe acelasi drum am testato si i-am dat cu a-2-a si cu viteza pe acea portiune de drum si se comporta excelent,super,parca se muleaza pe drumul ala,e36 parca se chinuie si cu a-1-a si mers usor cu ea,eu totusi cred ca e o probleme Dane la bucse ca nu se poate inseamna ca nu e masina asta,o sa ai schimb si bucsele ca in rest i-am schimbat la mecanica fata si daca se comporta tot prost nu mai e de tinut masina ,pai ce naiba asta e masina doar sa ai platesti un impozit si asigurari.

bogdyy, daca tot nu esti multumit de e 36 iti dau ursul meu la schimb! <_< dar mentionez inca o data ca si al meu trancane la gropi dar se schimba mai usor pivotii!! :)

Link to comment
Share on other sites

Deci pe drum din asta cu gropi in nisip nu e inchegat e36 cum e Solenza,nu stiu cum sa spun,parca are un joc asa pe fata,parca se misca bratul cu totul,mie nu imi place deloc,deloc cum se comporta masina,deci cu Solenza pe acelasi drum am testato si i-am dat cu a-2-a si cu viteza pe acea portiune de drum si se comporta excelent,super,parca se muleaza pe drumul ala,e36 parca se chinuie si cu a-1-a si mers usor cu ea,eu totusi cred ca e o probleme Dane la bucse ca nu se poate inseamna ca nu e masina asta,o sa ai schimb si bucsele ca in rest i-am schimbat la mecanica fata si daca se comporta tot prost nu mai e de tinut masina ,pai ce naiba asta e masina doar sa ai platesti un impozit si asigurari.

bogdyy, daca tot nu esti multumit de e 36 iti dau ursul meu la schimb! <_< dar mentionez inca o data ca si al meu trancane la gropi dar se schimba mai usor pivotii!! :)

dupa cum a zis si DanS nu sunt concepute pt. astfel de drumuri
Link to comment
Share on other sites

Salut Georgika,nu nu mai ma intorc la urs....,am zis sa avansez in domeniul auto........dar...,pai am avut si eu un urs coupe,apropo asa din curiozitate a ta la suspensie e normala nu-i asa?eu nu suport masinile joase,a mea e si cam joasa....era bine sa fie cu vreo 3-4 cm mai sus,ma deranjeaza si treaba asta rau de tot,trebuie sa stau ca o girafa sa ma uit in jos pe asfalt sa vad daca e vreo denivelare care nu ai face fata,ma doare si gatul,merg stresat,nu e nici o placere sa merg cu ea dar ce sa mai zic........oftez si iar oftez....si ma oftic.
Link to comment
Share on other sites

Salut Georgika,nu nu mai ma intorc la urs....,am zis sa avansez in domeniul auto........dar...,pai am avut si eu un urs coupe,apropo asa din curiozitate a ta la suspensie e normala nu-i asa?eu nu suport masinile joase,a mea e si cam joasa....era bine sa fie cu vreo 3-4 cm mai sus,ma deranjeaza si treaba asta rau de tot,trebuie sa stau ca o girafa sa ma uit in jos pe asfalt sa vad daca e vreo denivelare care nu ai face fata,ma doare si gatul,merg stresat,nu e nici o placere sa merg cu ea dar ce sa mai zic........oftez si iar oftez....si ma oftic.

omule....nu te mai stresa atat...gasim noi o solutie sa scapam de problemele astea..trancane si ursul meu la gropi de zici ca se rupe..dar am inceput sa ma obisnuiesc <_<

Link to comment
Share on other sites

E Georgica esti optimist tu...dar eu sunt realist......nu am decat sa fac cu cineva schimb de suspensie tot cu unu care are un coupe,dar o suspensie normala.....,imi e o sila sa mai aud de schimburi de nu ati spun,nu ma intereseaza de astia cu turbine,cu cipuri,cu masinile lasate jos care merg cu muzica data tare si merg 3 km pe un bulevard si se intorc in parcare...,pe mine ma intereseaza eu sa ma simt bine in masina,o sa ai schimb si bucsele sa vedem poate o sa fie mai ,mai.....strong un pic,mai bine luam un 316i 4 usi inalt,ca 2.0 coupe asta nu ma ajuta la absolut nimik,platesc asigurare mai mult,impozit mai mare,etc si ma lasa rece ca motor,dar sti cum e vb. aia ...''dai doamne........omului.....''
Link to comment
Share on other sites

E Georgica esti optimist tu...dar eu sunt realist......nu am decat sa fac cu cineva schimb de suspensie tot cu unu care are un coupe,dar o suspensie normala.....,imi e o sila sa mai aud de schimburi de nu ati spun,nu ma intereseaza de astia cu turbine,cu cipuri,cu masinile lasate jos care merg cu muzica data tare si merg 3 km pe un bulevard si se intorc in parcare...,pe mine ma intereseaza eu sa ma simt bine in masina,o sa ai schimb si bucsele sa vedem poate o sa fie mai ,mai.....strong un pic,mai bine luam un 316i 4 usi inalt,ca 2.0 coupe asta nu ma ajuta la absolut nimik,platesc asigurare mai mult,impozit mai mare,etc si ma lasa rece ca motor,dar sti cum e vb. aia ...''dai doamne........omului.....''

luna care vine ma duc sa-i schimb pivotii, capetele de bara si bucsele sa vad daca tot asa se aude...dar la ce drumuri avem....tot o sa schimbam...

Link to comment
Share on other sites

E Georgica esti optimist tu...dar eu sunt realist......nu am decat sa fac cu cineva schimb de suspensie tot cu unu care are un coupe,dar o suspensie normala.....,imi e o sila sa mai aud de schimburi de nu ati spun,nu ma intereseaza de astia cu turbine,cu cipuri,cu masinile lasate jos care merg cu muzica data tare si merg 3 km pe un bulevard si se intorc in parcare...,

 

DacĂŁ ai articulaĂžia Âşi suspensia ĂŽn stare bunĂŁ, poĂži merge normal Âşi cu o suspensie sport.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
am urcat masina pe elevator si am miscat de roti stanga-dreapta, jos-sus si am observat ca daca miscam de roata stanga -dreapta am un joc in pivot in sus si in jos nu se simte sa am joc, acum pana o sa-i schimb cam merg cu frica...sa nu cedeze sau sa se rupa unul din acei pivoti in mers..e posibil? mentionez ca in volan nu se simt trepidatii nu-mi tremura volanul...voi ce ziceti? la denivelari trancane ...

am schimbat pivotii si bucsele de la brat...cam asa aratau cei vechi:

post-14740-1243004399_thumb.jpg

post-14740-1243004411_thumb.jpg

post-14740-1243004421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bravo Georgica,te-ai pus pe el:),cu e34......ce sa mai auzit?sau ai renuntat......,cred.

oooooo!!!! salut bogdanel! daa...m-am pus pe urs...cu e34 nu mai m-am bagat...tu ce mai zici? cum iti merge e36? al meu nu mai troncane...era de la pivoti si bucsi...dar tot am anuntul pe net pt vanzare...dar pe el nu am afis....nu ma lasa inima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.