Jump to content

Accidet teribil Bucuresti iancu de hunedoara (B-87-BGN) Azi ora 21


Axo

Recommended Posts

Din auzite de la martorii si pompierii de fata .. el venea din directia Calea victoriei spre obor.. intr-o intersectie la culaarea verde a semaforului a demarat incercand sa faca drift sau sa intoarca si a intrat pe contrasens fiind lovit frontal de un audi a6 . Pompieri spun ca soferul a murit iar ca masina era furata pt ca nu avea cheie in contact ..restul poate mai stiti voi..pacat !!! pozele si o mica filmare facute de mine dupa accident .... pt video : http://www.220.ro/lhvjO3UsgH/Accident-Bmw ...

post-23711-1237326665_thumb.jpg

post-23711-1237326677_thumb.jpg

post-23711-1237326689_thumb.jpg

Edited by Axo
Link to comment
Share on other sites

uitandu-ma in lista mea de messenger am vazut la DGH(cel cu ursul M5) la statusul lui era trecut RIP.Cristian Bercuci,cautand mai multe despre el am vazut ca este inregistrat pe mai multe forumuri sub nick-ul Daxter. Sa fie o coincidenta...?
Link to comment
Share on other sites

...nu cred ca facea drifturi, eu am fost unul dintre martorii accidentului...Afara plouase si era ud pe jos, eu eram la semafor pe Iancu de Hunedoara la intersectia cu Dorobanti, sensul de mers spre Victoria. In stanga mea era un audi A6 iar la culoarea verde a semaforului mi-a taiat fata brusc incercand sa ocoleasca cateva masini ramase in mijlocul intersectiei, am franat si l-am claxonat apoi a plecat in mare viteza eu fiind in spatele lui la vreo 15-20m. Pe sensul celalalt de mers se circula bara la bara inclusiv pe linia de tramvai. La un momentdat am vazut cum un BMW care era si el pe linia de tramvai a virat foarte brusc stanga intrand pe sensul celalalt de mers ciocnindu-se cu Audi-ul, cel din Audi nu a avut timp sa il evite sau sa franeze...avea ceva viteza aprox. 90-120km/h spuna asta pentru ca eu aveam aprox. 70-80 km\h. BMW-ul a fost lovit in zona stalpului din mijloc partea dreapta si din cauza impactului mare stalpul a ajuns foarte aproape de scaunul soferului. Nu o sa va vina sa credeti dar Audi-ul avea doar farul stang spart si un pic aripa stanga indoita. Imediat dupa momentul impactului soferul din Audi a coborat s-a uitat un pic spre BMW apoi a pus mana pe telefon dar nu a sunat la salvare sau politie. Din cate am auzit soferul din Audi era de la SPP, in masina fiind inca o persoana. La nici 2,3 minute de la accident a mai venit un Audi (parca) si la luat pe pasagerul (a doua persoana) din Audi, masina era de la Guvern sau ceva de genu...

Nu stiu exact ce s-a intamplat cu BMW-ul de a ajuns pe sensul celalalt, probabil ca, fiind pe linia de tramvai si ud pe jos masina avand si tractiune spate a derapat si a pierdut controlul, drift-uri nu prea avea cum sa faca fiind destul de aglomerat.

Stau si ma gandesc ca acest baiat care a murit nici nu si-a dat seama ce se intampla, totul s-a petrecut intr-o fractiune de secunda, poate daca avea centura pusa scapa...

 

 

R.I.P. ,obisnuiti-va sa purtati centura de fiecare data si lasati fitzele la volan...

Link to comment
Share on other sites

Da ai dreptate era de la guvern.. am uitat sa precizez asta ! 80% din ce spui tu au spus si ceilalti martori.. oricum nu are importanta ca era de la guvern..vinovatul e soferul din bmw .. pacat ca nu avea centura ..din cate am inteles salvarea a venit repede la locul faptei Edited by Axo
Link to comment
Share on other sites

Am vazut accidentul LIVE ca sa zic asa.

Primul lucru care mi a atras atentia a fost zgomotul de motor forjat(nu aveam vizibilitate pt ca la momentul respectiv trecea un tramvai), dupa cateva secunde ( 2-3-4 nu mai stiu cate ) , am vazut efectiv Ursuletul cum a derapat si a intrat pe contrasens. Audi l a lovit in plin , soferul din Audi nu a avut timp sa reactioneze absolut deloc.

Ironia face ca accidentul s a petrecut exact in fata unei Ambulante de la SMURD( nici unul din martori nu au precizat lucrul asta). Practic ambulanta a fost prima masina care a oprit imediat dupa producerea accidentului. La cateva minute a sosit si un echipaj de la descarcerare tot de la SMURD( un Nisan Pathfinder rosu).

Nu stiu ce a vrut sa faca soferul Bmw ului( in nici un caz nu mergea regulamentar, asta dupa sunetul motorului), dar efectiv a derapat si a intrat pe contrasens , fiind lovit de Audi si proiectat pe trotuar.Nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca erau si oameni pe trotuar. La ora la care s a produs accidentul circulatia pe sensul dinspre Piata Victoriei spre Stefan cel Mare , era bara la bara(pe sensul pe care se deplasa soferul Bmw ului).

NU doresc la nimeni sa vada ce am vazut eu aseara. Este primul accident vazut LIVE.

 

...... soferul din Audi nu avea de ce sa mai sune la Salvare pt. ca salvarea era la fata locului.

Edited by sebastian
Link to comment
Share on other sites

bai fratilor nu mai spuneti aici tot felu de aberatii !!!! tineti-le ptr voi daca nu sunteti bine informati !masina aia nu a fost furata in viatza ei si masina aia a cumparat-o de la mine personal!!!nu mai scrieti voi tot felu de topicuri ca facea drifturi si alte cele.....baiatu era un baiat de nota 200 si masina a fost dezechipata ca fusese cineva cu ea la Craiova!!!asa ca NU E FRUMOS SA VA DATI CU PAREREA DE UN OM MORT!!!!!

multumesc de intelegere!!

R I P "inginere" si sper sa ne privesti de acolo de sus !!!

Link to comment
Share on other sites

de-ar fi si declaratiile astea la dosar... <_<

 

...daca ar fi declaratiile astea la dosar , nu ar face decat sa il incrimineze si mai mult pe soferul Bmw ului.

R.I.P.

 

bai fratilor nu mai spuneti aici tot felu de aberatii !!!! tineti-le ptr voi daca nu sunteti bine informati !masina aia nu a fost furata in viatza ei si masina aia a cumparat-o de la mine personal!!!nu mai scrieti voi tot felu de topicuri ca facea drifturi si alte cele.....baiatu era un baiat de nota 200 si masina a fost dezechipata ca fusese cineva cu ea la Craiova!!!asa ca NU E FRUMOS SA VA DATI CU PAREREA DE UN OM MORT!!!!!

multumesc de intelegere!!

R I P "inginere" si sper sa ne privesti de acolo de sus !!!

 

Nu a spus nimeni ca masina ar fi fost furata. Nu a spus nimeni ca baiatul nu era de NOTA 200.Nu a spus nimeni ca facea drifturi. Nu isi da nimeni cu parerea despre un om mort.

Eu am vazut accidentul ĂŽn direct , si credema omul nu mergea catusi de putin regulamentar. Cat despre faptul ca masina era dezechipata.... hmmm .....crede-ma ca stiu si eu cum suna o masina dezechiapata. doar pt ca era dezechipata nu inseamna ca trebuie sa intre pe contarsens. Omul a plecat f tare de la semafor.Eu sustin lucrul asta pt ca am Vazut Âşi Auzit( desi masina era dezechipata-cum spui tu).

NU mai acuza lumea degeaba daca nu ai fost acolo.

R.I.P. pt baiat , dumnezeu sa il odihneasca.

Edited by sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.