Jump to content

Curatare injectoare ultrasunete


Guest v2b3

Recommended Posts

Are cineva idee unde pot curata injectoarele si la ce pret ? Cum este mai bine sa fie curatate cu ultrasunete sau cu solutie ?

76184[/snapback]

 

hai sa-ti spun ceva,ca toti de pe site recomanda sa cureti injectoarele,

si eu am avut dilema ta si am frecventat cateva service-uri din tm(mai excat 3 cele mai bune),si ghici ce mi-au zis:injectoarele daca incep sa curga nu se mai curata se schimba.oricum daca le cureti risti ca zilele urmatoare sa nu ti mai mearga masina nici cum ti-a mers inainte.

un injector nou e pe la 100 euro,deci recomandarea mea este sa cumperi vreo 4 de la un schrott,incercate si vazut daca sunt bune,si le pui sus.

sau daca nu depinzi de masina le testezi pe ale tale,vezi cate merg si mergi si cumperi restul de injectoare.

cel mai bine.

Masinile aduse de dincolo au injectoarele mai curate ca cele de la noi,un prim factor este calitatea benzinei :blink:

Link to comment
Share on other sites

injectoarele se curatza numai daca le scotzi afara si vezi ca sunt murdare sau au carbon pe ele. Asta din cauza benzinei.

 

Cu ultrasunete e cel mai bine si o boxa de ultrasunete e vro 150$euro, e aceiasi boxa care o cumperi sa itzi curetzi bijuteriile cu ultrasunete.

 

Curetzi injectoru in boxa aia apoi faci un test sa vezi daca tzine schimbi inelele de cauciuc si gata.

 

Daca spray pattern nu e bun atunci tre schimbate la fel daca nu mai tzine, dar deobicei nu mai tzine din cauza mizerii acumulate in ele.

 

dupa 200.000km te uitzi la injectoare

Link to comment
Share on other sites

injectoarele se curatza numai daca le scotzi afara si vezi ca sunt murdare sau au carbon pe ele. Asta din cauza benzinei.

 

Cu ultrasunete e cel mai bine si o boxa de ultrasunete e vro 150$euro, e aceiasi boxa care o cumperi sa itzi curetzi bijuteriile cu ultrasunete.

 

Curetzi injectoru in boxa aia apoi faci un test sa vezi daca tzine schimbi inelele de cauciuc si gata.

 

Daca spray pattern nu e bun atunci tre schimbate la fel daca nu mai tzine, dar deobicei nu mai tzine din cauza mizerii acumulate in ele.

 

dupa 200.000km te uitzi la injectoare

76236[/snapback]

 

:blink: stai ca nu am inteles :)

cumpar o cutie in care curat bijuteriile si pot curata si injectoarele acolo?

schimbi inele si pana aici e oka,

dupa aia cum le incerci-cu siringa? :)

si eu am vrut sa le curat ,pt orice eventualitate,dar mi-au spus ca nu se curata-se schimba.

totusi ma tenteaza ideea de a le curata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.