Jump to content

Folie Auto, intrebare...


rramses

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

recent am fost cu cineva in bulgaria sa inscrie o masina si tot atunci mai venise la bulgar 2 baieti din Constanta ca sa-si ia talonul din cauza ca avea folii si pe gemurile de la usile din fata si politia i-a luat talonul si l-a trimis in bulgaria...

 

deci si cu numere straine poti sa ai bucuria sa te lase militienii fara talon si mai platesti si amenda...

eu zilele trecute am luat avertisment pt ca am folii DOAR pe gemurile de la usile din spate (asa a fost masina de cand a fost adusa din belgia)... domnu' militian a zis ca sunt ilegale chiar si pe geamurile de la usile din spate daca nu sunt omologate RAR

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Ma ajuta si pe mine careva cu o chestie: daca are vreunul dintre voi un 3ar e46 in 4 usi, culoare gri sobolan (stahlgrau) si are folii, sa puna o poza ... vreau sa imi pun si nu stiu cum va arata ..

 

Nimeni?

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Ma ajuta si pe mine careva cu o chestie: daca are vreunul dintre voi un 3ar e46 in 4 usi, culoare gri sobolan (stahlgrau) si are folii, sa puna o poza ... vreau sa imi pun si nu stiu cum va arata ..

uite la al meu... folie deschisa la culoare

 

oricum cred ca e putin, 150 de euro pentru o chestie lifetime care tine si de confort si de look si de siguranta.

nu cred ca vreo folie te tine lifetime, oricat de samurai ar fi ea.

post-3489-1242967952_thumb.jpg

post-3489-1242967966_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu cred.

nu crezi, de ce? pentru ca ai vazut sau pentru ca ai avut? sau asa ti se pare logic?

 

pe fosta mea masina folia are deja 5 ani si nici un fel de urma de degradare. a fost folie Llumar pusa de mine la un service in Bv.

Masina de acum are folie de cand am luat-o (2 ani) si probabil a avut mult timp si inainte sa o iau eu. nu stiu ce marca e folia dar se pastreaza bine. Eu zic ca o folie calumea te tine 10 ani, cam cat o masina.

Link to comment
Share on other sites

nu cred.

nu crezi, de ce? pentru ca ai vazut sau pentru ca ai avut? sau asa ti se pare logic?

 

pe fosta mea masina folia are deja 5 ani si nici un fel de urma de degradare. a fost folie Llumar pusa de mine la un service in Bv.

Masina de acum are folie de cand am luat-o (2 ani) si probabil a avut mult timp si inainte sa o iau eu. nu stiu ce marca e folia dar se pastreaza bine. Eu zic ca o folie calumea te tine 10 ani, cam cat o masina.

mi se pare mult 5 ani si nici urma de degradare. fiindca soarele arde destul de bine, iar lucrurile care stau in soare tind sa se decoloreze. am avut si io folie pe touring, nu era de marca, dar nici vreo ordinara, iar intr-un an de zile dadea semne ca vrea jos de pe geam. poate depinde si de conditiile in care sta: soare, umezeala, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pe mine m-a luat de toba (aveam doar teava cap coada :twoup: ) ca uria prea mult. M-am prefacut ca nu inteleg ce spune si el a renuntat :) si am plecat mai departe.

 

Deci in mod normal exact cum spune si Rares, primesti tu amenda si aia e.

 

Daca ai nevoie de autorizatie , s-ar putea sa te ajut :)

poti sa ma ajuti si pe mine cu o autorizatie pentru geamurile fata bineinteles daca este posibil.

pe spate am dar in fata nu .

se poate da autorizatie si pentru geamurile din fata?

Link to comment
Share on other sites

dar am si eu o intrebare neortodoxa, nu se pot face combiantii cu firma care le pune? la modul sa ai 95% (opacitate) pe spate si luneta si pe fata sa ai nu stiu 75% sau 50% sau ooricum o valoare nepermisa.... iar in acte sa fi la limita permisa de rar . Politistul care te opreste are cum sa verifice opacitatea geamurilor (alta metoda decat sa citeasca pe autorizatia ta) ?

da , are . chiama RAR-ul!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.