Jump to content

SCHIMARE BEC PLACUTA DE INMATRICULARE


SILVIU2004

Recommended Posts

Am dat capitonajul textil afara si se poate accesa zona aceea dar se umbla f greu acolo.Am reusit sa scot farul unde se aflla becul de ceata ,pozitie si masarier sa schimb un bec pt ca era ars (e un surub si o clema care tine farul acolo ) si am zis sa umblu si la cele care lumineaza placuta de imnatriculare, le-am scos si nu le mai pot pune la loc pt ca spatiu e f stramt.Ma gandeam sa pun unele mai misto cu led. Ceva idei ?
Link to comment
Share on other sites

Ca sa umbli la becurile de la placute nu umbli pe la capitonaj, se scot cele 4 suruburi de sustinere (cele care sustine plasticul cu lampi ) se scoate in exterior si acolo se umbla, eu ieri am pus becuri cu led albastru, se vad bine dar da eroare de becuri arse in bord, asa a dat la mine.
Link to comment
Share on other sites

Pai nu am idee ce masina ai dar la e90 meu nu merge asa.Trebuie dat capitonajul ala textil la o parte ca sa ai acces la stopuri si implicit la soclurile de la placuta de inmatriculare.Am vazut ca in exterior nu poate iesi sau asa se pare ca.

 

Scuze dar am crezut ca ai e46

Link to comment
Share on other sites

Gata am rezolvat se baga surubelnita pe exterior exista acolo un lacas special pt a intra surebelnita apoi se trage in drepta si in jos cam concomitent asa pt ca e clema acolo si trebuie sa se desprinda apoi iese tot soclul in exterior si se schimba f usor becul.Am pus niste becuri cu led f misto.Lumineaza nr de imbatriculare f misto.Culoare alb xenon inspre neon intens :) Da eroare de bec ars .....dar nu conteaza <_<
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pai nu am idee ce masina ai dar la e90 meu nu merge asa.Trebuie dat capitonajul ala textil la o parte ca sa ai acces la stopuri si implicit la soclurile de la placuta de inmatriculare.Am vazut ca in exterior nu poate iesi sau asa se pare ca.

 

Scuze dar am crezut ca ai e46

 

 

la e46 nici nu trebuie sa dai suportu ala jos,bagi o surubelnita direct la plasticul ala si scoti sticlele ce lumineaza numarul direct...e mult mai simplu :)

Link to comment
Share on other sites

vreau sa imi schimb becurile de la placuta de inmatriculare sa pun leduri si chestia ii ca , cand pun ledurile imi da eroare de bec ars pt ca ledurile consuma mai putin si eu vreau sa stiu daca pot lipi o rezistenta pe led ca sa nu mai imi dea eroarea respectiva
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.