Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

Hai ca intr-un final mi-am adus si eu aminte sa prezint bmw-urile mele aici pe forum ... :bashwall:

 

Ursul a intrat in familie in 2003, a fost vandut in 2006 si reachizitionat in iunie 2008 <_<

Nu mai puteam de dorul lui, nici nu stiu cum am putut sta atata timp fara el ...

Voi face tot posibilul sa nu ne mai desparta nimeni, niciodata :)

 

Coupe-ul m-a cucerit la inceputul lui 2006 cand l-am achizitionat si am inceput sa investesc in el constant !

Acum este exact ce mi-am dorit sa fie dar se intampla sa circul foarte rar cu el deoarece cand am chef de senzatii "hard" scot ursul si in maj. timpului folosesc alte masini din familie sau company-car'ul de la servici ...

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase masinile ,ursu daca il pastrezi fa ceva cu nuca aia la schimbator si odorizantul e pacat! Ce ne spui despre motoare?

Ursul nu-l tin de frumusete ci pentru performante, dar imi place sa arate cat mai "curat" si original .

Am niste planuri cu interiorul si de aceea nu am mai umblat la volan si schimbator deocamdata .

Si odorizantul miroase chiar bine ... <_< , deci nu va pleca de acolo decat cand va fi inlocuit de unul nou :)

 

uite ce stiu motoarele ...

e bine ?

Link to comment
Share on other sites

dap a fost a lui Catalin masina <_<

te mai vad din cand in cand pe Expozitiei cand mergi la firma.

PS:oarecum masina ta a ajuns la Catalin din cauza mea,am vazut-o la vanzare si i-am spus unui prieten care il stie bine pe Catalin de ea si el a spus mai departe :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Mmmmmm...nice!

Parca s-ar potrivi o pisicutza...asta la categoria cabrio....

eu ma gandeam la un z4 cabrio ...

da sa vedem, cred ca ar fi o miscare gresita !

prea multe asigurari, taxe , impozite, revizii si intretinere ........... si totusi prea putin timp sa ma bucur de ele . :)

 

am vazut printre primele poze postate ca ursu` a avut si nr B 77 BOH ...

 

pe tipul ala il cheama Catalin ? :bashwall:

Da !

 

A avut initial wtw ca pe coupe, pe urma boh la catalin si acum nu am mai gasit wtw si are wtv .....

 

 

dap a fost a lui Catalin masina :blink:

te mai vad din cand in cand pe Expozitiei cand mergi la firma.

PS:oarecum masina ta a ajuns la Catalin din cauza mea,am vazut-o la vanzare si i-am spus unui prieten care il stie bine pe Catalin de ea si el a spus mai departe :wub:

pe Catalin la adus la mine Nasi ( DGH ) care stia masina fiindca faceam service-ul la el la garaj .

oricum pe Catalin il stiam de mult dar nu ne mai vazusem de cativa ani buni ...

eu am bucur ca am reusit sa o iau inapoi si mai ales in aceasta stare tehnica si estetica .

dealtfel ii permit in continuare lui Catalin sa o viziteze saptamanal atata timp cat plateste pensie alimentara :wub:))

chiar in ultimele doua week-enduri s-a lucrat intens sub capota si nu numai ... <_<

 

frumosi fratiorii sa ai grija de ei ca sa fie armonie "in familie " :blink:

 

multumesc tuturor pentru aprecieri ...

 

La cupe nu-i pui turbo?

 

Ursuletu e demential asta e visul meu , doi fratiori asa frumosi ca ai tai

 

Sa-ti traiasca :unsure:

Multumesc de urare ...

 

Sincer sa fiu , m-am tot gandit sa supralimentez si e46-le cu tb sau komp. dar deocamdata va ramane aspirat .

Oricum si asa aspirat este o masina placuta la condus, are farmecul lui motorul 6 in linie aspirat ...

Link to comment
Share on other sites

Sa le stapanesti sanatos,ambele sunt bijuterii,iar ursul e deliciu ptr orice impatimit.

Daca se poate si un comment...da buza aia jos de sub fusta fata la urs...arata f ciudat sa nu zic ca nu mai arata a mtech2 cu ea.Buza aia merge la pisica

Link to comment
Share on other sites

Sa le stapanesti sanatos,ambele sunt bijuterii,iar ursul e deliciu ptr orice impatimit.

Daca se poate si un comment...da buza aia jos de sub fusta fata la urs...arata f ciudat sa nu zic ca nu mai arata a mtech2 cu ea.Buza aia merge la pisica

 

multumesc !

 

mie imi place buza aia si chiar nu am de gand sa o dau jos ...

na, gusturi ......... si gusturi .............

Link to comment
Share on other sites

dap a fost a lui Catalin masina :)

te mai vad din cand in cand pe Expozitiei cand mergi la firma.

PS:oarecum masina ta a ajuns la Catalin din cauza mea,am vazut-o la vanzare si i-am spus unui prieten care il stie bine pe Catalin de ea si el a spus mai departe :bashwall:

pe Catalin la adus la mine Nasi ( DGH ) care stia masina fiindca faceam service-ul la el la garaj .

oricum pe Catalin il stiam de mult dar nu ne mai vazusem de cativa ani buni ...

eu am bucur ca am reusit sa o iau inapoi si mai ales in aceasta stare tehnica si estetica .

dealtfel ii permit in continuare lui Catalin sa o viziteze saptamanal atata timp cat plateste pensie alimentara :unsure:))

chiar in ultimele doua week-enduri s-a lucrat intens sub capota si nu numai ... <_<

 

 

 

inseamna ca deja stia de ea :blink:

ceva noutati la E46? eu la al meu am ceva planuri dar mai pe toamna iarna :blink:

Link to comment
Share on other sites

am vazut printre primele poze postate ca ursu` a avut si nr B 77 BOH ...

 

pe tipul ala il cheama Catalin ? :bashwall:

Da !

 

A avut initial wtw ca pe coupe, pe urma boh la catalin si acum nu am mai gasit wtw si are wtv .....

 

Catalin mi-a fost vecin in P-ta Romana si ne stim de mici ... mesterea la ea toata ziua ... a fost pe maini bune <_<

Daca te mai vezi cu el sa-i transmiti salutari din partea mea ... :)

Ce masina o mai avea acum ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.