Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

ok.banuiesc ca roll cage ul este obligatoriu si la amatori?la cei de la acr parca te accepta si fara el..

Da roll cage-ul este obligatoriu si trebuie sa fie omologat sau copie fidela dupa unul omologat pe tipul resp. de autoturism.

La fel scaunul, centurile si echipamentul trebuie sa aiba omologare valabila.

Link to comment
Share on other sites

Da roll cage-ul este obligatoriu si trebuie sa fie omologat sau copie fidela dupa unul omologat pe tipul resp. de autoturism.

La fel scaunul, centurile si echipamentul trebuie sa aiba omologare valabila.

multam pentru clarificari.spor la prepararea masinii si succes la viitoarele urcari.poate vom avea ocazia sa te vedem live daca vii in transilvania.anul trecut am vazut urcarile de la alba iulia si straja.bafta

Link to comment
Share on other sites

multam pentru clarificari.spor la prepararea masinii si succes la viitoarele urcari.poate vom avea ocazia sa te vedem live daca vii in transilvania.anul trecut am vazut urcarile de la alba iulia si straja.bafta

Sa fie...

Multumesc pt. urari.

O sa revin cu noutati, astazi ma duc s-o iau cu rollcage-ul montat... :brr:

Link to comment
Share on other sites

la naiba 300 kg conteaza enorm.chiar atat sa se adune din mochete,plasticuri fete usi si alte dracii?ai inlocuit cumva si geamurile cu plexiglass?

Numai scaunele, banchetele si fetele de usi au cantarit vreo 120 kg. Restul plasticelor, ornamentele de pe stalpi, plafon si mocheta cantaresc peste 60 kg. Navigatia cu hk cred ca avea 30 kg cu tot cu instalatie. Airbag-urile si centurile cantaresc si alea peste 25 kg. La capote fata/spate am mai dat jos 20 kg.

Am eliminat roata de rezerva, cric, coarba etc ... sistemul de iluminare interior, oglinzile exterioare si volanul au fost inlocuite cu unele mai usoare - ~ 30 kg ...si multe altele pe care nu mi le mi aduc aaminte acum...

Nu am geamuri de plexi deocamdata. :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

ai sponsori sau mergi pe bugetul propriu?stiu ca e destul de costisitor mai ales daca vrei sa participi la majoritatea probelor

Pe propriul buget si nu-mi fac sperante ca voi gasi sponsori...

Sper sa ma tina buzunarul sa particip la cat mai multe etape.

Link to comment
Share on other sites

nice,mergi pe evacuarea originala sau faci ceva custom,din poze nu mi dau seama.la motor ai facut ceva?ma refer la power

Deocamdata motorul si evacurea sunt stock... Dupa ce ma voi invata cu masina in regim vtm o sa mai umblu si la putere.

Link to comment
Share on other sites

corect,oricum masina va zbura acum ca e si usurata,nu ca inainte era ceva melc :rolleyes: ma gandesc ca de abia astepti s o scoti la niste teste..nu stiu ce vei face cu grupul,din cate stiu baietii folosesc grupuri cat mai scurte
Link to comment
Share on other sites

corect,oricum masina va zbura acum ca e si usurata,nu ca inainte era ceva melc :rolleyes: ma gandesc ca de abia astepti s o scoti la niste teste..nu stiu ce vei face cu grupul,din cate stiu baietii folosesc grupuri cat mai scurte

Tot in planurile de viitor este si schimbarea rap. in grup, cel mai probabil in 4.10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

felicitari.arata super.sper sa mearga la fel de bine pe cat arata.

 

nu vreau sa par carcotas,dar spoilerul fata mi se pare putin cam jos pt vtm.s ar putea sa l pierzi la prima urcare in forta.

 

care e prima etapa la care vrei sa te prezinti?inceputul sezonului bate la usa

Link to comment
Share on other sites

felicitari.arata super.sper sa mearga la fel de bine pe cat arata.

 

nu vreau sa par carcotas,dar spoilerul fata mi se pare putin cam jos pt vtm.s ar putea sa l pierzi la prima urcare in forta.

 

care e prima etapa la care vrei sa te prezinti?inceputul sezonului bate la usa

Prima etapa este pe 30 apr. la Campulung si sper sa fiu prezent la start.

Cu spoilerul sper sa nu ai dreptate :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.