Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

Chiar imi plac astfel de proiecte si tot respectul pt. cei ce aleg sa faca asta , multi ar fi ales sa ia un m3 ''gata facut'' decat sa se chinuie sa transforme un coupe intr-un veritabil M .

 

Ce culoare va fi ? Tot argintiu sau te-ai gandit la ceva din gama de culori pe care le-a avut M e46-ele ?

Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

Chiar imi plac astfel de proiecte si tot respectul pt. cei ce aleg sa faca asta , multi ar fi ales sa ia un m3 ''gata facut'' decat sa se chinuie sa transforme un coupe intr-un veritabil M .

 

Ce culoare va fi ? Tot argintiu sau te-ai gandit la ceva din gama de culori pe care le-a avut M e46-ele ?

Multumesc !

Eu nu stiu daca as mai avea puterea s-o mai fac inca odata !

Singurul avantaj este ca rezulta o masina complet verificata functional vorbind ...

Asta cand va fi gata :) ... =))

Din punct de vedere material iesi mai bine daca o iei facuta de-a gata !!!

Cred c-o so vopsesc silver grey, adica griul sobolan de pe CSL ...

Deocamdata, aveam de gand s-o colantez pana este gata complet ca sa nu mai merg cu ea in 3 culori asa prin oras ...

 

Pare promitator :)

Bafta in continuare!

Sa fie ...

Link to comment
Share on other sites

Man, frumos proiect. O admir in fiecare zi in parcarea aia de la casa auto chiar si asa in 3 culori :twoup: . Poate imi faci si mie o scurta prezentare intr-o zi. Eu am biroul chiar vis-a-vis.

 

Toate cele bune

 

p.s. nu prea am mai vazut ursul in ultimul timp :)

Edited by kez86
Link to comment
Share on other sites

Man, frumos proiect. O admir in fiecare zi in parcarea aia de la casa auto chiar si asa in 3 culori :twoup: . Poate imi faci si mie o scurta prezentare intr-o zi. Eu am biroul chiar vis-a-vis.

 

Toate cele bune

 

p.s. nu prea am mai vazut ursul in ultimul timp :)

Multumesc !

Intr-adevar am luat-o zilnic la plimbare ca sa recuperez lunile de stationare .

Sper sa o pot prezenta in curand in forma finala ... sa am ce arata =))

Ursu' este desfacut pt. mici reparatii pe la motor si articulatii ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cum stai cu ursul la cp? nu am prins daca ai scris pe undeva... un 402m? timp? 0-200? :twoup: Nu zi ca nu ai facut :)

Cai putere am scos 325 pe dyno iar cuplu 419 NM si cel mai bun timp pe 400 m a fost 12:46 cronometrat in Romania si 13:03 in Ungaria la King of Europe ( am si dovada ... :) ... ) ...

 

uita-te daca vrei prin filmuletele astea ca sa vezi cum accelereaza :

 

http://www.youtube.com/my_videos?pi=5

Link to comment
Share on other sites

tare poza cu ursul lângã maºina de poliÞie :twoup:

vĂŁd cĂŁ ai ceasuri de M. indicĂŁ real viteza Âşi turaĂžia?

trebuie schimbat modulul ala alb de jos, de pe spatele ceasurilor cu unul de la 6 cilindri si functioneaza si turatia cum trebuie ...

eu asa am facut !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.