Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

urs "full" fãrã turbo ... deºi am visat ºi Încã visez la o asemnea modificare ... :) pot doar sã Îmi imaginez cum e când intrã turbo la ursul tãu ... :)

poate când o sã am drum prin capitalã, mã dai ºi pe mine o turã cu 325TBO ca sã mã umplu de "pozitiv" :twoup:

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

@bogdan, pai renunti si tu la vacanta de vara mai renunti la un chilot, un pantalon, ceva..... mai faci niste mici economi si visu poate deveni realitate :))

Sau poate nu banii sunt problema :) ?

 

anul ĂŁsta cam banii sunt problema, deoarece urmeazĂŁ nuntĂŁ :twoup: Âşi o maÂşinĂŁ 2008 ... poate anul viitor ...

 

andreiwtw: scuze de off!

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

urs "full" fãrã turbo ... deºi am visat ºi Încã visez la o asemnea modificare ... :( pot doar sã Îmi imaginez cum e când intrã turbo la ursul tãu ... :)

poate când o sã am drum prin capitalã, mã dai ºi pe mine o turã cu 325TBO ca sã mã umplu de "pozitiv" :)

nu e usor sa intretii un urs turbo dar merita fiecare banut cand vezi trecand pe langa ei fata mirata a alora cu m3, m5 , sau unele porsche etc. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poate considerati de neimaginat ce-am facut eu dar tocmai am desfacut iarasi complet e46-le pt. a schimba instalatia electrica in totalitate .

De data asta am achizitionat una exact de M3 si tot din 2003 !!!

Sper sa mearga totul bine ... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Felicitari pentru rabdarea necesara sa desfaci iar toata masina !! Aicum ca ai rezolvat instalatia electrica mai ramane doar vopsitul !!

Multumesc !

Deocamdata trebuie sa montez totul la loc si apoi incep sa ma gandesc si la vopsit .

Oricum, d-abia astept s-o vad gata ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am decis pana la urma sa-i scot totul din interior (las doar un volan si un scaun omologat FIA) si absolut tot ce nu este strict necesar functionarii autoturismului si sa o pregatesc usor-usor pana la anul in primavara pentru a lua startul in campionatul national de VTM...:twoup:

Asa arata masina acum ...

Edited by andreiwtw
Link to comment
Share on other sites

Ce tare ,cred ca va fi singurul M3 din campionat .Putini soferi isi permit sa intretina un M3 in VTM.

 

Ma gandesc ca vei intra in aceas grupa cu Mitsubhisi,Subaru adica grupa de top(la un asa motor).

 

Iti doresc sa faci istorie exact ca M3-ul din video. :twoup:

Multumesc frumos pt. urare!

Si eu sper sa-mi permita bugetul sa particip la cat mai multe etape de VTM anul viitor.

La clasamentul general va fi greu sa punctez dar la "doua roti motrice" sper sa nu fiu chiar ultimul :)

Link to comment
Share on other sites

bafta , adevarul e ca doar asa te poti bucura cu adevarat de un m3;

din cate stiu e in jur de 600E taxa de inscriere + benzina, gume si altele.

Este doar vreo 150 de euro taxa de inscriere per etapa dubla dar cu totul te duce spre mia de euro daca aduni toate cheltuielile...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nu mai exista cale de intoarcere:

Am dus masina la tinichigiu sa-i monteze roll-cage'ul :bash:

am un prieten care participa la vtm cu un urs modificat(La acr) acum monteaza un motor m3 e30.in primii ani a mers pe 1,8 is resoftat si cu alte nebunii :rolleyes:

din cate am inteles la astia daca esti incepator n ai voie cu masina mai puternica de 150cp timp de un an?

Link to comment
Share on other sites

am un prieten care participa la vtm cu un urs modificat(La acr) acum monteaza un motor m3 e30.in primii ani a mers pe 1,8 is resoftat si cu alte nebunii :rolleyes:

din cate am inteles la astia daca esti incepator n ai voie cu masina mai puternica de 150cp timp de un an?

Maxim 180 cp ai voie in primul an.

O sa-mi monteze un restrictor pe admisie...

Poti dupa 3 etape duble daca nu ai niciun eveniment nefericit sa treci laa profesionisti si scoti restrictorul.

Asta doar cu acordul FRAS. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Maxim 180 cp ai voie in primul an.

O sa-mi monteze un restrictor pe admisie...

Poti dupa 3 etape duble daca nu ai niciun eveniment nefericit sa treci laa profesionisti si scoti restrictorul.

Asta doar cu acordul FRAS. :yahoo:

ok.sa inteleg ca ti restrictioneaza powerul pe m3?cum naiba sa-l reduca de la 350 la 180? :mellow: poate n am inteles eu bine..oricum esti de apreciat ca vrei sa intri cu o astfel de masina in vtm..cunosc pe cineva din oradea care a intrat cu un e36 m3(nu stiu la care federatie)dar in scurt timp a spart motorul..

Link to comment
Share on other sites

ok.sa inteleg ca ti restrictioneaza powerul pe m3?cum naiba sa-l reduca de la 350 la 180? :mellow: poate n am inteles eu bine..oricum esti de apreciat ca vrei sa intri cu o astfel de masina in vtm..cunosc pe cineva din oradea care a intrat cu un e36 m3(nu stiu la care federatie)dar in scurt timp a spart motorul..

Pur si simplu de ex. daca am admisia de 60 o sa mi-o micsoreze la 30.

Link to comment
Share on other sites

ok.sa inteleg ca ti restrictioneaza powerul pe m3?cum naiba sa-l reduca de la 350 la 180? :mellow: poate n am inteles eu bine..oricum esti de apreciat ca vrei sa intri cu o astfel de masina in vtm..cunosc pe cineva din oradea care a intrat cu un e36 m3(nu stiu la care federatie)dar in scurt timp a spart motorul..

Exista modele standard de restrictor de 30-40-50 cm etc. care se pot cumpara de la magazinele cu profil rally. ex. racing nick

Link to comment
Share on other sites

Exista modele standard de restrictor de 30-40-50 cm etc. care se pot cumpara de la magazinele cu profil rally. ex. racing nick

ok.banuiesc ca roll cage ul este obligatoriu si la amatori?la cei de la acr parca te accepta si fara el..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.