Jump to content

sa facem cunostinta: m3 replika


motorizatu

Recommended Posts

325 e46 limuzina 4 usi din 2004 absolut full. Pana aici nimic deosebit. Dar priviti pozele cu mare atentie, mai ales cele din spate. Daca BMW nu a facut pe e46 M3 in 4 usi, am incercat noi. Mai sunt intr-adevar multe de facut, dar pana acum ce parere aveti? Pe viitor am vrea sa facem un kit de spate de M3, cred ca s-ar vinde bine. Suntem primii care am facut asta, credem noi cu succes. La motor nimic modificat pana acum, dar o coacem, vom veni cu ceva tare speram pana la sfarsitul anului. Oare cu un buget de 10000 de euro poti face un 325 la 1000 cp? Noi credem ca da. E timpul sa terminam odata in Romania cu tuningul de taraba si sa facem lucruri adevarate. Eu m-am cam saturat de masini cu 50cp tunate din piata cu spoilere tip faras si de BMW-uri distruse efectiv de prostul gust al cate unui taran. Fratilor, BMW oricare ar fi el este din nastere o masina frumoasa, e pacat s-o tiganesti cu tot felul de porcarii...

Asteptam parerile voastre.

post-25087-1238533507_thumb.jpg

post-25087-1238533574_thumb.jpg

post-25087-1238533815_thumb.jpg

post-25087-1238533883_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai emblema cu M e tuning de cacao(am avut si eu niste spike-uri dar mi-am revenit) esapamentul cred ca era mai frumos daca veneau terminatii duble rotunde,interior impecabil,iar antena gps nu-si are rostul,la chestia cu motorul nu cred in nici-un caz si cam suna a publicitate prezentarea masini,o vinzi?
Link to comment
Share on other sites

Si eu am navi ,antena este sub tapiteria plafonului nu se vede scrie si in cartea masini sa nu se monteze suport de schi magnetic pt a nu strica antena

 

 

RealOEM.com Home => Select another car => Audio, Navigation, Electronic Systems => Navigation system No. Description Supplement Qty From Up To Part Number Price Notes

For vehicles with

NATIONAL VERSION JAPAN

L807A=YES

01 GPS-receiver module 1 65906905921

02 Clamp 1 11/2006 64118390352 $0.17

02 Clamp 1 07147654321

03 Hex bolt with washer M5X14 1 07119902007 $0.28

04 Body nut M5 1 61131372033 $1.12

05 Gps antenna 1 65908374297 $138.38

Edited by gabriel_525
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Deci cu atat se vinde Calu' Putere:

 

10 Euro ? :) eftin dom'le, la kil oare nu au ?

 

Dar ce e asa replica la masina aia, ca are doar bara fata, spate de gen M, si niste evacuari naspa. :bashwall: Plus ca asta e fix reclama mascata.

 

@Bobo, da si noi ne intrebam ce dreq treaba are E60 cu E46 <_< P-asta o salvez si o pun pe desktop :unsure:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Deci cu atat se vinde Calu' Putere:

 

10 Euro ? :) eftin dom'le, la kil oare nu au ?

 

Dar ce e asa replica la masina aia, ca are doar bara fata, spate de gen M, si niste evacuari naspa. :bashwall: Plus ca asta e fix reclama mascata.

 

@Bobo, da si noi ne intrebam ce dreq treaba are E60 cu E46 <_< P-asta o salvez si o pun pe desktop :unsure:

 

Daca ai cunoaste ceva bmw ai vedea ca bara spate este m3 csl si aripile pe spate sunt latite. Dar si pe bmwclub nu putem fi toti experti, nu? Mai invatam unii de la altii sau ne dam cunoscatori cu chestii "gen m". Si

cu motorul, s-a putut in Germania, de ce nu s-ar putea si la noi? Numai ca trebuie sa si cunosti, nu?

Link to comment
Share on other sites

lipsesc jante de m3 <_<

 

Am si scris ca mai sunt multe de facut, suntem doar la inceput. Mai este un 325 in lucru, pe asta poate chiar il vindem ca e pe leasing si a cam crescut rata. Si rotile sunt ok, spunem noi, sunt de pe un e90.

 

daca tu scoti 1000 de cai din motorul asta cu investitie de 10.000 E maxim, esti TARE !

 

Crede-ma ca se poate, mai ales ca manopera nu costa nimic, conteaza doar la ce pret prind piese. In Germania s-a reusit.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai cunoaste ceva bmw ai vedea ca bara spate este m3 csl si aripile pe spate sunt latite. Dar si pe bmwclub nu putem fi toti experti, nu? Mai invatam unii de la altii sau ne dam cunoscatori cu chestii "gen m". Si

 

Aripile nu par deloc latite.. bara poate e copie, nu cred ca intra cea originala pe sedan.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai cunoaste ceva bmw ai vedea ca bara spate este m3 csl si aripile pe spate sunt latite. Dar si pe bmwclub nu putem fi toti experti, nu? Mai invatam unii de la altii sau ne dam cunoscatori cu chestii "gen m". Si

 

Aripile nu par deloc latite.. bara poate e copie, nu cred ca intra cea originala pe sedan.

 

Tocmai asta e ideea, asta e marea realizare la masina asta, ca am reusit cu multa munca si nervi sa adaptam bara de csl pe limuzina. cine nu crede poate sa treaca pe la bv sa vada masina. poate ne vom vedea pe la vreo intalnire. PS: sunetul masinii e fantastic. PS2: nici nu exista kit de bara de csl, doar originalul si aripile sunt latite, uite-te bine la poze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.