Jump to content

sa facem cunostinta: m3 replika


motorizatu

Recommended Posts

Masina e chiar frumoasa si nu inteleg ce sariti asa pe om si va luati de el, dar pardon, ce e asta?, un oboicei mai nou? sau mai vechi? sa faceti mistocareala de unul sau altul ca vezi doamne e nou pe forum si nu are experienta, "noi" suntem vechi cu mii de posturi si suntem dumnezei, poate omul o fi nou pe forum, dar poate are experienta de viata in ale bmw-urilor.

Asa daca vorbeste prosti sau nu timpul o va arata, nu trebuie sa il judecam noi care nici nu il cunoastem.

Bafta cu modificarile.

 

Multam. Prea mult n-o sa stau p-aici ca e de lucru in garaj dar poate se face vreo intalnire mai incolo sa palavragim pe la gratare. Oricum, am un mare vis, nu stiu cine mi se va alatura, dar as vrea sa ne adunam multi frate cu BMW-uri sa mergem acasa la ele, la Munchen, sa vada nemtii cum sunt romanii adevarati, ca au si ei pasiuni, ca sunt si ei uniti, ca pot face si lucruri mari, nu numai sa fure. Dar la ce am vazut pe forum, mai bine ma duc in garaj sa mai fac cate ceva, ca daca ne adunam noi vreo 20 e bine. Ai dreptate, sar toti ca-s boboc pe aici, dar i-as intreba cati au curs de pilotaj si cati au facut macar un schimb de ulei si filtre la masina lor. Si apropo de pasiune pentru bmw, cati ati fost in fabrica bmw sau la muzeu sau la bmw welt ca e peste drum de muzeu? Nu vorbesc de cei care poate nu isi permit, ci de cei care se duc la Parndorf sau la Herzogenaurach de 3 ori pe an sa-si ia toale. Multi de aici habar n-au de bmw, si nu ii condamn pe cei care nu stiu mecanica(nu putem toti sa avem aceeasi meserie), ci pe cei ce au bmw ca e cool si nu ca il iubesc.(in garaj, pe buda, am stema de mercedes si in buda una mica de audi prinsa cu lant). Bafta frate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumusica masina dar jantele Alpina din anunt nu le-am vazut nicaieri..poate seamana cu Alpina..dar nu prea...

 

Sunt de e90. De anunturi nu ma ocup eu, ci altcineva, dar trebuie sa imi asum greseala. Oricum, posibil sa ma fi salvat financiar si sa nu mai trebuiasca sa o vand.

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare o masina urata. Eu nu as fi pus emblema aia cu M3 si as fi pus jantele si evacuarea originale de M. Pana la urma tine de gusturile fiecaruia, dar, din punctul meu de vedere, per total, e misto.

 

p.s.: Daca nu gresesc, in primul post acuzai tuningul de taraba care se face la noi. In acest caz, nu renunta la emblema cu M3, nu conteaza ca e originala, dar locul ei chiar nu e decat pe un M3 si atat.

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Frumusica masina dar jantele Alpina din anunt nu le-am vazut nicaieri..poate seamana cu Alpina..dar nu prea...

 

Sunt de e90. De anunturi nu ma ocup eu, ci altcineva, dar trebuie sa imi asum greseala. Oricum, posibil sa ma fi salvat financiar si sa nu mai trebuiasca sa o vand.

 

daca esti asa pasionat si ne tragi de urechi cu pasiunea, daruirea, deschizatorul de drumuri catre autocunoastere, BMW Welt, "I have a dream" etc, cum de vrei sa o vinzi... la primul impas financiar gata, moare pasiunea ? Vinde Fiatu ala sau mr-u, poate gasesti vreun :pasionat"

 

Cat despre ce atarni tu prin buda, nu dovedeste decat calitatea morala sau poate cum zice WLF... oi fi foarte dar foarte cool.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca arata bine. Dar scoate emblema de m3. Sunt de acord cu ce s-a zis anterior.. emblema de M doar pe M ...daca zici ca ai fost in muzeele alea banuiesc ca ai putin respect pentru Divizia M de la BMW.

Bafta in continuare cu proiectul.

Link to comment
Share on other sites

Frumusica masina dar jantele Alpina din anunt nu le-am vazut nicaieri..poate seamana cu Alpina..dar nu prea...

 

Sunt de e90. De anunturi nu ma ocup eu, ci altcineva, dar trebuie sa imi asum greseala. Oricum, posibil sa ma fi salvat financiar si sa nu mai trebuiasca sa o vand.

 

daca esti asa pasionat si ne tragi de urechi cu pasiunea, daruirea, deschizatorul de drumuri catre autocunoastere, BMW Welt, "I have a dream" etc, cum de vrei sa o vinzi... la primul impas financiar gata, moare pasiunea ? Vinde Fiatu ala sau mr-u, poate gasesti vreun :pasionat"

 

Cat despre ce atarni tu prin buda, nu dovedeste decat calitatea morala sau poate cum zice WLF... oi fi foarte dar foarte cool.

 

In primul rand am de intretinut o familie, bmw face parte din ea dar e mai important pustiul meu. Mr-ul sau fiat-ul nu cred ca le cumpara cineva mai ales ca sunt foarte vechi si ruginite si se cere lucru de la zero. Te bagi? Nu cred. Asta inseamna nopti in garaj, nervi, depresii si alte senzatii din astea. E mai simplu pentru voi sa stati si sa judecati.

 

Intr-adevar, uitasem, si eu te sfatuiesc sa lasi deoparte ironiile cu Audi si Mercedes. Chiar a fost de prost gust mica ta gluma.

 

Am avut si mercedes si audi si la cat costa sunt niste trompete, am lucrat pe mercedes si audi si la reparatii sunt niste trompete. In plus, siguranta pe care o ofera bmw nu este intrecuta decat de volvo. Scuze daca jignesc, dar am motivele mele. Cu pasiunea pentru bmw nu m-am nascut, ci am dobandit-o si daca nu existau mercedes sau audi, poate ca nu iubeam atat bmw. In plus daca iti plac atat de mult ia-ti cate una din fiecare si lauda-le bine ca n-o s-o faci prea mult si tot la bmw ajungi. Nu o lua in nume de rau.

 

Mie mi se pare ca arata bine. Dar scoate emblema de m3. Sunt de acord cu ce s-a zis anterior.. emblema de M doar pe M ...daca zici ca ai fost in muzeele alea banuiesc ca ai putin respect pentru Divizia M de la BMW.

Bafta in continuare cu proiectul.

 

Inca nu pot sa-mi iau m3, desi visez la el. Pana atunci, macar emblema si bara de spate sa le am. E un inceput, nu? Deci daca gasesc un m3 ieftin fara bara spate si emblema, il iau ca le dau jos de pe asta. Daca stii vreunul la bani buni fara astea, eventual si fara volan anunta-ma ca-l iau. Glumeam frate! sunt de acord cu tine ca doar pe m, dar am si eu ceva de pe un m si iubesc emblema aia si pana la urma pe ce sa o pun, ca prin casa nu se cade, aia trebuie sa stea la aer si sa calatoreasca cu viteza, nu?

Link to comment
Share on other sites

Si apropo de pasiune pentru bmw, cati ati fost in fabrica bmw sau la muzeu sau la bmw welt ca e peste drum de muzeu? Nu vorbesc de cei care poate nu isi permit, ci de cei care se duc la Parndorf sau la Herzogenaurach de 3 ori pe an sa-si ia toale.

EU Eu eu eu, aici la locurile din spate. Am fost in in werk-urile din: MĂźnchen, Landshut, Dingolfing si Regensburg. Recunosc ca sint un ignorant si ca werk-ul din Leipzig mi-a scapat, dar ca o scuza bag la inaintare faptul ca nu sint chiar prea pasionat de BMW. Hmmm, si nici la Parndorf sau Herzogenaurach n-am fost, de fapt am fost odata la Parndorf dar era prea devreme si era inchis peste tot, n-am avut chef sa astept. Asta se pune? Am vreun grad in plus acuma?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu ma consider nici pe departe avizat sa-mi dau cu parerea vis-a-vis de calitatea anumitor marci, dar daca tu spui ca sunt trompete, e parerea ta, dar nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord !

 

Oricum, ar trebui sa te limitezi la masina ta. Ceilalti colegi, de bine, de rau, fac referire doar la masina ta !!! Spre deosebire de tine...

Link to comment
Share on other sites

hai mã, ce dracu' aveÞi, bine cã urâÞenia aia lu' brandex, o ridicaÞi toÞi În slãvi, asta În afarã de faptul cã are emblemã M, ºi zice proprietaru' cã e replicã M, e chiar drãguÞã maºina. <_<

 

Si mie imi place cum a iesit. Sunt curios cum se aude. Sper sa hotarasti sa o tii pana la urma motorizatu .

Link to comment
Share on other sites

mie-mi place masina, felicitari propietarului <_<

ps: ii lipsesc xenoanele pe proiectoare si angel eyes ul.

 

Numai taranii isi pun xenoane in proiectoare. Parerea mea. Ar trebui sa fie retinut talonul de tot pentru asa ceva.

 

Iar masina asta nu poate fi numita full cat timp nu are cea mai banala dotare de geamuri electrice spate

La noi daca aer conditionat si geamuri electrice is full toate.

Daca-mi pun xenon galben de 3000 mai sunt taran? Nu de alta da chiar mi-am comandat un set.

Link to comment
Share on other sites

Daca-mi pun xenon galben de 3000 mai sunt taran? Nu de alta da chiar mi-am comandat un set.

 

<_< Rusine sa-ti fie, la colt si rusineaza-te....

 

Mie-mi place masina... nu sunt de acord cu sigla, dar omul chiar e pasionat...

Bafta multa si la mai mare, tine-ne la curent..

Link to comment
Share on other sites

Ăi urasc efectiv pe cei cu xenon in proiectoare, deranjeaza enorm seara. Ar trebui interzise, parerea mea.

 

Sunt de acord cu xenon in proiectoare, nu am avut niciodata, nu stiu daca pun, dar stiu doua lucruri: in primul rand, proiectoarele sunt de ceata si ar trebui folosite pe ceata si atat, nu la defilare impreuna cu pozitiile(aici e de vina politia) si in al doilea rand, cand pui xenon, nu numai la proiectoare ma refer, trebuie sa limitezi intensitatea si fasciculul de lumina si pentru asta exista multe metode.(mai putin la far cu lupa, care nu permite imprastierea haotica a luminii).

Link to comment
Share on other sites

Si apropo de pasiune pentru bmw, cati ati fost in fabrica bmw sau la muzeu sau la bmw welt ca e peste drum de muzeu? Nu vorbesc de cei care poate nu isi permit, ci de cei care se duc la Parndorf sau la Herzogenaurach de 3 ori pe an sa-si ia toale.

EU Eu eu eu, aici la locurile din spate. Am fost in in werk-urile din: MĂźnchen, Landshut, Dingolfing si Regensburg. Recunosc ca sint un ignorant si ca werk-ul din Leipzig mi-a scapat, dar ca o scuza bag la inaintare faptul ca nu sint chiar prea pasionat de BMW. Hmmm, si nici la Parndorf sau Herzogenaurach n-am fost, de fapt am fost odata la Parndorf dar era prea devreme si era inchis peste tot, n-am avut chef sa astept. Asta se pune? Am vreun grad in plus acuma?

 

Atat ai inteles tu de aici? pacat. Scopul era altul, nu sa ma dau rotund, ca pana la urma nici nu ne cunoastem. Bravo tie ca ai fost pe acolo, sper ca ai si ramas cu ceva, sunt convins ca au fost si altii de pe aici, pacat de cei ce se vor a fi impatimiti bmw si nu numai, pur si simplu impatimiti ai motoarelor, care poate au trecut la cativa km de astfel de locuri si au intors capul. Cam asta era ideea, nu sa ne dam rotunzi. Pur si simplu, cred ca ar trebui sa ne adunam de prin cartiere si sa mai trecem si pe la muzee, sa fim fani nu numai pe forum si in spatele blocului.

Link to comment
Share on other sites

la e39, Âştiu cĂŁ e kit retrofit OEM de xenon pt proiectoare, Âşi nu are autoleveling. probabil ĂŽs de intesitate mai slabĂŁ. oricum, nu mi-aÂş pune nici OEM.

 

Eu sunt de parere ca poti sa pui si catarg cu vela pe masina, atat timp cat nu deranjezi sau pui in pericol pe altii. Probabil ca originalul nu deranjeaza, dar repet, pe ceata ca de aia le zice faruri de ceata.

Link to comment
Share on other sites

mie-mi place masina, felicitari propietarului <_<

ps: ii lipsesc xenoanele pe proiectoare si angel eyes ul.

 

Numai taranii isi pun xenoane in proiectoare. Parerea mea. Ar trebui sa fie retinut talonul de tot pentru asa ceva.

 

Iar masina asta nu poate fi numita full cat timp nu are cea mai banala dotare de geamuri electrice spate

 

Am luat masina second din Germania. Cred ca nu a mai avut neamtu bani sa-i puna si nici eu si uite asa si io si neamtu suntem privati de cea mai tare dotare din toate cate exista. Preferam sa am scaune basite in loc de sport in piele si volan din ala ca pe e36 decat de m numa sa am geamuri el pe spate. Eu am luat masina de la proprietar personal si l-am si intrebat de ce nu a pus de-astea pe ea. Si a zis: Pentru ca am copil mic si pentru a avea ceva cu deschidere mecanica pe masina pentru a putea iesi in caz de pericol. M-am gandit si sa stii ca are dreptate. Poate te mai gandesti si tu.

Ps: nu are nici perdelute, nici fumurii, cred ca mai lipsesc cateva, dar poate mai descoperi tu cate ceva si mi le zici asa pe rand nu deodata sa ma deprimi.

N-o lua in serios, ca nu-s asa baiat rau cum ma crezi. Si promit sa-mi pun macar pe o parte geam d-ala electric.

 

Si cele cu lupa permit imprastierea ... nu haotica, bezmetica a luminii daca nu au auto leveling.

 

Totusi nu chiar ca cele fara lupa, dar se pot regla, tine de bunul simt al proprietarului. Oricum, cel mai bun xenon e cel de fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat masina de la proprietar personal si l-am si intrebat de ce nu a pus de-astea pe ea. Si a zis: Pentru ca am copil mic. M-am gandit si sa stii ca are dreptate. Poate te mai gandesti si tu.

Toate BMW-urile cu 4 geamuri electrice au optiune sa blocheze geamurile pe spate <_<

 

In afara de tips-urile de la evacuare masina arata bine.Sunt curios ce performante va avea dupa ce realizati ce vreti cu motorul.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat masina de la proprietar personal si l-am si intrebat de ce nu a pus de-astea pe ea. Si a zis: Pentru ca am copil mic. M-am gandit si sa stii ca are dreptate. Poate te mai gandesti si tu.

Toate BMW-urile cu 4 geamuri electrice au optiune sa blocheze geamurile pe spate <_<

 

Nu asta e problema, in general toate masinile cu 4 au optiunea asta, problema e ca un sistem mecanic pe masina e sfant, nu stii ce se poate intampla, si pana la urma cat folosesti geamurile din spate?

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat masina de la proprietar personal si l-am si intrebat de ce nu a pus de-astea pe ea. Si a zis: Pentru ca am copil mic. M-am gandit si sa stii ca are dreptate. Poate te mai gandesti si tu.

Toate BMW-urile cu 4 geamuri electrice au optiune sa blocheze geamurile pe spate <_<

 

In afara de tips-urile de la evacuare masina arata bine.Sunt curios ce performante va avea dupa ce realizati ce vreti cu motorul.

 

Am mai zis, nu sunt nebun dupa aspectul evacuarii, e ok, nu e superba, dar suna demential. Cea ca la m3 nu suna asa de bine si un Eisenmann chiar e scump rau, dar pe viitor...Apropo, care aveti in planuri asa ceva va recomand Eisenmann, nimic nu suna mai frumos decat cuplul bmw-eisenmann.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.