Jump to content

E30 325i , 89 G U W , Mtech 2


Guwy

Recommended Posts

E de stanga, farul e intreg, l-am dat jos de pe masina din motive estetice. Daca te intereseaza schimbul lasa-mi pe pm nr. de tel.

Numai bine!

Multumesc mult pentru far :) , acum ursul are 2 ochi la fel .

Salut !

 

Cu placere! <_<

Sa vii la intalniri cand o termini, vreau sa o admiram cu totii.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E de stanga, farul e intreg, l-am dat jos de pe masina din motive estetice. Daca te intereseaza schimbul lasa-mi pe pm nr. de tel.

Numai bine!

Multumesc mult pentru far :bashwall: , acum ursul are 2 ochi la fel .

Salut !

 

Cu placere! <_<

Sa vii la intalniri cand o termini, vreau sa o admiram cu totii.

O sa vin :unsure: , intai sa o termin .

 

 

incet incet prinde forma..multa bafta incontinuare si spor la treaba :)

Prinde ... dar mai greu , ca stau pe loc de 1 luna din cauza tinichigiului care este plecat din Bucuresti ... dar asta este , incep in forta :blink: .

P.S Nici acum nu am scos masina de la tinichigiu .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am mai facut cate ceva la ea , dar nu prea mult ca nu am avut timp cu BAC-u asta + caldura asta nebuna ... azi am iesit la 7.30 la masina si de la 12 a inceput caldura aia nebuna de mi-a taiat tot cheful ) =)) .

I-am montat botul ( capota , aripi + prelungirea de la bara fata ( mai trebuie indreptata putin ) , am antifonat contraaripile , aripile ( prin interior <_< ) , pragurile , interioarele la rotile din spate si interiorul masinii .

Trebuie sa fac rost de niste suporti pentru bara fata + spate ( '90 ) si sa Ii arunc si barile .

Asta este , ma misc un pic mai greu acum ... m-am facut cam lenes cat timp a stat masina la tinichigiu ( 3 luni ) ) .

Va salut pe toti si aveti grija de voi si de masinile voastre !

Link to comment
Share on other sites

eh .. alta viata.. ai scapat de rugina...

Pai doar trebuia sa intre si el in rand cu toti ursii curati , fara bubite :bashwall: !

Apropo azi nu i-am montat decat incuietoare de la capota si cablul <_<) =)) ... asa lene ce am , nu am mai vazut :)) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da-i bataie frate ca se termina vara :) . (eu vorbesc care ma cacai de o luna sa schimb niste flanse la amortizor .. ) La partea mecanica cum stai ? motor, transmisie, articulatii ?

de ce ii pui fibra ? parca aveai niste bari M..

Link to comment
Share on other sites

da-i bataie frate ca se termina vara :) . (eu vorbesc care ma cacai de o luna sa schimb niste flanse la amortizor .. ) La partea mecanica cum stai ? motor, transmisie, articulatii ?

de ce ii pui fibra ? parca aveai niste bari M..

Decat pragurile si bandourile dupa aripa spate sunt de fibra , bara fata + eleronul le am originale de plastic ... mai trebuie sa imi cumpar bara spate de Mtech 2 si gata kit-ul :lol: .

Am vrut de la inceput sa pun Mtech 2 dar nu aveam bani ... abea astept sa o colantez negru mat + toate geamurile negre 100% o sa se vada FORTAAAAAAA rau de tot :lol: :) !

Edited by Guwy
Link to comment
Share on other sites

a mea e acum negru mat si geamuri negre (fara kit m tech). uita-te sa-ti faci o idee cam cit de bin e va arata :) bafta

Foarte frumos a iesit masina ta si sa imi spui si mie te rog frumos cati bani te-a costat ... eu am gasit la DCM Design 1000 Lei !

Pun 2 - 3 poze cu farurile finalizate !

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit incepe si masinuta mea sa prinda viata ... , am muncit 3 zile de la 8.00 dimineata pana la ora 22.00 dar o sa iasa FORTAAAAAAAAAAAA !

Am montat toata instalatia elecrica , bordul , aeroterma , mocheta , plafonul , fetele de usi , farurile , nasul , bara fata , stopurile , eleronul etc.

Link to comment
Share on other sites

Bravo.. daca o tii in ritmul asta ai sanse sa mai prinzi niste ture cu ea pe vreme frumoasa.

Mi s-a paurt mie sau materialul scaunelor din fata e diferit de bancheta din spate?

Da intradevar , nu sunt acelasi material ... eu sper sa o tin in ritmul asta :) !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.