Jump to content

CARKIT E90


BoD

Recommended Posts

O persoana apropiata detine un E90 facelift. In cotiera detine mufa de conectare pentru telefon. De unde se poate gasi acel cablu pentru a conecta un telefon nokia la acea mufa. Masina detine si comenzi pentru telefon pe volan. Presupunerea mea este ca acea mufa reprezinta carkitul acelei masini, sper sa nu gresesc. Va multumesc anticipat pentru ajutor.
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa-si cumpere adaptorul pentru telefonul pe care il are(daca exista adaptor pentru telefonul lui).

poti sa te uiti pe ebay sa-ti faci o idee.

majoritatea adaptoarelor(pentru nokia) sunt pentru modelele mai cunoscute, gen 6310i, 6230, 6230i.

am si eu mufa in cotiera dar nu am adaptorul, folosesc bluetooth-ul.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa-si cumpere adaptorul pentru telefonul pe care il are(daca exista adaptor pentru telefonul lui).

poti sa te uiti pe ebay sa-ti faci o idee.

majoritatea adaptoarelor(pentru nokia) sunt pentru modelele mai cunoscute, gen 6310i, 6230, 6230i.

am si eu mufa in cotiera dar nu am adaptorul, folosesc bluetooth-ul.

 

multumesc pentru raspuns. am crezut ca exista un cablu de conectare direct intre mufa din cotiera si telefonul mobil.

Link to comment
Share on other sites

Daca te referi la mufa AUX-IN aia nu cred ca te ajuta numai daca vrei sa asculti muzica din telefonul mobil.Eu am avut un emitator din acela radio care il bagi in bricheta si am primit cu el si un cablu din acela.

se referea la mufa la care se conecteaza suportul de telefon. AUX-IN este o alta mufa, de fapt este o mufa jack pentru intrare audio.

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream strict la mufa din cotiera. Ma gandeam ca telefonul se poate conecta cu un cablu direct la acea mufa, nu ca iti trebuie acel adaptor pe care il conectezi la acea mufa iar telefonul il introduci in adaptor. Ma gandeam ca au evoluat carkiturile ptr masini. Metoda respectiva stiu ca este destul de veche si nu este accesibila oricarui model de telefon. Pacat ca masina este pregatita cu tot sistemul pentru telefon dar depinzi de un anumit tip de telefon si de adaptorul lui. Mi se parea mai logic sa poti conecta direct telefonul la acea mufa. Astfel puteai tine telefonul si in cotiera. Adaptorul acela pus in bord e putin cam inestetic.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.