Jump to content

E46 masinile cu cele mai proaste articulatii?


Recommended Posts

Poti fi mai explicit? Te contrazici.. Intai esti de partea E46 ca apoi sa dai cu tunul ca ..deh'...sh....

Fratica tu chiar nu-ti dai seama ca aici mai mult de 85% din baieti au masini sh achizitionate din pasiune pentru marca asta? masini care functioneaza si arata de sucesc trecatorii involuntar capatanile dupa ele?? Mergi varule si ia-ti mama logan-ului sau Astra visurilor tale si termina cu aberatiile de 2 lei.

Adica sa lasam in penele noastre masinile sh si sa luam noi...sa nu mai troncane nimic din cauza gropilor. Mai tu nu cumva traiesti cu pastile?

Asta e o dizertatie la tema topicului sau doar filozofia ta de sofer paradit de cheltuieli cauzate de datul in gropi.

Sau vorbeste experienta ta de pilot de raliu ?

 

 

Auzi "varule", sunt pe acest forum pentru ca am Bmw si chiar E46. Cu pastile poate traiesti tu. Vad ca te-ai ambalat degeaba si nu ai priceput nimic din ce am vrut sa spun. O sa repet si o sa fiu mai explicit : Mie mi se pare normal ca la o masina second hand sa mai schimbi o busca o bascula, una alta. Am zis ca cei care nu vor sa aiba problema asta foarte repede atunci sa isi cumpere un Bmw nou daca isi permit sau daca nu isi permit si nici nu vor sa cheltuie bani pe articulatii atunci sa isi cumpere un logan sau astra cu banii care isi cumpara un BMW second hand. In conlucize nu cred ca E46 este masina cu cele mai proaste articulatii.

Din raspunsul tau la postul meu am vazut numai jigniri, dar asa suntem noi pe aici tari in gura pe forum. "sofer paradit de cheltuieli cauzate de datul in gropi" asta chiar m-a amuzat teribil, ar trebuii sa faci stand up comedy. Eu iti doresc sa conduci la viata ta cate masini am condus si eu pana acum si apoi mai putem sta de vorba.

Edited by Viorel_2008BMW
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Auzi "varule", sunt pe acest forum pentru ca am Bmw si chiar E46. Cu pastile poate traiesti tu. Vad ca te-ai ambalat degeaba si nu ai priceput nimic din ce am vrut sa spun. O sa repet si o sa fiu mai explicit : Mie mi se pare normal ca la o masina second hand sa mai schimbi o busca o bascula, una alta. Am zis ca cei care nu vor sa aiba problema asta foarte repede atunci sa isi cumpere un Bmw nou daca isi permit sau daca nu isi permit si nici nu vor sa cheltuie bani pe articulatii atunci sa isi cumpere un logan sau astra cu banii care isi cumpara un BMW second hand. In conlucize nu cred ca E46 este masina cu cele mai proaste articulatii.

Din raspunsul tau la postul meu am vazut numai jigniri, dar asa suntem noi pe aici tari in gura pe forum. "sofer paradit de cheltuieli cauzate de datul in gropi" asta chiar m-a amuzat teribil, ar trebuii sa faci stand up comedy. Eu iti doresc sa conduci la viata ta cate masini am condus si eu pana acum si apoi mai putem sta de vorba.

 

Imi cer scuze nepoate daca te-am jignit.

Ce conduci tu si cat, e problema ta si pastreaz-o, dar n-ai dreptate. Laudandu-te cu ce ai condus nu demonsrtrezi nimic...Poate doar un stand-up comedy (dar nu, si vad ca nu cunosti termenul asta)

Eu mi-am cerut scuze pentru replica acida data postului tau, care sincer m-a atacat cumva.

Bafta si sa fi sanatos ca bengos esti deja. Vine Bogdyy curand si puteti sa va contraziceti

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Salut,eu am un e46 320d din 2004, masina am luat o anul trecut la 93 mi km (am dat pe ea 13400e +taxa 340 e),intr-un an de zile am facut cu ea 40mi km, si nu am schimbat la ea decat bucsile de comfort,in rest fara probleme, intradevar pe drum cu denivelari nu este o placere sa mergi cu ea,dar unde dai de asfalt bun nota 1o. Eu am si un mercedes 190d care are mai bine de 800 mi km dar care nu simte nici un damb,canal ,gaura, masina are o suspensie gandita sa amortizeze f bine denivelarile..
Link to comment
Share on other sites

Eu am si un mercedes 190d care are mai bine de 800 mi km dar care nu simte nici un damb,canal ,gaura, masina are o suspensie gandita sa amortizeze f bine denivelarile..

 

 

Sunt masini si Mercedes-uri.Cand ma gandesc ca poate nici km nu sunt reali... :lol:

Sunt masini de masini Mercedes-urile.Am avut un mercedes sport si am fost super multumit de el. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Ce inseamna Mercedes sport ?

 

stiu ca doar Dacia avea un model numit doar "Sport"

 

Am cautat si pe Google si nu am gasit :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Poti fi mai explicit? Te contrazici.. Intai esti de partea E46 ca apoi sa dai cu tunul ca ..deh'...sh....

Fratica tu chiar nu-ti dai seama ca aici mai mult de 85% din baieti au masini sh achizitionate din pasiune pentru marca asta? masini care functioneaza si arata de sucesc trecatorii involuntar capatanile dupa ele?? Mergi varule si ia-ti mama logan-ului sau Astra visurilor tale si termina cu aberatiile de 2 lei.

Adica sa lasam in penele noastre masinile sh si sa luam noi...sa nu mai troncane nimic din cauza gropilor. Mai tu nu cumva traiesti cu pastile?

Asta e o dizertatie la tema topicului sau doar filozofia ta de sofer paradit de cheltuieli cauzate de datul in gropi.

Sau vorbeste experienta ta de pilot de raliu ?

 

 

A dreacu' pasiune ce-i si pe forumul asta!

Link to comment
Share on other sites

Pai de ce ti-ai luat BMW.Adica ai trecut de la Mercedes sport la BMW 2.0d :lol: .

Am trecut din considerente "familiale". Trebuie sa devin familist si sa trec de la o masina sport 2usi la una de 4usi.

Am spus mercedes sport pt ca nu am vrut sa intru in detalii referitoare la model si motorizare.

Am avut un CLK W208 cu motor 200 Kompressor 192cp. :)

Link to comment
Share on other sites

Acum realizez ceva... nu stiu ce inseamna AMG, acronimul asta ! :lol:

AMG or Aufrecht Melcher GroĂaspach is a subsidiary of the Mercedes-Benz

All AMG engines are hand built, using a "one man, one engine" philosophy at the current AMG plant in Affalterbach, Germany

Am dat si eu un "copy-paste" :)

Link to comment
Share on other sites

Dc? ( HAI SA INCERC SI BMW) Pai in caz meu povestea este lunga, eu iubesc MB mai vechi,in fine cand m-am dus dupa masina m-am dus dupa un C220 cdi sau E220 CDi deoarece am 190d de 10 ani, si cum am zis sunt mai mult decat multumit de masina asta,si am zis sa raman tot la MB asa credeam ca este bine si asa credea si tata, dar mi a dat un prieten un 320d sa merg cu el si mi-a placut mult mai mult ca un C klass, plus ca anu' trecut pe un C220 cdi din 2001 -2003 dadeai 14 mi euro, si era motor de 2148(taxa mai mare), asa in schimb cu aceiasi bani am luat o masina 2004 impecabila,cu dotari, si cred ca urmatoarea masina sedan va fi un 330d poate breack...multa sanatate
Link to comment
Share on other sites

Acum realizez ceva... nu stiu ce inseamna AMG, acronimul asta ! :lol:

AMG or Aufrecht Melcher GroĂaspach is a subsidiary of the Mercedes-Benz

All AMG engines are hand built, using a "one man, one engine" philosophy at the current AMG plant in Affalterbach, Germany

Am dat si eu un "copy-paste" :lol:

 

Sa imi arati si mie cum se "made" manual un motor V12 biturbo??? :)

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Acum realizez ceva... nu stiu ce inseamna AMG, acronimul asta ! :lol:

AMG or Aufrecht Melcher GroĂaspach is a subsidiary of the Mercedes-Benz

All AMG engines are hand built, using a "one man, one engine" philosophy at the current AMG plant in Affalterbach, Germany

Am dat si eu un "copy-paste" :lol:

 

Sa imi arati si mie cum se "made" manual un motor V12 biturbo??? :)

 

Nu stiu, dar nu-mi inchipui ca-l face la nicovala si strung sau pe genunchi.Probabil ca tot procesul de fabricatie si asamblarea este urmarit de la inceput pana la sfarsit de un sg om.

Link to comment
Share on other sites

 

All AMG engines are hand built, using a "one man, one engine" philosophy at the current AMG plant in Affalterbach, Germany

 

Sa imi arati si mie cum se "made" manual un motor V12 biturbo??? :)

 

Cristi, este clar:

Un om - Un motor

Probabil ca este o singura persoana dedicata supervizarii/ asamblarii unui singur motor. Un singur responsabil cu tot...

Normal, cred ca pe orizontala colaboreaza cu mai multi ca el, dar pentru procese diferite. Nu cred ca asamblarea unui motor, fie chiar si V12, ar pune probleme unui cetatean competent, care a facut o gramada de scoli pe tema asta si are o practica suficient de indelungata care sa-i permita sa desfasoare job-ul asta.

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.