Jump to content

discul de ambreiaj, placa de presiune si rulment


giorgioand

Recommended Posts

din cate mi-a zis mecanicu kitu ma costa intre 13 si 16 mil in functie de producator si +6 mil manopera. mai exact am sa stiu in momentu in care am sa fac comanda(va trebui sa o fac pana in vara ca sa plec linistit in concediu)

Primele simtome au aparut vara trecuta prin bucuresti... la semafoare interminabile din cand in cand la plecarea de pe loc incepea sa tremure masina de ziceai ca o scutura careva de spate. am fost atunci la acelasi mecanic si mi-a spus ca s-ar putea sa am probleme cu discu de ambreiaj. din toamna pana acuma in primavara nu am mai avut probleme. Cum a dat caldura iar s-a intamplat... numai ca acuma chiar fff des.

Azi dimineata am fost la mecanic si am dat o tura cu el prin oras si a vazut care e problema... mi-a spus ca trebuie sa schimb discu de ambreiaj, placa de presiune si rulmentul de presiune... si in nici un caz sa nu fac vreun drum lung...

 

 

@zyppo scuze.. am uitat de intrebarea asta. am 102.500 km. am luat-o la 72000

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine cumperi kit-ul original placa,disc,rulment si volanta.

Din cate stiu eu,la E60 discul numai are arcuri,iar plecatul cu smucituri este rezultatul arcurilor rupte de la disc,deci acele socuri sunt date de volanta care este cu dubla masa si care are arcuri care preia socurile.

Sa ne tii la curent !

Multa bafta !!! <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
din cate mi-a zis mecanicu kitu ma costa intre 13 si 16 mil in functie de producator si +6 mil manopera. mai exact am sa stiu in momentu in care am sa fac comanda(va trebui sa o fac pana in vara ca sa plec linistit in concediu)

Primele simtome au aparut vara trecuta prin bucuresti... la semafoare interminabile din cand in cand la plecarea de pe loc incepea sa tremure masina de ziceai ca o scutura careva de spate. am fost atunci la acelasi mecanic si mi-a spus ca s-ar putea sa am probleme cu discu de ambreiaj. din toamna pana acuma in primavara nu am mai avut probleme. Cum a dat caldura iar s-a intamplat... numai ca acuma chiar fff des.

Azi dimineata am fost la mecanic si am dat o tura cu el prin oras si a vazut care e problema... mi-a spus ca trebuie sa schimb discu de ambreiaj, placa de presiune si rulmentul de presiune... si in nici un caz sa nu fac vreun drum lung...

 

 

@zyppo scuze.. am uitat de intrebarea asta. am 102.500 km. am luat-o la 72000

problema este la volanta asta este boala lor am un318d e 46 si am avut aceleasi simptome discul nu avea uzura si nici placa eu am dat 900e in germania pe tot ambreajul

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mi se pare foarte ieftin, de aceea te intreb.

 

Stai linistit, mergi cu incredre pe mana lui Dan Groza. Multi au apelat la el, n-am auzit vreun comentariu macar, nu mai zic reclamatie.

 

 

Recomand cu R.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.