Jump to content

Dupa lungi asteptari...


ktL745

Recommended Posts

In sfarsit pot sa spun ca sunt membru bmwclub cu acte in regula.Biletul meu de intrare este un E46 318i din '99 si inmatriculat in 2000,pe care mi l-am dorit de mult si a trebuit sa-l caut ceva vreme din cauza bugetului limitat.

Ca dotari nu are decat clima automata si jante din aliaj pe 17,in rest tot ce vine standard pe un E46(geamuri electrice fata,oglinzi electrice,ABS,DSC si cel mai important placerea de a conduce).

Prin toamna urmeaza sa iau un alt set de jante (sper BBS sau AC Schnitzer)+anvelope noi+suspensie sport.Pana atunci o sa primeasca folie de carbon pe trimuri,cotiera si angeleyes.

Nu e cine stie ce dar pentru inceput e bine si eu sunt foarte multumit de ea.Cu siguranta n-o sa-mi mai iau altceva in afara de bmw...m-am indragostit de prima oara de cand am condus unul acum vreo 2 ani.

Cateva poze:

post-16976-1239389500_thumb.jpg

post-16976-1239389543_thumb.jpg

post-16976-1239389587_thumb.jpg

post-16976-1239389634_thumb.jpg

post-16976-1239389685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cati km are ? <_<

asta nu stiu...in bord arata 135 de mii dar sigur nu sunt reali...nr. de km a fost ultimul principiu dupa care m-am ghidat cand am inceput sa caut masina...m-a interesat doar sa fie in stare tehnica si optica buna..si asa si este.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu zic ca sunt super ok jantele astea, mai bine bagi banii in eventuale revizii sau cine stie ce chestie mai apare de schimbat. (fa o verificare atenta in service)

 

Cat priveste, suspensia sport, eu zic sa te mai gandesti, pe seria 1 am suspensie M si e durere la denivelari. Nu se compara cu suspensia de la M6, care desi e dura, nu zdruncina frate in halul ala... eu vreau sa schimb suspensia de la Seria 1 cu una normala, mai ales ca 90% din timp nevasta-mea cu juniorul umbla cu masina aia...

 

Acum, faci cum crezi.

 

Sa o stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

cati km are ? <_<

asta nu stiu...in bord arata 135 de mii dar sigur nu sunt reali...nr. de km a fost ultimul principiu dupa care m-am ghidat cand am inceput sa caut masina...m-a interesat doar sa fie in stare tehnica si optica buna..si asa si este.

 

pai aici gresesti ... degeaba arata bine daca ea poate fi gata lesinata ... ai bagat-o la un tester ?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
aceeasi parere o am si eu despre suspensia sport, care la mine in combinatie cu , cauciucuri rft e cea mai proasta combinatie!

nu merita la drumurile noastre.

asa, am uitat ca si eu tot RFT am ... e ceva inimaginabil <_<

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca sunt super ok jantele astea, mai bine bagi banii in eventuale revizii sau cine stie ce chestie mai apare de schimbat. (fa o verificare atenta in service)

 

Cat priveste, suspensia sport, eu zic sa te mai gandesti, pe seria 1 am suspensie M si e durere la denivelari. Nu se compara cu suspensia de la M6, care desi e dura, nu zdruncina frate in halul ala... eu vreau sa schimb suspensia de la Seria 1 cu una normala, mai ales ca 90% din timp nevasta-mea cu juniorul umbla cu masina aia...

 

Acum, faci cum crezi.

 

Sa o stapanesti sanatos.

Multumesc frumos! Nici nu se pune problema sa iau jante sau altceva si sa las masina in stare tehnica proasta...reviziile si eventualele piese defecte sunt pe primul plan,restu sunt asa niste nebunii de ale mele pe care o sa le fac cu timpul si pentru a imbunatati aspectul exterior.Si mie imi plac jantele astea insa sunt cam uzate.Am vazut niste modele de BBS-uri si ACS-uri care mi-au luat mintile insa toate la timpul lor.Cat despre suspensie sport o vreau mai mult pentru a cobori masina si micsora distanta dintre roti si aripi deci pentru aspect,stiu cat de rigida e am mers cu un E46 a unui prieten care are deja si nu ma deranjeaza...daca esti atent la denivelari si gropi nu e problema insa la drum intins e de vis.Oricum suspensia de serie la E46 e mult mai rigida ca la alte marci de masini,deci inca putin nu are ce sa strice+ca am doar 22 de ani nu am sotie sau copil nu e problema deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Sigur, tu stii mai bine ce vrei, eu doar te-am avertizat/sfatuit amical :)

 

Succes si sa ai parte de ea <_<

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

cati km are ? <_<

asta nu stiu...in bord arata 135 de mii dar sigur nu sunt reali...nr. de km a fost ultimul principiu dupa care m-am ghidat cand am inceput sa caut masina...m-a interesat doar sa fie in stare tehnica si optica buna..si asa si este.

 

pai aici gresesti ... degeaba arata bine daca ea poate fi gata lesinata ... ai bagat-o la un tester ?

Nu stiu mie mi se pare in regula...trage bine,merge in parametrii normali.Am testat-o inainte sa o cumpar din constanta,m-a dus un prieten de acolo la un mecanic care se ocupa doar cu bmw-uri si a zis ca pot sa o cumpar linistit e buna masina.Deocamdata e bine+ca am schimbat uleiul,filtre(aer,benzina,ulei) si placute pe fata.Pana acum nici o problema.

Edited by ktL745
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
poate unii vor numai sa bage strambe.dar e a ta.doar tu ai platit-o.

 

nu cred ca vrea cineva sa bage strambe, doar sa ajute cu sfaturi care in anumite cazuri sunt bine venite.

 

O sa tinem minte sa evitam asemenea sfaturi in ceea ce te priveste.

Link to comment
Share on other sites

@ktL745 acum depinde si unde faci majoritatea km.oras sau autostrada.

Nu stiu unde au fost facuti km.Masina e in tara din 2007,a fost adusa din Germania,iar cel de la care am cumparat-o a facut majoritatea km-lor in oras

 

 

poate unii vor numai sa bage strambe.dar e a ta.doar tu ai platit-o.

 

nu cred ca vrea cineva sa bage strambe, doar sa ajute cu sfaturi care in anumite cazuri sunt bine venite.

 

O sa tinem minte sa evitam asemenea sfaturi in ceea ce te priveste.

orice sfat e binevenit,mai ales de la cineva care e patit <_<)

Link to comment
Share on other sites

nu vreu sa hulesc pe nimeni dar mi s-au parut mici rautati avand in vedere ca omul nu s-a plans si e proaspat propietar bmw. eu zic sa il incurajam

Stai linistit nu m-a deranjat si descurajat nimeni...chiar le multumesc tuturor pentru sfaturi si avertizari.Si eu sunt mai suspicios de felul meu si e bine sa pui raul inainte ca sa eviti eventualele batai de cap.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.