Jump to content

10 aprilie 2009, Ploiesti


CC23298

Recommended Posts

Amice, tu ai inceput cu comentarii de genul "Impresionant", sa-mi expici cum mergeau celelalte masini in trafic...nu ma cunosti si nu stii ce-mi poate pielea, poate te fac una cu astfaltul sau poate ma sperii de tine si fug la mama acasa...eu vorbeam foarte serios, tu ai inceput cu mistouri de canal...ai chef de tiganeala, cauta alt topic si gata, da-mi ignore...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da ce faceti fratii mei..... e primul accident BMW vs. alta marca?

e un forum nu ring de box aici, ne adunam aici pt lucruri care ne unesc, ne leaga, prin care ne asemanam, nu pentru discordii de genu asta! Polemicile astea nu duc decat la jigniri care chiar nu ajuta deloc..... eu personal sunt de parere ca replicile astea ironizante sunt putin deplasate! Daca nu sunteti in asentiment cu omu' si vi se pare deplasata afirmatia lui, din motive de bun simt nu va postati parerea in public intr-un mod chiar jignitor...

Link to comment
Share on other sites

bai sa mor si io fac slalom din asta si am un cazan de compact sa inteleg ca daca lovesc prietenul vreunuia de pe forum ma aleg cu dosar penal????

pana una alta din ce inteleg tanti din Logan a fost surprinsa de aparitia bolidului asa ca pana se termina ancheta la revedere si un praz verde

PS:bulanu meu ca am CASCO

Link to comment
Share on other sites

Pai pana la urma din ce a zis nony la volan era un nene si erau 3 in masina nu 2, dar ce sa ii faci asta e viata, daca ala cu bmw-ul a facut slalom si nu a patiti nimic e hot ne prins si a iesit sifonat un amarat cu logan care a fost mai neatent(ghinionist)
Link to comment
Share on other sites

bai sa mor si io fac slalom din asta si am un cazan de compact sa inteleg ca daca lovesc prietenul vreunuia de pe forum ma aleg cu dosar penal????
Corect <_< Si eu fac slalom, de-asta m-am legat un pic de Nony cu "grija" lui cu dosarul penal. Dar acum depinde de la caz la caz, doar aia care au fost de fata pot spune exact ce s-a intamplat, ca sunt slalom-uri si slalom-uri. Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Ce mediatizat ma simt .. Va multumesc pentru grija ... Haideti sa clarificam situatia ... Nony eu nu te stiu ... dar daca ma stiai taceai din gura de la inceput ... Intr-o curte in care sunt 3 BMW-uri ... cel mai vechi din 2004 .. crede-ma ca se mai gaseste si un marunt pt casco ...

Apoi .. nu vad relevanta discutiei legate de casco din moment ce masina mea va fi reparata folosind RCA-ul Loganului (prin casco meu totusi) ...

In alta ordine de idei .. daca tu , nefiind acolo , stii mai bine decat cei 5 (cinci) martori care au dat declaratii si mai bine decat politistii care au facut masuratorile si dinamica accidentului .... ce pot sa spun ? esti mult prea tare ....

Ar trebui sa apari la OTV cu cazul acesta si sa iti exprimi parerea .

Faptul ca stiti persoanele din logan nu inseamna ca soferul nu a gresit .

Ca idee eu nu am fost nici o secunda pe banda 1 .. nici pe a2 ... am plecat de la semafor de la MC pe banda a3 si acolo am ramas ..

Soferul din spatele loganului a declarat exact asa : loganul a trecut de pe banda1 pe banda a2 si apoi brusc pe banda a3...

Intr-adevar ... BMW - tanar de 24 de ani ..... Logan - domn de 40-50 cat o avea .. E mai probabil sa fie vina tanarului teribilist .... :)) ... da .. dar nu mereu <_<

Vizavi de dosarul penal ... astept sa o vad si pe asta ...

Va multumesc pt ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris eu aici ..

 

P.S. - Va dau un exercitiu de logica : 2 masini .... una neagra are vopsea argintie pe aripa dreapta fatza si una argintie are vopsea neagra pe usa stanga fatza plus usa stanga spate .... cam cum erau masinile asezate in momentul impactului ? :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul pentru toti cei care au postat pe topicu asta. afirmatia "o sa am eu grija eu sa se aleaga cu dosar penal " e gratuita si fara sustinere. intotdeauna persoana care nu se asigura corespunzator este vinovata chiar daca moral vina ar apartine celuilat implicat in accident. fiecare dintre soferii existenti in tara asta a mers cel putin o data mai cu viteza bazandu-se pe faptul ca ceilalti soferi se vor asigura. eu de exemplul de multe ori am intalnit situatii in care cel din fata mea a schimbat banda si mi-a taiat calea fara sa se asigure, fortandu-ma sa pun frana la maxim , asta cu toate ca viteza cu care circulam eu nu era mai mare de 50-60 km/h . asta e realitatea si dovezile ridicate de echipa de criminalisti vor arata acest lucru. daca tu sustii foarte serios faptul ca "o sa am eu grija eu sa se aleaga cu dosar penal " , inseamna ca tu te consideri deasupre legii si ca tu poti face ce vrei tu doar pentru ca vrei tu. si oricum daca ii faci tu la baiatul ala (vinovat sau nevinovat ) dosar penal !! ce obtii? de ex un prieten de al meu a fost implicat anul trtecut intr-un accident cu 2 morti si 1 ranit grav ( o sa pun si link-ul mai incolo) si are pedeapsa 1 an cu suspendare. asa ca care-i faza doar asa sa ne incordam?
Link to comment
Share on other sites

Nony, fara suparare, dar ai facut niste afirmatii gratuite! Te-a cam luat gura pe dinainte mai ales cu: "am grija personal sa se aleaga cu dosar penal". E de inteles ca iei apararea celor din Logan daca ti-or fi rude sau prieteni de familie, insa in situatia de fata principalul vinovat este soferul Loganului indiferent de viteza BMW-ului. E clar ca este vinovat in conditiile in care Loganul a fost cel care a schimbat banda pe cea pe care venea BMW-ul. Probabil ca si BMW-ul avea viteza mai mare decat cea admisa, insa in ce au declarat cei din Logan sunt numai contradictii: "era f.aglomerat, in schimb BMW-ul facea slalomuri printre masini si avea f.mare viteza" :) In plus se pare ca cel care facea slalomuri era Loganul ca el schimba dupa o banda pe alta... <_<
Link to comment
Share on other sites

“Am fost singura victima din accident, am stat 10 minute blocata pe plafonul Loganului pana a venit descarcerarea. Conducatorul Loganului era tatal meu, nu eu. Circulam cu aproximativ 60 km/ora si tatal meu a schimbat banda ASIGURANDU-SE, insa BMW-ul facea slalom printre masinile din spate cu o viteza ametitoare. Asa ca a fost inutil faptul ca tatal meu s-a asigurat, a vazut BMW-ul doar in momentul in care ne-a busit cu o forta incredibila. In timp ce eram urcata pe targa, oamenii vorbeau ca acel BMW mergea cu 150Km/ora, insa intre timp toata situatia s-a schimbat, dupa niste telefoane date de soferul din BMW. Procesul verbal s-a incheiat dupa o declaratie data prin telefon de un martor mincinos.” ( text preluat )

 

 

 

1. Din ce declara tanti asta, ea ocupa un loc pe bancheta din spate, cu fata indreptata spre spatele masinii. Altfel nu avea cum sa observe "slalomul cu viteza ametitoare". Hilar!

2. Nici in conditii de trafic liber nu este posibil pentru un seria 5 (E60) sa atinga viteza de 150km/h intre McDonald's (plecare de la semafor) si Cablul Romanesc (locul impactului); cei ce cunosc zona imi dau usor dreptate.

3. De unde poate stii un ocupant al locului din spate daca soferul s-a asigurat sau nu la depasirea benzii? Mai ales cand era preocupata cu observarea "slalomului ametitor" efectuat cu 150hm/h de catre BMW...

4. Din declaratie reiese ca imediat dupa accident, timp de 10 minute, a stat pe plafonul masinii rasturnate. Probabil in acest timp a observat ca soferul BMW-ului dadea "niste telefoane"; dupa cele 10 minute si operatia de descarcerare a fost imediat transportata la spital.

 

In concluzie, declaratia data de Valentina D. , pentru mine, denota doar frustrare. Frustrare si minciuna!

 

 

 

PS Nony, a cunoaste pe cineva, nu presupune a garanta in absolut orice situatie pentru persoana respectiva.

Link to comment
Share on other sites

60 este o viteza mai mare decat cea admisa .... (50km/h)

 

pĂŁi dacĂŁ tu ai intrat ĂŽn ei (care aveau 60km/h), ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ tu ai avut vitezĂŁ mai mare ca ei, adicĂŁ Âşi mai mult peste limita legalĂŁ (50km/h) :)

 

chiar nu ºtiu cine e de vinã, ºi nu mã intereseazã, probabil adevãrul e undeva la mijloc, ca În multe astfel de Întâmplãri... <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
cu declaratia asta valentina a vrut sa fie sigura ca e vina tatalui ei ...

60 este o viteza mai mare decat cea admisa .... (50km/h)

 

da mha, te-au lucrat astia cu Loganu...ce tot te scuzi atat ? nu-i clar ?

 

hai las-o dreq...

Link to comment
Share on other sites

Egal , bine ca nu a murit nimeni , alta tabla indoita <_< .Cat despre faptu` ca facea slalom , oricine mai face asta la un moment dat , ne saturam de multe ori de stat in coloane si de trafic aglomerat.Cat despre a da cu pietre egal in ce mod sau afirmatii mai mult sau mai putin fondate consider ca ar trebui sa lipseasca.Hotararea nu o ia nimeni de aici.Asta e de competenta celor care se ocupa legal de asta asa ca nu vad ce atatea polemici !
Link to comment
Share on other sites

60 este o viteza mai mare decat cea admisa .... (50km/h)

 

pĂŁi dacĂŁ tu ai intrat ĂŽn ei (care aveau 60km/h), ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ tu ai avut vitezĂŁ mai mare ca ei, adicĂŁ Âşi mai mult peste limita legalĂŁ (50km/h) :bashwall:

 

chiar nu ºtiu cine e de vinã, ºi nu mã intereseazã, probabil adevãrul e undeva la mijloc, ca În multe astfel de Întâmplãri... :)

 

 

interesant ce spui tu aici .. dar cine a spus ca am intrat in ei ? eu fiind pe banda a3a si el trecand de pe 2 pe 3 ... exact cu usa soferului in aripa mea dreapta fata .... nu se poate spune ca am intrat eu in ei ci invers .... eu am acrosat loganul care a derapat intr-o parte datorita traiectoriilor diferite ale masinilor ..

de restul s-a ocupat bordura care a facut-o sa se dea peste si stalpul care era acolo si in care m-am oprit si eu .... ca daca nu era acolo eu plecam pe roti cu aripa infundata <_<

Link to comment
Share on other sites

nu mai bine lasati autoritatile sa isi faca treaba ?

 

oricum, asa cum a despicat si CC23298 firul in 4, dar si cu argumentele lui supersev, se pare ca se confirma intr-o oarecare masura varianta lui (sustinuta si de modul in care se prezinta urmele tamponarii pe cele 2 masini)...

 

insa, totusi, nu cred ca e treaba noastra sa ne umflam in pijamale ca facem dreptate, atata timp cat sunt altii platiti sa o faca...

 

nu de alta, dar am vazut cu totii cum e sa iti faci singur dreptate "a-la-BKL" ...

 

recomand un ton mai putin agresiv si mai putine amenintari, mai ales pentru ca faptul e consumat si nu mai vrem alte "victime" si pe forum... in special pt @nony!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Oamenii cu Loganul sunt cunostinte de-ale mele...tatal la volan, mama in dreapta, fata in spate...ala cu BMWul facea slalom, a venit de pe banda 1 pe 3 fara semnal iar in acelasi timp Loganul a trecut de pe banda 3 pe banda 2...rezultatul, Loganul dat de 2 ori peste cap, amica mea care statea in spate e in spital, lovita la umar si coloana...prea multi inconstienti cu BMWuri...dar de asta am grija personal sa se aleaga cu dosar penal...

 

Prietene la faza cu dosarul penal exagerezi, adica vrei sa spui ca daca unul sau mai multi

"soferi de duminica" conduc ca "curu" si n-au nici o treaba cu sofatul ... ca sa nu mai zic ca au masini de 2 lei(carutze) si nici nu se asigura cand schimba directia de mers trebuie sa fii tu atent care circuli regulanentar la toti "prostii" !!! Masoara-ti cuvintele. Asa ca las-o moale....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.