Jump to content

Vreau sa vopsesc barile fata si spate.


Recommended Posts

M-am hotarat sa vopsesc barile fata si spate in culoarea masinii.

Intrebari:

 

- unde pot gasi culoare identica cu cea a masinii?

- se poate face la comanda? Daca da unde?

- cunoasteti un service bun care sa vopseasca profesionist?

- TREBUIE SA MAI CUMPAR ALTA SUBSTANTA PENTRU TRATAREA PLASTICULUI?

 

imi cer scuze dar sunt profan in materie de vopsitorie pe plastic.

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa vopsesc barile fata si spate in culoarea masinii.

Intrebari:

 

- unde pot gasi culoare identica cu cea a masinii?

- se poate face la comanda? Daca da unde?

- cunoasteti un service bun care sa vopseasca profesionist?

- TREBUIE SA MAI CUMPAR ALTA SUBSTANTA PENTRU TRATAREA PLASTICULUI?

 

imi cer scuze dar sunt profan in materie de vopsitorie pe plastic.

la orice vopsitorie le poti vopsi <_< nu iti mai bate capul cu ce trebuie sa mai cumperi daca oricum le faci la vopsitor

ei stiu ce trebuie

vopseaua are cod (care il gasesti pe tablita )

Link to comment
Share on other sites

In mod normal iti trebuie un grund de plastic, care sa mareasca aderenta intre vopsea si plastic. Eu am folosit Plastofix. Se smirgheluieste suprafata usor, se da cu grundul asta de plastic, apoi se mai ia la un smirghel de apa fin si dupa aia se vopseste ca orice suprafata. Eu am luat plastofix varsat vreo 100gr si l-au imbuteliat aia intr-un tub spray, pentru un bord zgariat. Poti sa si chituiesti peste el. Spor!
Link to comment
Share on other sites

Cred ca o vopsitorie ca lumea gasesc, asta inseamna ca au ei toate materialele de tratare a plasticului.

Dar cum fac 2 l de vopsea la culaoare asta e intrebarea.

Stiu ca exista undeva pe Valea Cascadelor o firma care-ti lua proba de culoare si-ti facea cat ai nevoie dar nu o mai gasesc acum.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

2 litri cred ca este enorm pt 2 spoilere. cateva sute de grame cred ca sunt suficiente.

 

plus ca iti mai trebuie si lacul.

 

uite, mai jos o vopsitorie, unde iti prepara ei vopseaua la culoare, lacul, fuller si pregatire pt vopsit etc... si lucreaza super ok.

 

Am facut la ei e34, vopsit aproape juma de masina si fostul Ford al sotiei, vopsitoria este foarte buna:

 

Adresa: Str. Timisului, Nr. 37

 

BUCURESTI

 

Sector 1

 

Telefon: +4 021/3155333

 

Suna si intereseaza-te, lucreaza si azi.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

era 3 de bucata acum 1 an, dar iti zic, iese smecher rau, plus ca nu stiu cum fac dar nu se vede diferenta de vopsea (noua fata de aia veche).

 

Vezi si tu poate negociezi, daca nu vrei factura etc etc...

Link to comment
Share on other sites

pai da, au masina de mixat acolo si-ti face exact nuanta care o ai acum pe masina, nu cum arata ea de noua.

Cred ca imi fac luna asta o bara , luna viitoare cealalta.

 

 

Iti dai seama cum o sa arate cu o bara vopsita si una neagra mat!

Poate apar pe la taranisme! <_<

Edited by Staticxxx
Link to comment
Share on other sites

2 litri cred ca este enorm pt 2 spoilere. cateva sute de grame cred ca sunt suficiente.

 

plus ca iti mai trebuie si lacul.

 

uite, mai jos o vopsitorie, unde iti prepara ei vopseaua la culoare, lacul, fuller si pregatire pt vopsit etc... si lucreaza super ok.

 

Am facut la ei e34, vopsit aproape juma de masina si fostul Ford al sotiei, vopsitoria este foarte buna:

 

Adresa: Str. Timisului, Nr. 37

 

BUCURESTI

 

Sector 1

 

Telefon: +4 021/3155333

 

Suna si intereseaza-te, lucreaza si azi.

hmmm ia ca le bag si eu maine un telefon am de vopsit cate una alta la cazan si imi convine ca e foarte aproape de mine .

Link to comment
Share on other sites

pai fransiza 100 euro+ ca s-ar putea ca baietii sa nu vrea sa dea toate avariile intr-o constatare,asa ca prevad cam 200 euro suportati de mine <_< macar sa iasa saracia la culoare tare imi e ca o sa o faca dalmatian.In principiu ar trebui o aripa spate spoilerul spate si hayonul ar mai fi si capota fata si spoilerul fata dar alea nu sunt asa sigur ca as vrea sa le fac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.