Jump to content

E30(Ursuletz) V10 Bi-Turbo(Motor de M5)


alex_e36

Recommended Posts

Ce ziceti de tipu asta ... o zis ca el vrea motorul de m5 de 505 CP , sa-l aibe pe un ursuletz .. si ce-o facut? si-o comandat un motor v10 m5 nou noutz , o venit in cutie din BAVARIA <_< , apoi o mai comandat o cutie , un diferential cu tot cu punte spate si o inceput sa-si modifice caroseria de urs sa poata tina bestia aia :)

Si ca sa fie inbatabila masina , o zis ca ii pune si doua turbouri :bashwall: ca sa fie sigur ca nimeni nu-i sta in cale :unsure:

Asta cred ca va dezvolta 800 cp cu ochii inchisi :blink: , si avand in vedere ca masina nu va fi mai grea de 1500 kg , va imaginati ce raport Cp-Kg va avea :blink:

 

aici e linkul E30 V10 Bi-Turbo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cel mai frumos link.......oare cati bani a bagat in ea?

 

merge linkul ? <_< buun ... pai asta as vrea sa stiu si eu ... in orice caz un m5 te usureaza de vreo 80.000 , un motor+cutie+diferential , cred ca te scapa de 30.000 :) , eu zic ca baiatu ajunge undeva in jur la 50.000 , dar , DAAAAR , Nimeni ... NIMENI !!! nu ii va sta in cale :bashwall: avand in vedere ca are cutie ce poate sa-l duca la 300km/h , chiar si peste ! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

<_< sunt convins ca daca omul ala si-ar prezenta masina pe acest forum s-ar gasi unii care sa spuna....."frate cu banii astia imi luam nu stiu ce"......

:) adevarat ! doar ca dupa aia el ar zice , hai sa vedem carei mai rapid :bashwall: ... si orice ar zice celalat ar fi inutil ... ca nui place viteza,ca-i place confortu, ca a lui e mai fiabila ... credema ca nar conta... pt ca in momentul cand ii vede toba ursuletzului v10 ... pe loc ar plange :unsure:

Edited by alex_e36
Link to comment
Share on other sites

Super tare!Asta da pasiune, dar sunt foarte putini cei care isi permit sa faca asa ceva.Probabil ca a bagat 50.000 euro in ea.Bravo lui!!O singura remarca am: eu as fi facut toate astea pe un E36.

 

mda ... asa zic si eu... dar e36 e mai greu... si el cauta ceva super usor ...

Link to comment
Share on other sites

<_< am ramas, sunt, si voi ramane perplex! :) ce minunatie de masina va iesi! din moment ce vrea sa faca el chestia asta..nu cred ca are probleme cu banii :bashwall:. abia astept sa o vad dupa ce o termina!

 

 

dar cand ma gandesc cat de multa treaba are...

Edited by Alecsandrel
Link to comment
Share on other sites

cred ca e30-ul are un farmec aparte, care nu poate fi egalat de e36. probabil s-a tinut cont si de greutatea masinii si mai multi factori.

 

oricum M3 e30 e deja o legenda!

 

 

 

 

Eu nu sunt de acord.Eu cred ca e 36 a fost la vremea lui cel mai reusit 3 ar.Uita-te cat a evoluat forma de la ursuletz la el si uita-te si dupa e 36 sa vezi ca si E46 a pastrat aceleasi linii.Pana si actualul e 90,exceptand rotunjirile de la faruri stopuri si colturi, pastreaza cam aceeasi silueta.Ca sa nu mai zic ca a fost primul BMW cu geam peste faruri.Recunosc ca eu apreciez masinile moderne ,nu sunt nostalgic si nu-mi plac masinile vechi, poate de asta gandesc asa....

Link to comment
Share on other sites

dute tu ?! ... nu ai vrea unul cu motorul pe carel baga tipu asta in el ? <_<

 

 

tre sa te gandesti ca e o masina super modificata...si trebuie sa poti si sa o intretii...ca nu merge sa iei piese asa oricum...si un mecanic destept nu prea gasesti in Ro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.