Jump to content

Ceva intrebari despre E90 !


Moghy

Recommended Posts

Buna ziua . Am de azi un E 90 acasa din 2005 . Cu navigatie mare si cu intrare cd si cu intrare dvd . Din pacate nu am primit DVD cu navigatie . Stie cineva cum as putea sa fac rost de un DVD navigatie . am vazut ca a aparut ceva si vand "baietii"pe okazii .. as vrea sa stiu daca nu pot lua si eu softul de undeva si sa-l pun pe DVD si sa mearga .

 

A doua intreare : Cum fac sa citeasca si mp3-uri ??

 

A treia : Cum fac sa citeasca DVD-uri facute de mine ?? Am inteles ca citeste doar originale .

 

Sper sa nu fie foarte stupide intrebarile mele ... daca sunt ma scuza-ti ...

Link to comment
Share on other sites

Salut si bine ai venit in club <_<

si felicitari pentru masina, s-o stapanesti sanatos! sa ne-o prezinti si noua la sectiunea Masina mea

DVD cu navigatie poti sa iei si de pe torrent, cum ar fi bmw 2008-2 SE western & eastern europe professional (idrive) sau bmw 2008-2 SE western & eastern europe professional (idrive).

merg DVD-urile facute de tine, pentru navi mai toti recomanda un DVD-R Verbatim.

vezi ca imaginile au peste 5.5GB si trebuie sa scoti din ele toate limbile si sa lasi doar engleza (sau ce limba te intereseaza). daca nu le scoti trebuie sa arzi imaginea pe un DVD Dual-Layer dar nu se renteaza.

si inca un aspect, sa scrii DVD-ul cu cea mai mica viteza.

poti urmari si topicul NAVIGATIE PROFESIONALA SI BUSSINES PENTRU MODELELE ACTUALE, se discuta pe aceeasi problema.

Link to comment
Share on other sites

salut!

 

sa-l stapanesti cu placere si fara incidente de nici un fel! ce motor ai pe el?ce model?

 

Harti originale BMW pentru Romania nu sunt, iar cele care sunt puse la vanzare pe okazii nu stiu cat sunt de bune dar si-a cumparat un amic de al meu si nu erau de cea mai buna calitate, unele strazi erau trecute gresit, aveau alt nume, diferite chestii pe acolo.Ai putea sa te duci la un service BMW si sa vezi care e pretul la harta europei de vest, daca ai de gand sa te duci in strainatate sau ceva de genu, daca nu..lasa-o ca merge si fara harta! <_<

 

In privinta MP3-ului. Ai incercat sa vezi poate nu e nevoie de nici o setare..si ti-l citeste.

 

Si in ceea ce priveste sa citeasca dvd-urile facute de tine...aici nu ma bag, ca nu prea am idee.incearca sa vezi daca un cd sau dvd original il citeste si daca il citeste e clara treaba

 

Succes in continuare!

Link to comment
Share on other sites

ma scuza-ti ca am postat de 2 ori dar mia dat eroare prima data... si am mai incercat ... <_<( so sorry...

 

- POT SA FAC SI DVD-URI CU VIDEOCLIPURI ?? Si sa ma uit ?

 

Salut si bine ai venit in club :)

si felicitari pentru masina, s-o stapanesti sanatos! sa ne-o prezinti si noua la sectiunea Masina mea

DVD cu navigatie poti sa iei si de pe torrent, cum ar fi bmw 2008-2 SE western & eastern europe professional (idrive) sau bmw 2008-2 SE western & eastern europe professional (idrive).

merg DVD-urile facute de tine, pentru navi mai toti recomanda un DVD-R Verbatim.

vezi ca imaginile au peste 5.5GB si trebuie sa scoti din ele toate limbile si sa lasi doar engleza (sau ce limba te intereseaza). daca nu le scoti trebuie sa arzi imaginea pe un DVD Dual-Layer dar nu se renteaza.

si inca un aspect, sa scrii DVD-ul cu cea mai mica viteza.

poti urmari si topicul NAVIGATIE PROFESIONALA SI BUSSINES PENTRU MODELELE ACTUALE, se discuta pe aceeasi problema.

 

 

Multumesc frumos dar sunt de ceva timp am avut un e46 pana astazi

Link to comment
Share on other sites

Poti Âşi cu videoclipuri dar cei de la BMW au introdus un filtru pentru muzica lautareasca si manele, deci nu poti viziona genul asta, doar alte genuri muzicale.

 

nu sunt manelist <_< si nici nu sunt rrom... sorry .. :) ce formaturi trebuie sa pun pe dvd ??

 

NU ARE NIMENI UN ID SA IMI EXPLICE ? Va rog ?

Link to comment
Share on other sites

Poti Âşi cu videoclipuri dar cei de la BMW au introdus un filtru pentru muzica lautareasca si manele, deci nu poti viziona genul asta, doar alte genuri muzicale.
Pai poti pune clasice, le accepta, nu ai voie cu muzica minimal sa nu-ti dea sisteme la volan, in rest e ok tot, jazz, folk, etc etc

 

 

nu sunt manelist <_< si nici nu sunt rrom... sorry .. :) ce formaturi trebuie sa pun pe dvd ??

 

NU ARE NIMENI UN ID SA IMI EXPLICE ? Va rog ?

ce id? de mess? vezi ca ce zice Dan98 e vrajeala, ori merg ori nu merg. nu e niciun filtru de la BMW pt genurile de muzica :bashwall:

din cate stiu eu, nu merg videoclipuri, dar poate ma insel. stiu ca erau discutii despre montarea unui modul pentru a putea fi vizionate filme si videoclipuri. mai multe detalii la TV + Rear camera + GPS (IGO 8) pt modelel cu iDrive, atat Business cat si Professional.

mai asteapta si parerea celorlalti, nu poti afla in 15 min chiar tot ce te intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat eu sa pun DVD cu film/videoclip si nu merge. Cred ca daca nu ai optiunea TV nu pot sa le play-ezi si probabil nici daca o ai nu merg; trebuie sa aiba soft-ul niste codec-uri pentru asa ceva.

Am incercat si melodii *.dts adica in format 5.1 si nu merg, desi am sistem Hi-Fi Professional (Logic 7) cu 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.