Jump to content

accident Bucuresti - str.Avrig


predoi

Recommended Posts

Tocmai ce-am vazut pe Realitatea...

N-am putut sa-mi dau seama ce BMW era, E90 sau E60, nu au dat imagini decit din fata, si nu mai era de recunoscut.

Cica s-ar fi intimplat azi-dimineata pe la 06.30, a lovit ( in mare viteza ) alte 8 masini ( parcate ), dupa care soferul a parasit locul accidentului, si pina la ora asta nu s-a prezentat la Politie.

Link to comment
Share on other sites

Militianul roman, tot militian ramane. Dupa ce ca le-a nenorocit dobitocul ala masinile, nu au casco, le mai da si el amenda. Pai daca oamenii locuiesc acolo, unde, Doamne iarta-ma, sa parcheze ? Sa inlature semnul ala si sa lase oamenii sa parcheze !
Link to comment
Share on other sites

pana sa se intample ceva, situatia a fost tolerata... dar cand deja lucrurile iau o intorsatura mai urata, legea este aplicata tuturor...

 

in fond, exista si o culpa a celor care si-au lasat masinile parcate acolo...

 

eu cunosc destul de bine strada Avrig, si chiar daca pare greu de crezut, se pot gasi locuri de parcare... trebuie sa accepti doar ca poati parca masina si in alta parte, nu doar in fata blocului, la scara...

 

in plus, ce treaba are politia cu semnele de circulatie ? <_>

Link to comment
Share on other sites

Boul ala care a tras de volan sa il sperie pe ala cu gloful ar trebui prins si acuzat de omor si sa stea dupa grati, bai da ce oameni. Si comentarile astora de la antena sunt tari, bolid =golf Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate @XXL, dar ce rost are sa le mai dea si amenda. S-au invatat ei minte sa nu mai parcheze in locuri interzise. Amenda militienilor e un fel de lectie la lectie !

 

Nu am inteles totusi, manevra celui cu Golful, ca am inteles ca boul care la provocat se dusese destul de mult in fata ?

Link to comment
Share on other sites

N-am inteles nici eu, dar e clar ca unul din ei era pe banda 2 desi banda 1 era libera. Ala e cel care a provocat accidentul. Chiar daca nu se intampla nimic, furia la volan e provocata de cele mai multe ori de asa un dobitoc acum, peste 5 minute de altul si uite asa unii isi pierd firea... Nimeni la noi nu sta sa analizeze asa fineturi...
Link to comment
Share on other sites

pana sa se intample ceva, situatia a fost tolerata... dar cand deja lucrurile iau o intorsatura mai urata, legea este aplicata tuturor...

 

in fond, exista si o culpa a celor care si-au lasat masinile parcate acolo...

 

eu cunosc destul de bine strada Avrig, si chiar daca pare greu de crezut, se pot gasi locuri de parcare... trebuie sa accepti doar ca poati parca masina si in alta parte, nu doar in fata blocului, la scara...

 

in plus, ce treaba are politia cu semnele de circulatie ? <_<

stau in apropiere de stada Avrig si iti garantez ca dupa ora 20 nu gasesti loc de parcare :)

Link to comment
Share on other sites

1. Stau in Iancului si e omor cu locurile de parcare

2. Tata plimba azi catelul pe la ora 7 dimineata: Bmw'ul a venit dinspre piata muncii cu o viteza destul de mare (peste 120km/h), se pare ca a trecut pe rosu, iar in intersectia din piata iancului sinele de tramvai sunt foarte inalte si daca le iei cu viteza te arunca putin in aer, la o viteza peste suta nu cred ca mai poti stapani masina.

 

Pozele sunt facute la 5 min dupa accident. (inainte sa apara si protv'ul <_< )

 

PS. nu avea nimeni radar pt a determina viteza exacta

post-4533-1240760545_thumb.jpg

post-4533-1240760551_thumb.jpg

post-4533-1240760557_thumb.jpg

post-4533-1240760563_thumb.jpg

post-4533-1240760576_thumb.jpg

post-4533-1240760586_thumb.jpg

post-4533-1240760596_thumb.jpg

post-4533-1240760608_thumb.jpg

post-4533-1240760622_thumb.jpg

post-4533-1240760627_thumb.jpg

post-4533-1240760636_thumb.jpg

post-4533-1240760641_thumb.jpg

Edited by PhantomRo
Link to comment
Share on other sites

din astea o sa mai vedem mult si bine deacum incolo: Hit and run....daca nu se schimba legea....sunt varza...ala scuza o are clar ca buna ziua, a fugit de frica sa nu fie linsat...bla bla bla...la amaratii aia ii mai amendeaza si politia nui destul ca au paguba....numai la noi vezi asa ceva... bine ca nu a ranit pe nimeni... putea sa omoare pe cineva....fiarele dale dracu..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.