Jump to content

Manuale Seria 3


mihnea

Recommended Posts

16:9 e navigatia mica, parca, nu ? <_<

nu, e mare! tu ce bmw ai? :)

OnBoard Monitor e buna, in principiu ar trebui sa se refere la ce am eu, adica asta:

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/p/k/207.png

iti las un email pe pm? ce marime are?

ms

Edited by VeNoMouS
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am gasit manual pentru e46 320D fara facelift!!!! E numai ala pentru facelift!

primul atasament e pt tine...

 

se gaseste ceva pt E90 318? ms

da-mi o adresa de mail si iti trimit eu manualul...

 

Se poate va rog un manual ptr E46 316ti, 02/2002. Linkurile de pe prima pagina nu func. Am incercat sa down 316i e46. Multumesc anticipat.

al doilea atasament e pt tine.

 

succesuri tuturor !

si pentru E46 2002 facelift diesel 320d se poate un pdf micut????pls <_<

Link to comment
Share on other sites

16:9 e navigatia mica, parca, nu ? <_>

nu, e mare! tu ce bmw ai? :)

OnBoard Monitor e buna, in principiu ar trebui sa se refere la ce am eu, adica asta:

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/p/k/207.png

iti las un email pe pm? ce marime are?

ms

 

da, ala este !

lasa-mi adresa de email...

 

 

si pentru E46 2002 facelift diesel 320d se poate un pdf micut????pls :bashwall:

e acelasi manual ca si cel de mai sus, nu se face distinctie prea mare intre motorizari... plus ca dieselul este specific Europei, asa ca nu sunt mari sanse pt asa ceva...

am in schimb in lb.germana pt diesel, dar nu te incalzeste prea mult, cred...

Link to comment
Share on other sites

Manual E46 Sedan nFL / FL (316i / 318i / 320i / 323i / 325xi / 330i / 330xi / 318d / 320d / 330d / 330xd ) - varianta bun de tipar -> link (en)

 

linkul nu mai functioneaza

 

E46 2004 (eu am touring dar poate sa fie si limuzina). 320D sau macar ce se face la inspectia 1 si 2. (am gasit manual cu model pe benzina si m-am dumirit cu multe lucruri dar la revizie trebuie musai diesel).

Link to comment
Share on other sites

@MateiBarbu si @tiger1: dati-mi prin PM adresele de mail unde sa va trimit manualele... sun tprea mari si depasesc limita acceptata de forum (2MB).

 

@MOTANUL: varianta aceea de manual are vreo 24 MB... daca vrei o pun pe un CD si ti-o aduc la o intalnire BMWClub... pe mail nu merge.

Link to comment
Share on other sites

Manual E46 Sedan nFL / FL (316i / 318i / 320i / 323i / 325xi / 330i / 330xi / 318d / 320d / 330d / 330xd ) - varianta bun de tipar -> link (en)

 

linkul nu mai functioneaza

 

E46 2004 (eu am touring dar poate sa fie si limuzina). 320D sau macar ce se face la inspectia 1 si 2. (am gasit manual cu model pe benzina si m-am dumirit cu multe lucruri dar la revizie trebuie musai diesel).

in manual nu cred ca o sa gasesti intervalele. in manualul de 320D facelift, care este acelasi pentru 316i-318i-320i-330i-318D-320D-330D-etc, ii spune doar sa respecti intervalele pentru oilservice si inspection !!! cand se termina trebuie sa mergi la un service BMW !!!

 

daca ar scrie in carte intervalele...nu ar mai avea masina acel display pe care sa te poata atentiona cu intervalele...

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Manual E46 Sedan nFL / FL (316i / 318i / 320i / 323i / 325xi / 330i / 330xi / 318d / 320d / 330d / 330xd ) - varianta bun de tipar -> link (en)

 

linkul nu mai functioneaza

 

E46 2004 (eu am touring dar poate sa fie si limuzina). 320D sau macar ce se face la inspectia 1 si 2. (am gasit manual cu model pe benzina si m-am dumirit cu multe lucruri dar la revizie trebuie musai diesel).

in manual nu cred ca o sa gasesti intervalele. in manualul de 320D facelift, care este acelasi pentru 316i-318i-320i-330i-318D-320D-330D-etc, ii spune doar sa respecti intervalele pentru oilservice si inspection !!! cand se termina trebuie sa mergi la un service BMW !!!

 

daca ar scrie in carte intervalele...nu ar mai avea masina acel display pe care sa te poata atentiona cu intervalele...

trimite-mi si mie manualul pentru E46 320d 2002 110kw facelift please <_<

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, Ne intilnim in weekendul asta?

 

Eu pe mail primesc cam 15 M (deci ar fi nevoie doar de 2 email-uri). Dar se complica lucrurile putin ar trebui spart in 2.

Daca nu - ne vedem la intilnire.

weekendul asta sunt pe-acasa si nu pot pleca, sunt "de serviciu" cu fie-mea... dar poti trece pe la mine (daca mai stii unde stau) si iti dau un CD cu manualul...

 

trimite-mi si mie manualul pentru E46 320d 2002 110kw facelift please <_>

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=671910

 

Pentru E90 320d un manual de utilizare in romana sau engleza, exclus germana, ... ma poate ajuta cineva???

 

PS: link-ul de pe prima pagina nu merge

 

Multumesc anticipat!!!

ti l-am trimis in engleza pe mail...

Link to comment
Share on other sites

doar in germana pt touring 2000...

dar pentru un 320D touring din 2004, ai ceva pe engleza/romana?

ti-am trimis pe PM manuale in engleza si in germana... romana nu am !

As vrea si eu manualul in engleza pt 320 d touring 2004 daca se poate .Adresa de mail : john_black2099@yahoo.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, Ne intilnim in weekendul asta?

 

Eu pe mail primesc cam 15 M (deci ar fi nevoie doar de 2 email-uri). Dar se complica lucrurile putin ar trebui spart in 2.

Daca nu - ne vedem la intilnire.

weekendul asta sunt pe-acasa si nu pot pleca, sunt "de serviciu" cu fie-mea... dar poti trece pe la mine (daca mai stii unde stau) si iti dau un CD cu manualul...

 

trimite-mi si mie manualul pentru E46 320d 2002 110kw facelift please <_<

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=671910

 

Pentru E90 320d un manual de utilizare in romana sau engleza, exclus germana, ... ma poate ajuta cineva???

 

PS: link-ul de pe prima pagina nu merge

 

Multumesc anticipat!!!

 

 

 

 

si eu vreau daca se poate

aria_cluj @ yahoo com

 

mii de multumiri

ti l-am trimis in engleza pe mail...

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu un manual e46 2000 d

il poti gasi deja uploadat pe forum...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...mp;#entry671910

 

si eu vreau daca se poate

aria_cluj@yahoo.com

din cate imi dau seama ai nevoie de manualul pt e90 :bashwall:

tocmai ti l-am trimis pe email...

 

Multumesc mult X X L <_>

cu placere !

 

salut,

pt e36 as vrea si eu un manual

se poate?

se poate... doar ca il am in alta parte, nu acasa, in consecinta cred ca abia maine sau poimaine ti-l pot trimite :)

e posibil sa depaseasca limita maxima pt upload pe forum (2 MB), asa ca daca esti interesat, lasa-mi o adresa de email unde sa ti-l pot trimite !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc si pe aceasta cale X X L;

Inspection I si II nu ar trebui sa fie detaliate in manualul de utilizare? Eu nu am gasit doar cateva referiri generice.

Eu ma asteptam sa fie descrise toate operatiunile de efectuat in detaliu.

post-9166-1239525977_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.