Jump to content

VREAU SA IMI SCHIMB MOTORUL DE 2.5D CU 3.5D BITURBO


voodoomar

Recommended Posts

aia de la rar o facut scoala cand era bunicu tanar si n u existau decat dacii pe planeta asta........pun pariu ca is boschetari de aia care isi repara daciile pe alei de alea dubioase si habar nau care e diferenta intre un motor de 2.5 sau 3 litri diesel......deci parerea mea: is prosti

 

am uitat... la mine nu imi e trecuta seria de la motor in talon...deci pot sa pun ce motor vrea muschii mei

Link to comment
Share on other sites

Ce te face sa crezi ca cei de la RAR nu sunt cel putin la fel de isteti ca tine? Cred ca nu ar fi prea greu. sa-si dea seama de diferentele dintre motoare. E posibil sa fi vazut totusi mai multe masini ca tine si am auzit ca majoritatea au chiar si pregatire tehnica <_< .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

confirm cele spuse de voi mai sus ... intradevar proba cu rar-ul trebuie trecuta .... acum eu stiu ca oamenii verifica toate seriile .... ca de macar odata in viata treci prin rar si te uiti la ce se verifica .... si din cate imi aduc aminte au verificat si seria motorului care daca nu este in talon este in cartea de identificare. hai sa nu subestimam rar-ul totusi oamenii aia trebuie sa verifice masinile ... si eventualele masini furate cu motare schimbate etc etc .... eu zic ca daca tot o sa fac schimbarea sa trec si prin rar cu ea .... dar totusi nu m-ati convins ... chiar nu exista cineva pe situl asta care sa isi fi schimbat motorul vechi cu o generatie mai noua ? .... refuz sa cred ca trebuie sa schimb jumatate din masina doar pentru un motor acelasi tip M57 doar ca este generatie mai noua .... deviem de la discutie nu ?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Ai mai reusit sa faci acest transplant ? Stiu ca are 8 ani vechime topicul , dar sunt si eu curios daca ai reusit sau daca sunt sanse sa fac acest lucru . Am un e39 si nu l-as da pe nimic si nu ma pot desparti de el . Am cam terminat cu exteriorul si cu interiorul si acum as vrea sa ii pun motorul de 3.0d biturbo de pe 335d e90 . A mea este tot 3.0d
Link to comment
Share on other sites

Ai mai reusit sa faci acest transplant ? Stiu ca are 8 ani vechime topicul , dar sunt si eu curios daca ai reusit sau daca sunt sanse sa fac acest lucru . Am un e39 si nu l-as da pe nimic si nu ma pot desparti de el . Am cam terminat cu exteriorul si cu interiorul si acum as vrea sa ii pun motorul de 3.0d biturbo de pe 335d e90 . A mea este tot 3.0d

 

Mai bine ramai cu motorul acela.. motorul M57 biturbo nu e chiar asa fiabil :) iti zic din propria experienta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.