Jump to content

Vopsea dupa cod la spray


marius_ivan

Recommended Posts

Salutare. Azi a fost o zi foarte proasta pentru mine. Asta deoarece am sters putin o bordura si m-am ales cu o zgarietura de toata frumusetea pe prag. Si sincer nu suport sa o vad de fiecare data cand urc in masina. Intrebarea mea e unde gasesc vopsea dupa cod la spray, ca mai aveam niste zgarieturi care au venit in pretul masinii <_< si vreau sa le rezolv si pe alea cu ocazia asta, iar apoi sa dau un polish ca sa nu se cunoasca diferente de culoare. Asa am citit pe undeva ca sunt sprayuri originale cu vopsea. Va multumesc.
Link to comment
Share on other sites

ce fel de vopsea ai pe masina, metalizata sau nemetalizata? se poate face retus la oricare dintre ele dar este mai complicat depinde unde este zgarietura.dupa vopsire daca faci retus trebuie sa dai cu diluant reducator pe zona gazata si apoi polish. <_< de cele mai multe ori este mai usor sa vopsesti toata piesa.
Link to comment
Share on other sites

am culoare metalizata...madeiraviolett. o sa merg la ceva atelier specializat, dar vreau sa am vopsea care sa se potriveasca 100%. multumesc cristi de link, dar problema e ca "ïch keine sprechen deutch", cat despre vitan nici atata. poate ma ajuta cineva sa cumpere si sa imi trimita pe curier...sau cer cam mult deja..
Link to comment
Share on other sites

am culoare metalizata...madeiraviolett. o sa merg la ceva atelier specializat, dar vreau sa am vopsea care sa se potriveasca 100%. multumesc cristi de link, dar problema e ca "ïch keine sprechen deutch", cat despre vitan nici atata. poate ma ajuta cineva sa cumpere si sa imi trimita pe curier...sau cer cam mult deja..

Aia vorbesc si engleza...nici eu nu ma stiu pe limba lui Goethe.... <_<

Link to comment
Share on other sites

ce fel de vopsea ai pe masina, metalizata sau nemetalizata? se poate face retus la oricare dintre ele dar este mai complicat depinde unde este zgarietura.dupa vopsire daca faci retus trebuie sa dai cu diluant reducator pe zona gazata si apoi polish. <_< de cele mai multe ori este mai usor sa vopsesti toata piesa.

 

cam greu sa-ti iasa perfect la retus. mai ales daca esti la prima tentativa. tine de foarte multi factori.

Link to comment
Share on other sites

apreciez gestul tau danbmw, daca as vorbi cu cineva poate chiar s-ar putea, dar mai bine o iau de aici ca sa nu ne complicam atata.mersi oricum.

grozadan, as lua pachetul original cu vopsea si lac dar nu stiu daca imi ajung 12 ml, ca as vrea sa vopsesc si spolierul din fata ca are multe ciupituri de la pietre. cred ca o sa merg mai intai la o vopsitorie sa imi spuna mai exact cata vopsea am nevoie si apoi sa te contactez. va multumesc pt ajutor.

l.e. e perlata vopseaua da.

Edited by marius_ivan
Link to comment
Share on other sites

o gasesti aici madeiraviolett 302 65lei http://www.sonax.store.ro/index.php?p=4&cat=2 ,dar nu e spray :blink: sunt 2 sticlute una cu lac cealalata cu vopsea,originale bmw;nu vad de ce te-ai complica cu ebay cand sunt aici acasa:) iar setul de spray pot sa ti-l aduc la 90lei

 

Sa iti fie rusine....acuma spui?????? :)

Eu am dat 28 EUR .... :unsure:

Data viitoare sa te interesezi de ce am nevoie si sa imi spui... :bashwall: <_<

Link to comment
Share on other sites

depinde de culoare...am un prieten caruia ia fost facuta praf oglinda si putin din portiera la un golf 5 <_< a schimbat oglinda si a vopsit cu un spray la 28 lei tubul (auto....) vreau sa zic ca nu se cunoaste absolut nimic !
Link to comment
Share on other sites

am fost pe la ceva vopsitor si mi-a zis sa iau 200 de ml <_< . pt 3 zgarieturi trebuie sa imi vopseasca jumate de masina...i-am zis ca mai vreau si spoilerul fata ca e plin de ciupituri de la pietricele ...si zgaritura de la bordura care e cea mai urata

post-23313-1242235752_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am fost pe la ceva vopsitor si mi-a zis sa iau 200 de ml :) . pt 3 zgarieturi trebuie sa imi vopseasca jumate de masina...i-am zis ca mai vreau si spoilerul fata ca e plin de ciupituri de la pietricele ...si zgaritura de la bordura care e cea mai urata

post-23313-1242235752_thumb.jpg

 

din ce vad eu in poza trebuie sa-ti vopseasca doar pragul ... <_<

Link to comment
Share on other sites

o gasesti aici madeiraviolett 302 65lei http://www.sonax.store.ro/index.php?p=4&cat=2 ,dar nu e spray <_< sunt 2 sticlute una cu lac cealalata cu vopsea,originale bmw;nu vad de ce te-ai complica cu ebay cand sunt aici acasa:)

 

sti cumva cum se aplica are in set pensula sau altceva pentru aplicare?

mersi

cand deschizi recipeintul,are pensula in capac..sper ca intelegi ce vreau sa zic;sprayul e la 90lei-nu e pe site dar tot asa se poate comanda

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.